Makijaż wieczorowy

Makijaż wykonany kosmetykami marki Inglot.

1. Nakładamy bazę (może to być kredka NYX Milk)

2. Na ruchomą powiekę nakładamy cień Inglot 345.

3. Zewnętrzny kącik oka i załamanie powieki podkreślamy cieniem Inglot 325.

 

Makijaż oczu: optycznie powiększamy nasze oko!

Makijaż oczu może dodawać nam uroku i podkreślać naszą urodę – pod warunkiem że wykonamy go profesjonalnie i dobrze dobierzemy rodzaj makijażu do nas samych. Na przykład przy wąskich oczach, które nie są duże, nie sprawdzi się ciemny, bardzo ciemny cień nałożony na ruchomą część powieki. Zdecydowanie lepiej będzie, jeżeli wykorzystasz prosty chwyt zaprezentowany na zdjęciu i ruchomą część powieki pomalujesz na bardzo jasny kolor, a dopiero powyżej namalujesz „kontur” oka ciemnym cieniem, na przykład czarnym.

Wieczorowy makijaż oczu – metaliczne cienie na powiekach

Chociaż coraz częściej sięgamy w przypadku wieczorowego, czy imprezowego makijażu po brokatowe cienie, warto czasami sięgnąć na powrót do cieni metalicznych, które są bardziej klasyczne. Nie muszą to być koniecznie cienie w kolorze złota czy srebra, bo równie dobrze będą wyglądać na naszych powiekach inne kolory w metalicznej wersji, które możemy ze sobą ciekawie łączyć. Nie musisz posiadać cieni z tej samej serii, tej samej marki, aby dobrze je ze sobą zgrać. Najważniejsza jest wprawa – zwłaszcza w mocnym makijażu, w ciemnym makijażu, w którym każdy ewentualny defekt będzie niestety widoczny.

Makijaż wieczorowy: czerwone usta, zielone oczy

 

 

Czasy, kiedy pewne połączenia kolorystyczne były nie do zaakceptowania, minęły bezpowrotnie. Dzisiaj połączenie czerwieni i zieleni nikogo nie dziwi, malujemy się tak jak nam się podoba. Niekoniecznie musimy też dopasowywać kolory naszego makijażu do naszych tęczówek, do naszej cery czy włosów – jednak wciąż jest to wskazane, aby nasz make up współgrał z naszą urodą, bo wtedy wyglądamy po prostu lepiej. Warto trzymać się tej zasady, zwłaszcza kiedy wybieramy się na ważne wyjście, na przykład istotną dla nas wieczorową uroczystość.

 

 

 

Wieczorowy makijaż oczu – srebrzysta, brokatowa poświata

 

 

Makijaż oczu na wieczorowe wyjście – na przykład sylwestrowe – nie musi być bardzo mocny, bardzo ciemny, aby wyglądał wyjątkowo. Wyjątkowy efekt możesz osiągnąć na przykład wybierając cienie do powiek, które poza tym że będą współgrały z kolorem Twoich oczu – to jeszcze dodatkowo je rozświetlą, nadadzą Twojemu spojrzeniu blasku. Cienie dostępne w sklepach, nawet takie za kilka złotych, zawierać mogą drobinki, które odbijają w magiczny sposób światło, ale są na tyle drobne, że z pewnością nie podrażnią Twoich oczu.

 

 

 

Makijaż wieczorowy: mocne czerwone usta i zero makijażu oczu!

 

 

Twój typ urody zbliżony jest do kobiety ze zdjęcia? Masz jasną cerę, delikatne blond włosy i kształtne usta? Jeśli wybierasz się na wieczorowe wyjście, nie musisz koniecznie stawiać na make up, w którym dominującą częścią będą oczy. Przy jasnej cerze, zdecydowanie odradzamy makijaż w którym i usta i oczy będą mocno podkreślone. Wybieramy albo mocne powieki i naturalnie wyglądające usta, albo odwrotnie. W przypadku idealnych ust, które wyglądają naprawdę kusząco, możesz użyć tylko i wyłącznie wyraźnej szminki, aby wykonać makijaż wieczorowy – czy makijaż na imprezę.

 

 

 

Makijaż ust: błyszczyk + odrobina brokatu

 

 

Kiedy spoglądamy na to zdjęcie, widzimy że drobinki brokatu na ustach nie są „częścią” błyszczyku – są dodanym elementem, usta zostały oprószone brokatem po nałożeniu błyszczyka. Taki pomysł to fajne rozwiązanie, kiedy planujemy zrobić sobie sesję zdjęciową, kiedy wybieramy się na sylwestrową zabawę albo zabawę w klubie… o ile mamy pod ręką lusterko i jesteśmy gotowe co jakiś czas – relatywnie krótki – poprawiać makijaż. Pamiętaj, że wszelkiego rodzaju kosmetyki, z brokatem włącznie, które nakładasz na swoje usta, powinny być nietoksyczne. Absolutnie unikaj brokatu dostępnego na przykład z przeznaczeniem do papierowych zabaw, czy zabaw z paznokciami! To mogłoby Ci zaszkodzić!

 

 

 

Makijaż ust: mocna czerwień – pasuje każdej z nas?

 

 

Kiedy przyglądasz się zdjęciom z ważnych światowych imprez, albo podglądasz w sieci trendy w makijażu związane z wieczorowymi wyjściami, na pewno często widzisz… czerwień na ustach. Nie tylko klasyczną, jasną – ale i mocną czerwień wpadającą w bordo jak ta ze zdjęcia dołączonego do postu. Jeżeli zastanawiasz się, czy taka czerwień pasuje każdej z nas, odpowiadamy: niekoniecznie. Każda z nas może znaleźć odcień czerwieni dla siebie, jednak musi to być zawsze kolor dobrany do typu naszej urody. Czerwień, w ciemnym odcieniu, podobnie jak każda inna ciemna szminka – może nas nieco postarzać.

 

 

 

Makijaż w dalekowschodnim stylu – mocna kreska na powiekach

 

 

Na pewno zauważyłaś, jak fantastycznie potrafią umalować swoje oczy kobiety ze wschodu. Makijaż, który wykonują, zawsze koncentruje się na oczach. Mocna kreska, to naprawdę jeden z najbardziej skutecznych kluczy do sukcesu w makijażu! Dzięki mocnej kresce, która jest symetryczna i bardzo wyraźna, nasze spojrzenie nabiera magii. Nasze spojrzenie staje się kuszące i seksowne. Pamiętaj, aby dobrze dobrać kosmetyki, którym masz zamiar wykonywać tego typu makijaż. Choć częściej sięgamy po kredkę – to eye liner w płynie, z cienkim pędzelkiem, daje nam najbardziej spektakularne efekty!

 

 

 

Makijaż wieczorowy – makijaż na Sylwestra w złocie

 

 

Kiedy czeka nas ważne wieczorowe wyjście, zawsze chcemy wyglądać niesamowicie. Stawiamy nie tylko na idealnie dobrane kreacje i dodatki – ale i na idealnie dobrany makijaż. Na typowe wieczorowe wyjście, na przykład biznesowe spotkanie, nie stawiamy raczej na makijażowe szaleństwa. Jednak jeśli chodzi o Sylwestra, możemy zaszaleć! Na zdjęciu możesz zobaczyć przykład makijażu, w którym wykorzystane zostały delikatne drobinki złotej „folii” kosmetycznej. Dzięki niej możesz uzyskać zjawiskowy efekt!