Iskrzący złotem makijaż sylwestrowy

Noc z ostatniego grudnia na pierwszego stycznia, to jedna z niewielu nocy kiedy możemy pozwolić sobie na wszystko – przynajmniej jeśli chodzi o makijaż, strój i dodatki:- ) Nie pomalowałybyśmy się raczej tak jak na zdjęciu, idąc do pracy czy wybierając się na zajęcia na uczelni – ale w Sylwestra, dlaczego by nie? Iskrzący brokatem, mieniącymi się drobinkami makijaż, doskonale sprawdza się w sylwestrową noc i podczas karnawałowych zabaw. Dla ciemnej karnacji lepsze będzie złoto – dla jasnej srebro, jeśli chodzi o mieniące się drobinki.

Makijaż na Sylwestra – albo na zabawę karnawałową

W makijażu sylwestrowym, czy karnawałowym, możemy pozwolić sobie na wiele przeróżnych szaleństw, których na co dzień nie mamy gdzie i nie mamy jak wykorzystać. W takich makijażach możemy pozwolić sobie chociażby na kolorystykę, której do pracy nigdy byśmy nie wybrały – na przykład na czerwony makijaż oczu, albo na dodatki, jakich na co dzień unikamy, bo wyglądają one sztucznie – na przykład sztucznych rzęs. Na zdjęciu możesz podpatrzeć pomysł na fantazyjny makijaż oczu… w którym zdecydowanie nie wybrałybyśmy się na poważne wieczorowe wyjście, czy nawet na „zwykłą” imprezę w klubie.

Makijaż oczu ze sztucznymi, doklejanymi rzęsami

Choć rzęsy – w wersji sztucznej – prezentują się lepiej, kiedy powieki są otwarte, to zdjęcie zostało wybrane by omówić jak zamaskować nieco linię doklejanych rzęs. Kiedy doklejamy rzęsy – niezależnie od tego jakim klejem, bezbarwnym czy czarnym, część może wydostać się na zewnątrz i nawet najbardziej precyzyjne wycieranie patyczkiem kosmetycznym czy wacikiem, może nie usunąć dobrze resztek. Kiedy doklejamy rzęsy, dobrze jest z założenia użyć później w miejscu styku rzęs z powieką, namalować kreskę linerem. Można też wykorzystać pomysł ze zdjęcia: na ozdoby z kryształkami.

Makijaż na Sylwestra w złotej wersji

Co prawda od końca czerwca do Sylwestra musi upłynąć jeszcze całkiem sporo czasu (przed nami wakacyjne, słoneczne miesiące i magiczna jesień) to podrzucamy pomysł na makijaż sylwestrowy, który pozornie wygląda na bardzo skomplikowany – a tak naprawdę jest do wykonania w domu. Oczywiście nie musisz powielać dokładnie naklejek, dodatków z twarzy modelki, ale na pewno uda Ci się znaleźć podobne gadżety, które można wykorzystać jako ozdoby do makijażu, gdzieś w pobliskiej drogerii. Do tego złoty pyłek, złoty puder – i to co najbardziej charakterystyczne w tym make up’ie osiągnięte.

Pomarańcz na ustach, pomarańcz na powiekach – makijaż sylwestrowy

W makijażu jest kilka takich kolorów, które stosujemy rzadko – albo w ogóle ich unikamy, z niewiadomych w zasadzie przyczyn. Dla części z nas cytrusowe kolory w pomieszczeniach, czy w ubiorze są jak najbardziej OK – ale w makijażu już nie. Czasem decydujemy się na pomarańczową szminkę – i to by było na tyle. Do tego ta szminka, zanim ją zużyjemy, ląduje w koszu bo traci swój termin ważności. Tymczasem pomarańcz i żółć to fajne, ciepłe kolory – nie tylko na lato. Podsuwamy nieco szalony pomysł na pomarańczowy makijaż sylwestrowy.

Makijaż wieczorowy: czerwone usta, zielone oczy

 

 

Czasy, kiedy pewne połączenia kolorystyczne były nie do zaakceptowania, minęły bezpowrotnie. Dzisiaj połączenie czerwieni i zieleni nikogo nie dziwi, malujemy się tak jak nam się podoba. Niekoniecznie musimy też dopasowywać kolory naszego makijażu do naszych tęczówek, do naszej cery czy włosów – jednak wciąż jest to wskazane, aby nasz make up współgrał z naszą urodą, bo wtedy wyglądamy po prostu lepiej. Warto trzymać się tej zasady, zwłaszcza kiedy wybieramy się na ważne wyjście, na przykład istotną dla nas wieczorową uroczystość.

 

 

 

Makijaż ust: kredka mocniejsza niż szminka

 

 

Jeszcze jakiś czas temu, makijaże w których dominujące były usta podkreślone w nietypowy na dziś dzień sposób – gdzie konturówka miała kolor znacznie mocniejszy niż szminka, lub szminki w ogóle nie było – nikogo nie dziwił. Dzisiaj kiedy widzimy makijaż jak na zdjęciu, gdzie konturówka dosyć mocno odznacza się na tle jaśniejszych ust… nie podoba nam się wcale, nawet kiedy kobieta ma wydatne, duże usta, których de facto mocniejszy kolor nie przytłumia.

 

 

 

Czerwono-pomarańczowy makijaż na imprezę + długie i gęste rzęsy

 

 

Makijaż oczu nie zawsze musi być czarny, nie zawsze musi być w tych samych kolorach. Makijaż oczu możesz wykonać dosłownie wszystkimi dostępnymi kolorami – i wcale nie musisz ograniczać się do tych, o których przeczytasz w czasopiśmie, że pasują do koloru Twojej tęczówki. Wybieraj co tylko Ci się podoba, makijaż nie zawsze musi współgrać z okiem – czasem wręcz fajnie, kiedy z nim kontrastuje. Nie bój się eksperymentów z makijażem, to ciekawa rozrywka:- )

 

 

 

Makijaż sylwestrowy – tylko dla odważnych! Makijaż brokatowy!

 

 

Makijaż sylwestrowy nie może być nudny. Makijaż sylwestrowy nie może być taki jak na co dzień, jeśli chcemy tego wieczoru, tej nocy, wyglądać naprawdę wyjątkowo. Jeśli szukasz pomysłu na make up na Sylwestra – podsuwamy Ci mega prosty pomysł! Taki makijaż wykonasz sama, kolor możesz dobrać do swoich upodobań, a jeśli coś się rozmaże, coś się przesunie, coś się zepsuje – zawsze możesz taki make up poprawić bardzo szybko, mając w ręku tylko aplikator i pojemniczek z brokatem. Fajny pomysł?

 

 

 

Makijaż sylwestrowy: makijaż oczu z koronką

 

 

Jak wiesz, w makijażu sylwestrowym możemy pozwolić sobie w zasadzie na wszystko – o ile to nam się podoba i o ile dla nas samych jest to estetyczne. Makijaż sylwestrowy to dla nas często (obok ewentualnych zabaw karnawałowych) jedyna okazja, aby poszaleć z makijażem naprawdę i zafundować sobie coś szalonego. Możemy wykorzystywać wówczas nie tylko ogólnie dostępne kosmetyki – możemy również starać na przeróżne dostępne w drogeriach dodatki, na przykład takie jak widzisz na zdjęciu.