Makijaż oczu krok po kroku – czy warto korzystać z tutoriali?

 

 

Zastanawiasz się, ile dają nam tutoriale, które pokazują w jaki sposób wykonać makijaż krok po kroku? Czasami wydaje nam się, że wszystko już widziałyśmy, że żaden makijaż nas nie zaskoczy – a wszystkie techniki nakładania kosmetyków już znamy. Tym czasem warto od czasu do czasu zajrzeć do tutoriali, w których możemy znaleźć triki, których wcześniej nie znałyśmy, a które ułatwią nam wykonywanie makijażu na co dzień, na przykład techniki rozcierania, łączenia ze sobą cieni do powiek – bo to makijaż oczu sprawia nam największej kłopotów, najwięcej pracy.

 

 

 

Makijaż oczu: rzęsy dodają nam uroku!

 

 

Kiedy spoglądasz na pierwsze i ostatnie zdjęcie z kompletu, który prezentuje jak krok po kroku wykonać delikatny makijaż na co dzień (odpowiedni do pracy, do szkoły, na uczelnię – na każdą codzienną okazję), z pewnością pierwsza rzecz jaka rzuca Ci się w oczy to rzęsy. One właśnie dodają naszemu spojrzeniu uroku, one sprawiają, że nasze oczy wyglądają na większe. Jeśli chcesz, by Twoje oczy wyglądały na rozpromienione, by spojrzenie było kuszące i seksowne, by Twoje oczy wyglądały kobieco – nie możesz pominąć tuszu na rzęsach, chyba że natura obdarowała Cię niesamowicie długimi rzęsami!

 

 

 

Delikatny różowy cieniowany makijaż oczu na co dzień

Część z Was spoglądając na to zdjęcie myśli sobie: makijaż na imprezę, makijaż wieczorowy. Dla części z Was z kolei to makijaż na co dzień, ze względu na delikatną kolorystykę. Chcemy skoncentrować się nie na przeznaczeniu makijażu (niektóre z nas malują się mocno i wyraźnie nawet idąc na uczelnię czy do pracy), a na tym jak go wykonać. Pamiętaj że w cieniowanym makijażu najistotniejsze są pędzelki, których używasz do cieniowania. Cienie nie muszą pochodzić z tej samej palety, od tego samego producenta. Jeśli odpowiednio dobierzesz pędzelek, który powinien być średniej twardości – na pewno uda Ci się uzyskać odpowiedni efekt.

 

Makijaż na Sylwestra krok po kroku

 

 

Czasami zdarza się, że gdzieś w gazecie, albo oglądając jakąś filmową czy muzyczną galę w telewizji, natkniesz się na makijaż, który po prostu wydaje Ci się idealny – i chciałabyś go powtórzyć, ale zupełnie nie wiesz jak się za to zabrać. Wówczas najlepiej jest poszukać gotowych tutoriali – często dziewczyny zafascynowane makijażem zakładają swoje strony, blogi, nawet miejsca na serwisach z filmikami, gdzie pokazują dokładnie krok po kroku jak wykonać makijaż gwiazd.

 

 

 

Makijaż oczu: kolejność nakładania kolorów

 

 

Na zdjęciu widzisz przykład, że kiedy nakładamy na ruchomą część górnej powieki cień jasny, a powyżej wykonujemy poświatę z ciemniejszego cienia – oczy wyglądają na większe. To samo, jeśli nakładamy cień jaśniejszy od wewnętrznej strony oka (od wewnętrznego kącika oka), a ciemniejszy od zewnątrz. Dobrze trzymać się tej zasady zwłaszcza, jeśli Twoje oczy są stosunkowo małe, wąskie.

 

 

 

Srebrno-czarny cieniowany makijaż oczu – makijaż wieczorowy

 

 

Wieczorowe wyjścia – co rozumiesz przez to pojęcie? Dla jednych z nas wieczorowe wyjścia to randki z ukochanym, wypady do kina, do klubu, na kolację… a dla innych – to prawdziwe wieczorowe bale. Tak czy inaczej, niezależnie od tego co dla Ciebie znaczy wieczorowe wyjście – na pewno na takie wypady przygotowujesz się znacznie bardziej skrupulatnie. Podsuwamy Ci fajny sposób na wieczorowy makijaż – na zdjęciach możesz zobaczyć krok po kroku, jak go wykonać.

 

 

 

Złoto-niebieski makijaż oczu na imprezę krok po kroku

 

 

Czasami z góry zakładamy, że niektóre kolory niekoniecznie do siebie pasują, albo że na przykład dany kolor współgra tylko z pewnymi konkretnymi barwami. Czasem dobrze jest poszukać nowych połączeń kolorystycznych – i na przykład kiedy wybieramy się na imprezę czy inne wieczorowe wyjście, to zamiast na klasyczną czerń, postawić na inne zestawienie kolorów, a czerń pozostawić jedynie do wykonania konturów oczu, a więc kresek i makijażu rzęs. Na zdjęciach możesz zobaczyć przykład połączenia koloru złotego i niebieskiego, w ciekawym i charakterystycznym makijażu na imprezę.

 

 

 

Mocny makijaż oczu na imprezę – jak zrobić trwały?

 

 

Możesz znaleźć w sieci – także na tej stronie oczywiście – całą masę przykładowych makijaży oczu, które zostały wykonane przeróżnymi kosmetykami. Jak wybrać makijaż, który będzie najbardziej trwały? Jakie wybrać kosmetyki, aby zrobić trwały makijaż oczu? – Napiszemy Ci coś, co pewnie uznasz za nieco dziwną radę: najlepiej jest użyć suchego cienia w proszku, albo w kompakcie – ale wcześniej mocząc pędzelek w wodzie, a więc nakładając make up na mokro. Wówczas trzyma się najdłużej!

 

 

 

Makijaż oczu – kilka kolorów połączonych w całość!

 

 

Kiedy decydujemy się na wykonanie kolorowego makijażu, w którym kilka różnych kolorów łączy się ze sobą, dobrze jest wybrać cienie pochodzące z tej samej linii. Jeśli na przykład na co dzień używasz tylko kilku kolorów (załóżmy neutralnych, naturalnych) ale od czasu do czasu masz ochotę zaszaleć – dobrze jest się wyposażyć w prostą paletkę cieni, która będzie łączyła w sobie różne kolory. Dzięki temu, że takie cienie pochodzą od jednego producenta i są z tej samej linii – łatwiej łączą się później w makijażu oczu. Paletki nie muszą być bardzo obszerne i bardzo drogie – bo nawet za kilkanaście złotych możesz znaleźć całkiem niezły komplet cieni.

 

 

 

Brązowo-złoty makijaż oczu krok po kroku

 

 

Jeśli spodobał Ci się wyjątkowo jakiś makijaż, ale nie wiesz jak go powtórzyć, zawsze możesz zajrzeć do prostych tutoriali ze zdjęciami jak ten. Pokazane jest w takich tutorialach, jak krok po kroku możemy wykonać dany makijaż oraz jakie kosmetyki będą nam potrzebne. Zestaw zdjęć pokazujących jak krok po kroku wykonać makijaż, pokazuje nam na przykład od jakiego cienia zaczynamy, albo w jaki sposób rozmazać czy rozetrzeć granice między nałożonymi cieniami, aby uzyskać zamierzony efekt.