Makijaż do szkoły i do pracy – jakich przestrzegać zasad?

Wiele z Was po przeczytaniu tematu tego wpisu powie: nie ma już zasad w makijażu, panuje totalna dowolność. Owszem, jeśli chodzi o kolorystykę i dobór rodzaju makijażu, możemy szaleć. Jednak nie warto na przykład ryzykować przesadnie mocnym makijażem na wyjście do szkoły, który nauczycielka może kazać nam zmyć. Nie ma co też ryzykować ze zbyt mocnym makijażem do pracy, który będziemy musiały co chwilę korygować i poprawiać – oczywiście fajnie mieć pretekst do zrobienia sobie przerwy w pracy… ale co półgodzinne poprawianie makijażu nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. I to są właśnie zasady, których warto przestrzegać:- )

Makijaż na co dzień – dla pani o piegowatej cerze

Kiedyś pieguski marzyły o tym, aby ukryć swoje piegi – i były w stanie stosować nawet najbardziej zaawansowane terapie, by pozbyć się swoich uroczych kropeczek na buzi. Dzisiaj pieguski są ze swoich malutkich kropek na twarzy dumne i rzadko mają ochotę ukrywać je pod grubą warstwą makijażu, na przykład podkładu w kompakcie który skutecznie ukrywa ewentualne przebarwienia. Nie musisz ukrywać piegów – podkreślaj oczy, podkreślaj usta, nakładaj róż albo brąz na policzki, ale nie zakrywaj piegów! One naprawdę wyglądają uroczo i kusząco!

Delikatny makijaż na co dzień – czy faktycznie dodaje nam uroku?

Zastanawiasz się czasami, po co właściwie się malować, jeśli efekt nie jest powalający? Po co malować się na delikatne kolorki, po co malować się tak by nasza buzia wyglądała naturalnie? Jeśli ma z założenia wyglądać naturalnie to po co nam taki make up? Makijaż ma nie tylko tuszować ewentualne wady naszej cery, makijaż także wydobywa pozytywne cechy rysów naszej twarzy, makijaż sprawia że nasza twarz wygląda młodziej, atrakcyjniej. Jeśli Ty sama nie widzisz efektów swojego makijażu – odpuść. Ale jeśli widzisz, a myślisz że inni nie zauważą – maluj się, to fajna zabawa!:- )

 

Delikatny makijaż do pracy

 

 

Kiedy malujemy się do pracy – niezależnie od tego czy pracujemy w biurze czy na przykład w sklepie przy kasie fiskalnej – raczej stawiamy na delikatne makijaże. Przyjęło się, że tylko poważne bussines woman mogą sobie pozwolić na mocny makijaż – dodają sobie tym pewności siebie. Nie musisz jednak za każdym razem idąc do pracy stawiać na naturalne beże, róże i brązy – postaw od czasu do czasu na kolor niebieski, zielony, fioletowy – zwłaszcza latem!

 

 

 

Letni makijaż – delikatne kolory

 

 

Lubisz makijaż na co dzień – a więc makijaż, który wygląda lekko, delikatnie, który możesz mieć na sobie i w pracy, i w szkole i w każdym innym miejscu? – A więc doskonale wiesz, że szczególnie trudny jest makijaż letni, ponieważ wówczas poza kolorami musimy dopasowywać także kosmetyki w taki sposób, żeby pod wpływem wysokiej temperatury nie „rozpuszczał” nam się makijaż.

 

 

 

Makijaż na co dzień – makijaż do szkoły

 

 

Lubisz się malować? Nakładanie na swoją twarz makijażu sprawia Ci przyjemność? Jednak do szkoły nie możesz malować się mocno – ponieważ nie życzą sobie tego nauczyciele? Jeśli chcesz aby Twój makijaż z jednej strony był delikatny i nikomu nie przeszkadzał – a z drugiej strony podkreślał Twoją urodę i sprawiał, że Twoja twarz będzie wyglądała promiennie, przede wszystkim musisz wybrać odpowiedni do Twojej cery podkład. Jeśli trafisz z odcieniem podkładu – 90% sukcesu masz już za sobą. Dodaj jeszcze tusz na rzęsy – i to już będzie 100%!

 

 

 

Makijaż do szkoły – delikatne kolory

 

 

To na jak mocny makijaż w szkole możemy sobie pozwolić, w dużej mierze zależy od nauczycieli. W niektórych gimnazjach na przykład nauczyciele tolerują nawet mocny, imprezowy makijaż – z czego dziewczyny chętnie korzystają. Trudno wtedy na pierwszy rzut oka stwierdzić, czy dziewczyna ma 14, czy może 18 lat. W niektórych szkołach – gimnazjach, liceach – makijaż jest zabroniony i nawet tak delikatna wersja make up’u jak na zdjęciu, gdzie jedynym kolorowym kosmetykiem poza lakierem do paznokci jest delikatna zielona kreska na powiekach.

 

 

 

Naturalny makijaż oczu na co dzień

 

 

W makijażu na co dzień, do pracy i do szkoły, większość z nas stawia na stonowane kolory. Rzadko decydujemy się na mocny makijaż, a nawet jeśli – to w naturalnych kolorach. Na zdjęciu widzimy makijaż na co dzień, który na pierwszy rzut oka w zasadzie jest niewidoczny, modelka wygląda tak, jakby nie miała na swojej cerze żadnych kolorowych kosmetyków. Kiedy przyjrzymy się bliżej, widzimy tusz do rzęs, bardzo delikatną kreskę i jasny, rozświetlający cień na powiekach. Na ustach kobieta ma odrobinę błyszczyku, który również rozświetla jej usta.

 

 

 

Makijaż oczu na co dzień – kreska na dolnej powiece

Makijaż na co dzień, który fundujemy sobie do szkoły czy do pracy, powinien być w miarę stonowany – nie używamy raczej mocnych kolorów. Chcemy jednak, by makijaż poprawiał naszą urodę i nadawał naszej twarzy ciekawego wyglądu. Stawiamy zwłaszcza na wyraźny makijaż oczu, który niewątpliwie jest najważniejszą częścią codziennego make up’u. Najlepiej nasze oczy podkreśla dobrze nałożony tusz do rzęs – i kreski na powiekach. W codziennym makijażu dobrze jest stosować „ukrytą kreskę” na dolnej powiece, która wykonana jest kredką do oczu od wewnętrznej strony, jak na zdjęciu.

 

Neutralny makijaż na co dzień

 

 

Makijaż do pracy czy do szkoły, powinien być neutralny, ale jednocześnie podkreślać naszą urodę. Mowa tu zwłaszcza o makijażu do szkoły, o który ktoś mógłby mieć do nas pretensje, gdyby był zbyt mocny. Dobrze wykonany naturalnymi kolorami makijaż można nazwać neutralnym, kiedy na pierwszy rzut oka nie widać, że mamy w ogóle na twarzy jakiekolwiek kosmetyki. Musimy odpowiednio dobrać odcień podkładu, namalować delikatne i równe kreski na powiekach, a rzęsy jedynie musnąć tuszem do rzęs, tak aby mascary nie było za dużo.