Makijaż do pracy – powinien być neutralny?

Przyjęło się, że makijaż do pracy powinien być makijażem neutralnym, który nikomu nie będzie się rzucał w oczy. Niekoniecznie zawsze musimy kurczowo trzymać się tego trendu, zwłaszcza jeśli pracujemy w takim miejscu, które od nas tego nie wymaga. Przypomnij sobie nauczycielki ze swojej szkoły – czy nie było wśród nich mocno wymalowanych pań? Pewnie były… bo de facto każda z nas może malować się na swój sposób, nawet pracując w urzędzie czy w innym miejscu publicznym.

Makijaż do szkoły i do pracy – jakich przestrzegać zasad?

Wiele z Was po przeczytaniu tematu tego wpisu powie: nie ma już zasad w makijażu, panuje totalna dowolność. Owszem, jeśli chodzi o kolorystykę i dobór rodzaju makijażu, możemy szaleć. Jednak nie warto na przykład ryzykować przesadnie mocnym makijażem na wyjście do szkoły, który nauczycielka może kazać nam zmyć. Nie ma co też ryzykować ze zbyt mocnym makijażem do pracy, który będziemy musiały co chwilę korygować i poprawiać – oczywiście fajnie mieć pretekst do zrobienia sobie przerwy w pracy… ale co półgodzinne poprawianie makijażu nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. I to są właśnie zasady, których warto przestrzegać:- )

Makijaż na co dzień – dla pani o piegowatej cerze

Kiedyś pieguski marzyły o tym, aby ukryć swoje piegi – i były w stanie stosować nawet najbardziej zaawansowane terapie, by pozbyć się swoich uroczych kropeczek na buzi. Dzisiaj pieguski są ze swoich malutkich kropek na twarzy dumne i rzadko mają ochotę ukrywać je pod grubą warstwą makijażu, na przykład podkładu w kompakcie który skutecznie ukrywa ewentualne przebarwienia. Nie musisz ukrywać piegów – podkreślaj oczy, podkreślaj usta, nakładaj róż albo brąz na policzki, ale nie zakrywaj piegów! One naprawdę wyglądają uroczo i kusząco!

Mocny makijaż na co dzień – jakie kolory wybrać?

 

 

Uważasz, że najbardziej atrakcyjnie wyglądasz w dość mocnym makijażu – i na taki make up stawiasz także wychodząc do pracy, czy na zajęcia na uczelni. Czasami jednak nudzą Cię kolory, których używasz na co dzień i chciałabyś wprowadzić odrobinę zmian. Podpowiadamy, że jeśli masz problem z dobieraniem kolorów, a lubisz mocny make up – najlepsze rozwiązanie, to pomalowanie oczu na czarno, a do tego dobranie szminki, która po prostu będzie Ci się podobać, na przykład różową jak na zdjęciu. Do czerni zawsze pasuje wszystko!

 

 

 

Delikatny makijaż na co dzień – do pracy, do szkoły

 

 

Delikatny makijaż wykonujemy zazwyczaj, kiedy wybieramy się do szkoły albo do pracy. Delikatny make up nie musi być wcale nudny, to że jest lekki, przeważnie jasny, nie oznacza że nie dodaje nam uroku i seksapilu. Gdyby był bezużyteczny, a więc gdyby nie dawał nam oczekiwanych efektów – nie stosowałybyśmy go wcale. Makijaż, by można było go uznać za skuteczny, powinien być dopasowany do typu naszej urody i jak najlepiej podkreślać atuty naszej buzi – z kolei powinien maskować ewentualne niedoskonałości.

 

 

 

Delikatny makijaż na co dzień – czy faktycznie dodaje nam uroku?

Zastanawiasz się czasami, po co właściwie się malować, jeśli efekt nie jest powalający? Po co malować się na delikatne kolorki, po co malować się tak by nasza buzia wyglądała naturalnie? Jeśli ma z założenia wyglądać naturalnie to po co nam taki make up? Makijaż ma nie tylko tuszować ewentualne wady naszej cery, makijaż także wydobywa pozytywne cechy rysów naszej twarzy, makijaż sprawia że nasza twarz wygląda młodziej, atrakcyjniej. Jeśli Ty sama nie widzisz efektów swojego makijażu – odpuść. Ale jeśli widzisz, a myślisz że inni nie zauważą – maluj się, to fajna zabawa!:- )

 

Makijaż na co dzień – mocna szminka, delikatna całość

To że mocny makijaż ust = mocny makijaż generalnie przestało być prawdą. Dzisiaj mocny makijaż, który wybieramy zazwyczaj na imprezy czy ważne wieczorowe wyjścia, oznacza taki make up, w którym mocne są zarówno usta jak i oczy. Nikt nie traktuje mocnych kolorów na ustach jako mocnego makijażu generalnie. Makijaż z mocną szminką nadaje się także na co dzień, na przykład do pracy – oczywiście niekoniecznie do szkoły. Grunt, to wybrać taki kolor i odcień szminki, który będzie pasować do naszego typu urody.

 

Delikatny makijaż do pracy

 

 

Kiedy malujemy się do pracy – niezależnie od tego czy pracujemy w biurze czy na przykład w sklepie przy kasie fiskalnej – raczej stawiamy na delikatne makijaże. Przyjęło się, że tylko poważne bussines woman mogą sobie pozwolić na mocny makijaż – dodają sobie tym pewności siebie. Nie musisz jednak za każdym razem idąc do pracy stawiać na naturalne beże, róże i brązy – postaw od czasu do czasu na kolor niebieski, zielony, fioletowy – zwłaszcza latem!

 

 

 

Przydymiony makijaż oczu + naturalny makijaż ust

 

 

Wiele kobiet gdy już raz zapozna się i zbrata z makijażem, nie lubi się z nim rozstawać – i to dosłownie. Nie lubimy wychodzić z domu bez make up’u, ponieważ wydaje nam się że wówczas nie wyglądamy w 100% atrakcyjnie. Nie lubimy też oczywiście zmywać makijażu kiedy już go nałożyłyśmy – bo to nieprzyjemne zajęcie w porównaniu z malowaniem się. Podsuwamy na zdjęciu pomysł na makijaż na co dzień dla kobiet, które lubią wyraźne i mocne akcenty – ale nie chcą przesadzać z „mocą” makijażu na przykład w pracy. Dobrze jest zachować balans i wybrać na przykład: mocny przydymiony makijaż oczu a do tego naturalnie pomalowane na cielisty kolor usta.

 

 

 

Naturalny neutralny makijaż do pracy

 

 

Nie w każdym miejscu pracy możemy pozwolić sobie na mocny makijaż każdego dnia – a czasami po prostu nie chcemy się specjalnie wyróżniać. Jednak lubimy make up na co dzień. Wówczas dobrze jest stawiać po prostu naturalny i neutralny makijaż, który po pierwsze nie rzuca się w oczy, a po drugie, który nawet jeśli odrobinę nam się rozmaże – nadal będzie wyglądał w porządku i elegancko.