długie włosy

Korzyści oleju konopnego dla włosów

W dzisiejszych czasach olej konopny nie jest już najlepiej skrywanym sekretem piękna. Co więcej, jego popularność nieustannie rośnie w siłę, motywując producentów kosmetyków do umieszczania tego zdrowego oleju w swoich produktach. Jeżeli słyszeliście już o konopnym oleju do włosów, jednak w dalszym ciągu podchodzicie do niego z dystansem, to zaraz rozwiejemy wasze obawy. W praktyce istnieje doskonałe wyjaśnienie dla tego pielęgnującego włosy fenomenu i wszystkich jego zalet. Krótko mówiąc, olej konopny stanowi łatwe, zdrowe i nowoczesne rozwiązanie do pielęgnacji włosów zmęczonych, suchych, zniszczonych lub pozbawionych blasku.

Olej konopny z naukowego punktu widzenia

Olej konopny pozyskiwany jest z nasion konopi. Oferuje wiele korzyści zdrowotnych, które stanowią popularną podstawę dla wielu produktów kosmetycznych. Odznacza się bogatą zawartością niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych jak kwasy omega-3, omega-6 i omega-9. Kwasy te łatwo wiążą się z receptorami lipidowymi w organizmie, w tym również z mieszkami włosowymi.

Olej konopny zawiera połączenie kwasu gamma-linolenowego (GLA) i białek, co pomaga wzmacniać włosy na poziomie komórkowym. Te oparte na roślinach składniki odżywcze tworzą pewien rodzaj warstwy ochronnej, mającej na celu zapobiegać uszkodzeniom i naprawiać włosy. Ponadto, ich struktura jest podobna do składników naturalnie występujących w naszym organizmie. Dzięki temu włosy mogą z łatwością przetwarzać olej konopny, czerpiąc przy tym wspaniałe korzyści. Olej konopny skrywa wiele znakomitych zalet dla naszych włosów, doskonałych do promowania zdrowia i atrakcyjnego wyglądu.

Nawilża włosy i skórę głowy

Lipidy w oleju konopnym wiążą się z naszymi włosami, dzięki czemu pomagają nawilżyć ich suchą strukturę. Olej ten odznacza się tak bogatą zawartością tych niesamowitych kwasów tłuszczowych, że nierzadko używany jest w leczeniu stanów skóry głowy, które mogą powodować suchość lub swędzenie. Z racji tego, że lipidy są łatwo wchłaniane przez skórę, możemy leczyć nasze suche włosy od korzeni – odżywiając mieszki włosowe i dostarczając odpowiedniego poziomu wilgoci do każdego kosmyka. Olej konopny jest lekki i przewiewny, co sprawia, że nie obciąża włosów ani nie funduje im „tłustego” wyglądu.

Promuje wzrost włosów

Kwasy tłuszczowe, wraz z naturalnie występującymi w oleju białkami i witaminą E, pomagają stymulować mieszki włosowe i przyspieszają wzrost włosów. Bezpośrednie masowanie skóry głowy olejem konopnym pomaga wypełnić mieszek powyższymi składnikami odżywczymi, jak również dostarczyć białka niezbędnego do produkcji keratyny (główny budulec włosa). Z racji tego, że keratyna składa się w ponad 90% z białka, można łatwo zdać sobie sprawę, jak istotne jest to białko w procesie wzrostu włosów. Ponadto, nałożenie oleju bezpośrednio na skórę stymuluje krążenie, które także promuje zdrowy wzrost.
Chroni i naprawia

Podczas stymulowania wzrostu włosów, białka w oleju konopnym łatwo wiążą się z białkami występującymi już w każdym włosie. Uszkodzone włosy oznaczają, że brakuje im białka o nazwie keratyna. Jeśli zastosujemy większą ilość tego białka, możemy wzmocnić wszystkie nasze włosy. Co więcej, olej konopny tworzy również znakomitą warstwę ochronną, która okala cały włos i chroni go przed uszkodzeniem. Nawilżone włosy zapewniają też mniejszy opór podczas korzystania ze szczotek do włosów, nakryć głowy, akcesoriów itp.

Więcej blasku!

Olej konopny jest lekki i cienko się rozprowadza, dzięki czemu można w łatwy sposób nałożyć na włosy równomierną warstwę. Po nałożeniu olej jest bardzo szybko wchłaniany, co powoduje, że nigdy nie obciąża włosów. W przeciwieństwie do wielu innych olejów, olej konopny nie brudzi ani nie moczy włosów, dlatego świetnie nadaje się do codziennej pielęgnacji. Stosowany miejscowo, tworzy cienką warstwę na zewnętrznej stronie każdego pasma włosów, dodając naszej fryzurze lśniącego blasku.

Stosowanie oleju konopnego do włosów

Na dzisiejszym rynku istnieje kilka różnych metod używania oleju konopnego do włosów. Prawdopodobnie najprostszą z nich jest stosowanie oleju bezpośrednio na włosy.

Cały proces rozpoczynamy od podzielenia włosów na dwie równe części. (W przypadku bardzo gęstych włosów należy je podzielić na cztery równe części). Następnie zaczynamy nanosić olej na skórę głowy. Robimy to poprzez masowanie skóry okrężnymi ruchami za pomocą opuszek palców. Dawkę zaczynamy zazwyczaj od dwóch łyżek oleju. Jednakże dawka ta może się różnić w zależności od długości i grubości naszych włosów.

Olej konopny rozprowadzamy po całej skórze głowy aż po końce naszych włosów. Można też nakładać olej tylko na włosy. Jednak w celu uzyskania pełnego spektrum korzyści, istotne jest, aby wcierać go również w skórę głowy. Olej działa najlepiej u podstawy, czyli w miejscu, gdzie może bezpośrednio przeniknąć do mieszków włosowych.

Inną metodą stosowania oleju konopnego do włosów są produkty kosmetyczne na bazie tego oleju. Kosmetyki konopne tego typu dostępne są niemal w każdej drogerii i obejmują takie produkty jak szampony, odżywki, mieszanki olejowe i środki stylizujące; wszystkie stworzone specjalnie do pielęgnacji różnych rodzajów włosów. Jest to świetny wybór dla osób, których włosy wymagają specyficznej pielęgnacji, czyli włosy bardzo przetłuszczone lub poważnie uszkodzone.

Maseczkę z oleju konopnego można łatwo przyrządzić w domowym zaciszu. Dzięki maseczce będziemy mogli odmłodzić włosy, zapewniając im zdrową i mocną strukturę. Do jej wykonania powinniśmy zmieszać olej konopny z innym składnikiem o zdrowotnych właściwościach dla włosów, takim jak banany, olej truskawkowy, olej kokosowy, aloes, papaja lub sok z cytryny. Uzyskaną maseczkę nakładamy na włosy i pozostawiamy na 15-20 minut, a następnie spłukujemy ciepłą wodą.

Spożywanie oleju konopnego

Zapewne wiecie, że wszystko, co spożywamy, wpływa na stan naszej skóry, włosów i ogólnego zdrowia. Dlatego warto zaznaczyć, że dodanie oleju konopnego do diety może również przynieść pozytywne rezultaty dla włosów. Wiele osób traktuje też olej konopny jako olej kuchenny, podczas gdy inne używają go do sosów, dipów lub sałatek. Podczas spożywania oleju konopnego, nasz organizm wchłania lipidy, białka i inne składniki odżywcze. A to sprawia, że nasze włosy mogą czerpać znakomite korzyści zarówno z codziennego spożywania oleju, jak i używania go na naszych włosach.

Źródło: https://olejki-cbd.pl/olej-konopny-dla-wlosow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *