Makijaż wieczorowy: czerwone usta, zielone oczy

 

 

Czasy, kiedy pewne połączenia kolorystyczne były nie do zaakceptowania, minęły bezpowrotnie. Dzisiaj połączenie czerwieni i zieleni nikogo nie dziwi, malujemy się tak jak nam się podoba. Niekoniecznie musimy też dopasowywać kolory naszego makijażu do naszych tęczówek, do naszej cery czy włosów – jednak wciąż jest to wskazane, aby nasz make up współgrał z naszą urodą, bo wtedy wyglądamy po prostu lepiej. Warto trzymać się tej zasady, zwłaszcza kiedy wybieramy się na ważne wyjście, na przykład istotną dla nas wieczorową uroczystość.

 

 

 

Srebrno-czarny cieniowany makijaż oczu – makijaż wieczorowy

 

 

Wieczorowe wyjścia – co rozumiesz przez to pojęcie? Dla jednych z nas wieczorowe wyjścia to randki z ukochanym, wypady do kina, do klubu, na kolację… a dla innych – to prawdziwe wieczorowe bale. Tak czy inaczej, niezależnie od tego co dla Ciebie znaczy wieczorowe wyjście – na pewno na takie wypady przygotowujesz się znacznie bardziej skrupulatnie. Podsuwamy Ci fajny sposób na wieczorowy makijaż – na zdjęciach możesz zobaczyć krok po kroku, jak go wykonać.

 

 

 

Mocne rzęsy + mocne usta = makijaż wieczorowy

 

 

Makijaż wieczorowy nie musi być przesadny. Możemy postawić na taki make up, który w mocny sposób i w wyraźny sposób podkreśli nasze oczy i nasze usta, ale nie będzie na tyle ciemny żeby „przytłoczyć” naszą urodę. Przykładem takiego makijażu wieczorowego jest makijaż ze zdjęcia – usta pomalowane na czerwono, mocną szminką z dodatkiem błyszczyku, a makijaż oczu koncentrujący się wyłącznie na doklejonych sztucznych rzęsach.

 

 

 

Sztuczny makijaż – z domalowanymi brwiami

 

 

Mało która z nas zdecydowałaby się na tego typu makijaż, który zaprezentowany został na zdjęciu. To make up zdecydowanie sztucznie wyglądający – zwłaszcza sztucznie wyglądają domalowane nad naturalnymi brwi. Te naturalne pomalowane zostały jasnym cieniem do powiek, tym samym którym pomalowane zostały górne powieki – zlewa się to w całość. Dodatkowym sztucznym elementem – już nie makijażu a twarzy kobiety – jest sztucznie wyglądający nos… który pewnie jest efektem operacji plastycznej.

 

 

 

Fioletowy przydymiony makijaż oczu – makijaż wieczorowy

 

 

Kiedy wybieramy się na tak zwane wieczorowe wyjście, zazwyczaj chcemy wówczas wyglądać wyjątkowo. Wyjątkowo oznacza inaczej niż zwykle, jednak zawsze zachowujemy elegancki styl, a w każdym razie rzadko decydujemy się na bardzo ekstrawagancki makijaż. Przykładem fajnego makijażu oczu na wieczór jest dołączone do posta zdjęcie. Makijaż wykonany został zgodnie z zasadami i założeniami „smokey eyes”, to znaczy jest to makijaż przydymiony – i dominuje w nim czerń. Tym jaśniejszym kolorem do cieniowania jest fiolet, który za pewne pasuje do stylizacji na ten wieczór którą wybrała autorka makijażu.

 

 

 

Wieczorowy makijaż – kusząca kreska i czerwone usta

 

 

Makijaż wieczorowy kojarzy nam się z mocnymi kolorami i bardzo wyraźnymi makijażami. Nie są to jednak makijaże w stylu „teatralnym”, przerysowane, takie jakie fundujemy sobie czasem na zabawę sylwestrową i świętowanie nowego roku. Makijaż wieczorowy – zwłaszcza na okazje takie jak studniówka, czy wyjście do eleganckiego lokalu z okazji jakiejś ważnej uroczystości – powinien być wyraźny, ale stonowany. Na zdjęciu widzimy przykład makijażu, którego głównym akcentem są czerwone usta i długa, mocna kreska na górnej powiece. Całość wygląda elegancko i szykownie.

 

 

 

Precyzyjny makijaż wieczorowy – makijaż oczu

 

 

W jaki sposób musimy postępować, aby wyszedł nam idealny makijaż oczu? Od czego zaczynamy? Zaczynamy oczywiście od podkładu, który nakładamy na całą twarz. Jeśli masz zamiar nie używać podkładu, nałóż na powieki jasny puder, najlepiej matowy. Następnie nałóż cień, który jest najjaśniejszym ze wszystkich, jakie mają się znaleźć w makijażu. Dokładaj cienie od najjaśniejszego do najciemniejszego. Dodaj kreskę – jeśli chcesz aby pojawiła się w makijażu, następnie pomaluj brwi. Na końcu dopiero, kiedy całość będzie gotowa, dodaj mascarę na rzęsy. To ostatni etap makijażu oczu.

 

 

 

Wieczorowy makijaż inaczej: tylko czarna szminka

Jeśli szukasz ciekawego, naprawdę oryginalnego pomysłu na wieczorowy makijaż, a należysz do jednych z niewielu kobiet, które są w stanie wyjść na spotkanie z ważnej okazji bez pełnego makijażu oczu… wypróbuj pomysł z czarną szminką. Czarna szminka, choć rzadko spotykana w sklepach, nadaje nam niesamowitego uroku i seksapilu. Sprawdza się zwłaszcza wtedy, kiedy nasze usta są pełne i „obfite”. Pamiętaj, że im ciemniejszy kolor, tym bardziej optycznie zwężają się nasze usta. Jeśli jesteś odważna, wypróbuj sposób na wieczorowy makijaż ze zdjęcia.

 

Elegancki wieczorowy makijaż

Jaki jest klucz do sukcesu, aby nasz wieczorowy makijaż był piękny, elegancki, kobiecy, ale nie przerysowany? Trzeba zachować odpowiednią równowagę między ustami a makijażem oczu. Kiedy przygotowujemy się na przykład na Sylwestra, możemy szaleć i malować równie mocno oczy, co usta. Wieczorowe, eleganckie wyjście wymaga od nas pewnego stonowania. Jeżeli wybierasz tak mocną, tak intensywną szminkę jak na zdjęciu, wybierz nieco delikatniejszy makijaż oczu: na przykład jasny, błyszczący cień do powiek i długą, elegancką kreskę nad górną powiekę.

 

Złote oczy: makijaż na Sylwestra albo studniówkę

Kiedy przygotowujemy się do studniówki, chcemy wyglądać tego dnia naprawdę wyjątkowo. To dla większości z nas pierwsza tak duża i uroczysta impreza wieczorowa, na którą się udajemy. To jeden z najbardziej wyjątkowych wieczorów w naszym życiu! Ciekawą propozycją makijażu na studniówkę właśnie, ale nie tylko – bo także na Sylwestra albo inne wieczorowe wyjście – jest złoty makijaż oczu. Złoto ma wiele odcieni, oczywiście jeśli chodzi o złoto w makijażu, a więc każda z nas z pewnością może znaleźć odcień, który będzie pasował do jej urody. Złoto jest szlachetne i piękne, także w wieczorowym makijażu sprawdza się rewelacyjnie.