Makijaż na Sylwestra – albo na zabawę karnawałową

W makijażu sylwestrowym, czy karnawałowym, możemy pozwolić sobie na wiele przeróżnych szaleństw, których na co dzień nie mamy gdzie i nie mamy jak wykorzystać. W takich makijażach możemy pozwolić sobie chociażby na kolorystykę, której do pracy nigdy byśmy nie wybrały – na przykład na czerwony makijaż oczu, albo na dodatki, jakich na co dzień unikamy, bo wyglądają one sztucznie – na przykład sztucznych rzęs. Na zdjęciu możesz podpatrzeć pomysł na fantazyjny makijaż oczu… w którym zdecydowanie nie wybrałybyśmy się na poważne wieczorowe wyjście, czy nawet na „zwykłą” imprezę w klubie.

Makijaż oczu ze sztucznymi, doklejanymi rzęsami

Choć rzęsy – w wersji sztucznej – prezentują się lepiej, kiedy powieki są otwarte, to zdjęcie zostało wybrane by omówić jak zamaskować nieco linię doklejanych rzęs. Kiedy doklejamy rzęsy – niezależnie od tego jakim klejem, bezbarwnym czy czarnym, część może wydostać się na zewnątrz i nawet najbardziej precyzyjne wycieranie patyczkiem kosmetycznym czy wacikiem, może nie usunąć dobrze resztek. Kiedy doklejamy rzęsy, dobrze jest z założenia użyć później w miejscu styku rzęs z powieką, namalować kreskę linerem. Można też wykorzystać pomysł ze zdjęcia: na ozdoby z kryształkami.

Złoty makijaż oczu na imprezę + kępki sztucznych rzęs

 

 

Podobnie jak z tipsami – tak i ze sztucznymi rzęsami – często jest tak, że jak już raz się spróbuje… to później trudno jest się z nimi rozstać. Tipsy są wygodne i nie trzeba ciągle ich poprawiać, jak pomalowanych lakierem paznokci. Sztuczne rzęsy natomiast, te które same sobie doklejamy a później po wieczorze same zdejmujemy – sprawiają że nasze spojrzenie wygląda naprawdę olśniewająco, zwłaszcza gdy nasze naturalne rzęsy są krótkie i rzadkie. Jeśli Twoje właśnie takie są – a planujesz założenie sztucznych na wyjście na imprezę – zacznij od kępek sztucznych rzęs, którymi wzbogacisz swoje naturalne.

 

 

 

Makijaż wieczorowy, makijaż na imprezę – rzęsy

 

 

Kiedy wybieramy się na ważną dla nas z jakiegoś względu imprezę, albo na ważne wieczorowe wyjście, zawsze chcemy wyglądać zjawiskowo. Jeśli chodzi o makijaż, najważniejszy jest odpowiedni dobór podkładu – który będzie współgrał z odcieniem naszej cery – oraz makijaż oczu. Usta możemy pominąć, ale makijaż oczu jest wręcz niezbędny. Jeśli chcesz uzyskać stuprocentowo zjawiskowy efekt, szczególną uwagę zwracaj na swoje rzęsy. To one nadają spojrzeniu magii, to one najbardziej przyciągają wzrok. Efekt możesz uzyskać nie tylko tuszem – ale i doklejaniem sztucznych rzęs, pełnych albo w kępkach.

 

 

 

Makijaż sylwestrowy – bardzo długie sztuczne rzęsy

 

 

Dziś na rynku mamy do dyspozycji nie tylko sztuczne rzęsy w klasycznych grzebykach – i nie tylko sztuczne rzęsy, które doklejane są do naszych naturalnych metodą jeden do jednego. Dostępne są także rzęsy, które tak naprawdę… mało przypominają naszą naturalną „włochatą woalkę” na powiekach. Przykład takich rzęs widzisz na zdjęciu. Jeśli jesteś odważna i nie boisz się eksperymentów z makijażem – możesz wypróbować ten pomysł… raczej na imprezie sylwestrowej czy karnawałowej, niekoniecznie w makijażu do pracy:- )

 

 

 

Sztuczne rzęsy w makijażu oczu – dlaczego je lubimy?

 

 

Kiedy już raz sięgniemy po sztuczne, doklejane rzęsy – lubimy później do nich wracać przy każdej ważnej okazji, kiedy nasz look jest dla nas istotny. Sztuczne rzęsy sprawiają, że nasze spojrzenie nabiera niewątpliwego uroku, kobiecości, wdzięku. Nie da się uzyskać takiego efektu nawet najlepszą mascarą najbardziej znanej firmy – przy czym sztuczne rzęsy to koszt około kilkunastu złotych (a zdarza się i taniej) a mascara znanych producentów na całym świecie, to nawet kilkaset złotych.

 

 

 

Makijaż sylwestrowy – sztuczne rzęsy, mocne kolory

 

 

Makijaż sylwestrowy kojarzy nam się dokładnie z tym samym, co sam Sylwester – z dobrą zabawą, mnóstwem kolorów i brakiem jakichkolwiek zahamowań (oczywiście w rozsądnych granicach). Jeśli szukasz fajnego pomysłu na makijaż sylwestrowy który będzie inny niż zwykle – który nadaje się zarówno na zabawę w klubie jak i na domówkę (wtedy na pewno zrobisz na wszystkich wrażenie) – podsuwamy Ci ciekawy plan: sztuczne rzęsy + dopasowany do nich kolorystycznie mocny makijaż oczu.

 

 

 

Idealny makijaż oczu – czego się trzymać?

 

 

Jeśli lubisz się malować na co dzień to na pewno doskonale wiesz, że najtrudniejszym elementem makijażu – poza nałożeniem idealnie podkładu, zwłaszcza jeśli odcień nie jest w stu procentach trafiony – jest makijaż oczu. Makijaż oczu musi być wykonywany z odpowiednią pieczołowitością, bo nie dość że wychwytuje się każdą ewentualną asymetrię, to jeszcze do tego jeśli makijaż nie jest wykonany w sposób odpowiednio trwały, to może nam się szybko rozmazywać, rozcierać i niszczyć. Zawsze stosuj zasadę: nakładamy kosmetyki od najjaśniejszego do najciemniejszego!

 

 

 

Ekstremalnie długie rzęsy – makijaż oczu na Sylwestra

 

 

Impreza sylwestrowa zdarza się raz w roku, a więc jest to dla nas dzień i zabawa wyjątkowa. Dlatego też chcemy podczas tej imprezy wyglądać naprawdę wyjątkowo – inaczej niż zwykle. Poza tym – to też często dla nas jedyna okazja w roku aby móc z makijażem dosłownie zaszaleć. Takim szaleństwem mogą być na przykład ekstremalnie długie, kolorowe rzęsy – jak na załączonym do postu zdjęciu przykładowym.

 

 

 

Makijaż na imprezę w naturalnych kolorach + długie rzęsy

 

 

Stwierdzasz, że najlepiej wyglądasz i najlepiej czujesz się w naturalnych i neutralnych kolorach makijażu? Jednak na imprezę – kiedy wychodzisz gdzieś na przykład do klubu ze znajomymi – chcesz wyglądać inaczej niż zwykle. Nie musisz koniecznie stawiać na inne kolory, które Ci nie pasują, tylko po to, by Twój makijaż był inny niż na co dzień. Prostym chwytem by codzienny neutralny i naturalny makijaż zamienić w makijaż imprezowy, są sztuczne rzęsy – niekoniecznie tak długie jak te ze zdjęcia… ale wyraźne i mocne. Rzęsy sprawiają, że makijaż nabiera innego charakteru!