Makijaż wieczorowy: mocne czerwone usta i zero makijażu oczu!

 

 

Twój typ urody zbliżony jest do kobiety ze zdjęcia? Masz jasną cerę, delikatne blond włosy i kształtne usta? Jeśli wybierasz się na wieczorowe wyjście, nie musisz koniecznie stawiać na make up, w którym dominującą częścią będą oczy. Przy jasnej cerze, zdecydowanie odradzamy makijaż w którym i usta i oczy będą mocno podkreślone. Wybieramy albo mocne powieki i naturalnie wyglądające usta, albo odwrotnie. W przypadku idealnych ust, które wyglądają naprawdę kusząco, możesz użyć tylko i wyłącznie wyraźnej szminki, aby wykonać makijaż wieczorowy – czy makijaż na imprezę.

 

 

 

Makijaż ust: szminki w wakacyjnych, oryginalnych kolorach!

 

 

Jeśli jesteś fanką kolorowego makijażu i należysz do grona tych, które nie boją się wyzwań i żadna awangarda im nie straszna, spójrz jakie ciekawe rzeczy możesz wyczarować na swoich ustach! Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie łatwo będzie Ci namierzyć takie kolory szminek w typowym sklepie z kosmetykami… ale na pewno kiedy dobrze się rozejrzysz, uda Ci się trafić coś ciekawego, co będziesz mogła wykorzystać w makijażu wakacyjnym!

 

 

 

Perfekcyjny makijaż ust na co dzień

 

 

Pewnie nie raz natknęłaś się już na różne stwierdzenia dotyczące nakładania szminki tak, aby po pierwsze leżała na naszych ustach idealnie, a po drugie by metoda aplikacji sprawiła, by szminka trzymała się na ustach naprawdę długo. Cóż, można mieć różne zdanie na ten temat, ale generalnie to czy nałożysz szminkę pędzelkiem czy nałożysz szminkę bezpośrednio ze sztyftu… absolutnie nie ma wpływu na trwałość makijażu, jak zresztą wskazuje czysta logika. Pędzelkiem jednak nałożysz szminkę równo, o ile masz wprawę w malowaniu się w taki sposób.

 

 

 

Makijaż ust – dlaczego go lubimy?

 

 

Część z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez nałożenia szminki na usta. I wbrew pozorom nie dotyczy to nastolatek i studentek – choć również – ale częściej kobiet, który ukończyły już swoją trzecią czy czwartą dekadę życia. Lubimy szminkę, bo kojarzy nam się z kobiecością i w niej czujemy się bardziej kobieco. Nie musimy wcale stawiać na mocne i ciemne kolory – bo sexy może być także makijaż ust wykonany delikatną jasną szminką. Szminka to bardziej symbol – dla nas samych!

 

 

 

Makijaż ust – niebieska szminka?

 

 

Gdyby przeszukać kosmetyczki statystycznych kobiet, to na pewno u większości z nich szminki byłyby w takich samych kolorach: różowym, odcieniach brązu – od beżu po ciemny brąz i w kolorze czerwonym. Rzadko zdarza się, abyśmy miały w swojej kosmetyczce kolory szminek takie jak: niebieski, zielony, żółty. Zdarzają się fanki fioletu, fuksji, ciemnego bordo czy pomarańczy – ale niebieska, zielona i żółta szminka to rzadkość. Jeśli chciałabyś mieć taką w swojej kosmetyczce – ale zastanawiasz się, do czego i kiedy ją później użyjesz… cóż, jeśli jesteś odważna, to może zdecydujesz się na makijaż podobny do tego na zdjęciu na przykład na imprezę karnawałową?

 

 

 

Makijaż ust – czy istnieje trwała szminka?

 

 

Naoglądałaś się w telewizji całej masy reklam, w których producenci kosmetyków przekonują, że ich szminki są trwałe i wcale się nie zmywają? A kiedy Ty kupujesz jakąś szminkę w sklepie, to dziwnym trafem zawsze co chwilę musisz ją poprawiać? Cóż, niestety prawda jest taka, że żadna szminka nie jest w stu procentach trwała i zawsze musisz liczyć się z koniecznością przynajmniej drobnej korekty makijażu w czasie wyjścia. Makijaż ust zawsze będzie wymagał poprawek, ponieważ taka jest charakterystyka szminek – tylko permanentny makijaż nie wymaga korekt przez długi czas.

 

 

 

Makijaż ust: czerwona szminka

 

 

Czerwona szminka kojarzy nam się głównie z makijażem na wielkie wyjścia: na wieczorową elegancką imprezę, na Sylwestra czy na studniówkę. Raczej nie stosujemy czerwonego koloru na ustach w makijażu na co dzień – jednak swobodnie możemy na taki make up postawić, jeśli odcień czerwieni który wybierzemy po pierwsze pasuje do naszej urody, a po drugie – nie jest zbyt wulgarny i wygląda na ustach naturalnie. Pamiętaj zawsze o balansie między oczami a ustami: jeśli stawiasz na mocny makijaż ust, to dobierz do niego delikatny makijaż oczu aby zachować równowagę.

 

 

 

Makijaż ust – aplikacja szminki pędzelkiem

Czy aplikacja szminki, takiej klasycznej w sztyfcie, za pomocą pędzelka, ma sens? Przeważnie widzimy taki sposób aplikacji na przykład w porannej telewizji, kiedy kamera wkracza w strefę przygotowań dla osób, które wystąpią w programie. Szminka nakładana jest pędzelkiem raczej ze względów higienicznych i estetycznych, niekoniecznie dlatego, że lepiej wygląda makijaż nałożony właśnie pędzelkiem. Kiedy malujemy się na co dzień, taki sam efekt uzyskamy nakładając szminkę bezpośrednio sztyftem, jak posługując się pędzelkiem. Zresztą po chwili szminka i tak będzie już nieco „roztarta”, niezależnie od tego jak ją nałożymy.

 

Mocny makijaż ust – dla kogo?

Często widzisz na zdjęciach mocno pomalowane usta modelek, jednak zastanawiasz się, dlaczego podobne szminki nie wyglądają dobrze na Twoich ustach? Ciemne szminki sprawdzają się dobrze głównie wtedy, kiedy stosujemy tylko ciemny makijaż ust – a dla równowagi jasny makijaż oczu. Ciemna szminka wygląda lepiej na ustach, które są okrągłe i pełne. Nie sprawdzi się na ustach wąskich. Pamiętaj też, że mocny makijaż ust będzie podkreślał biel Twoich zębów – albo inny odcień, jeśli nie możesz cieszyć się białym uśmiechem. Weź to pod uwagę.