Słoneczny błyszczący makijaż na wakacje

Zastanawiałaś się kiedyś, w jaki sposób można uzyskać efekt bardzo rozpromienionej skóry, jak na zdjęciu? Większość dostępnych w sklepach z kosmetykami podkładów, skoncentrowane jest na tym, aby zmatowić naszą cerę – a nie odwrotnie. To prawda, jeśli jednak dobrze poszukasz, z pewnością uda Ci się znaleźć podkład zawierający drobinki przypominające te, które znajdują się w cieniach do powiek czy na przykład w rozświetlających pudrach brązujących. Dodatkowo, możesz zastosować właśnie taki puder – w odpowiednio dobranym do Twojej karnacji odcieniu, którym „potraktujesz” nie tylko policzki, ale całą twarz by wyglądała promiennie.

 

Rozświetlający makijaż oczu na co dzień

 

 

Kiedy spoglądacie na to zdjęcie pewnie myślicie sobie: makijaż na co dzień – taki mocny? Racja, makijaż jest dość intensywny jak na make up na co dzień, jednak sednem sprawy jest ten jasny, biały cień. Pamiętaj, że kiedy chcesz aby Twoje oczy wyglądały na rozświetlone i rozpromienione, to zawsze najlepszym sprawdzonym sposobem jest nałożenie bardzo jasnego, błyszczącego albo matowego (w zależności od Twojego gustu) cienia na wewnętrzną część górnej powieki. To sprawia, że oczy wydają się większe i są rozświetlone!

 

 

 

Delikatny rozświetlający makijaż na imprezę

 

 

Makijaż na imprezę – z czym Ci się to kojarzy? Większość z nas odpowie, że z wieczorowymi wyjściami kojarzy nam się głównie mocny makijaż, wykonany ciemnymi kosmetykami. Dodatkowo, makijaż na imprezę kojarzy nam się z doklejanymi sztucznymi rzęsami i tego typu gadżetami. Czasami warto jednak postawić na coś nieco innego – na przykład rozświetlający jasny makijaż który podkreśli, naszą twarz, a nie niepotrzebnie ją przytłumi.

 

 

 

Naturalny makijaż oczu na co dzień

 

 

W makijażu na co dzień, do pracy i do szkoły, większość z nas stawia na stonowane kolory. Rzadko decydujemy się na mocny makijaż, a nawet jeśli – to w naturalnych kolorach. Na zdjęciu widzimy makijaż na co dzień, który na pierwszy rzut oka w zasadzie jest niewidoczny, modelka wygląda tak, jakby nie miała na swojej cerze żadnych kolorowych kosmetyków. Kiedy przyjrzymy się bliżej, widzimy tusz do rzęs, bardzo delikatną kreskę i jasny, rozświetlający cień na powiekach. Na ustach kobieta ma odrobinę błyszczyku, który również rozświetla jej usta.

 

 

 

Rozpromieniona cera – makijaż wakacyjny i na co dzień

Niedawno najmodniejszy był taki makijaż, w którym cera była jak najbardziej matowa. Gdy pojawiały się na niej miejsca, które były rozświetlone, uważane było, że coś poszło nie tak jak trzeba. Dzisiaj makijaż, który jest najbardziej modny, to makijaż który całkowicie rozpromienia naszą cerę. Cera ma być błyszcząca, ale nie w taki sposób jakbyśmy nałożyły na nią natłuszczający krem. Pokrywamy cerę błyszczącym drobinkami podkładem, albo nakładamy podkład, a następnie rozświetlający puder w proszku albo w kuleczkach.

 

Złocista, rozpromieniona cera – makijaż na co dzień

Jeszcze do niedawna, wyznacznikiem tego czy podkład i puder zostały dobrze nałożone (a wcześniej dobrze dobrane do naszej cery) było to, czy aby w żadnym miejscu nic nam się nie błyszczy. Makijaż dobry, to był makijaż matowy. Dzisiaj coraz chętniej korzystamy z zupełnie innej formy makijażu „podkładowego”. Lubimy, kiedy makijaż rozświetla naszą cerę, a co za tym idzie: lubimy, kiedy nasza cera jest pokryta delikatnymi, błyszczącymi drobinkami. Taki efekt najczęściej uzyskujemy, nakładając na uprzednio pomalowaną fluidę buzię, puder w kulkach albo w formie sypkiej, który zawiera mnóstwo błyszczących i iskrzących drobinek.

 

Gisesle Bundchen – makijaż gwiazd z wybiegu

Makijaż Gisele na tym zdjęciu wygląda tak, jakby był stworzony idealnie do jej twarzy. Widzimy piękną, naturalną kobietę, której uroda podkreślona jest tylko i wyłącznie bardzo delikatnym makijażem. W lato i na wiosnę stawiamy dziś na podkłady, które łączą w sobie zalety delikatnego makijażu który ma na celu rozpromienić naszą cerę i przykryć ewentualne niedoskonałości, a jednocześnie pielęgnować wrażliwą skórę naszej twarzy. Używamy do tego między innymi kremów-podkładów nowej generacji pod nazwą BB.