Różowy makijaż ust + różowy makijaż oczu

Jeszcze niedawno cukierkowy makijaż utrzymany w pełni w różowej tonacji wydawał nam się infantylny – dzisiaj chętnie malujemy się na różowo, i mowa tu nie tylko o ustach i różu na policzkach. Nawet dojrzałe kobiety chętniej używają różu na powiekach – ponieważ róż najzwyczajniej w świecie nas odmładza, sprawia że wyglądamy delikatniej i bardziej dziewczęco. Grunt, to dobrać odpowiednie odcienie różu, które w pełni będą współgrały z naszą cerą i z naszą urodą. Makijaż powinien dodawać nam uroku, a nie przyćmiewać naszą urodę:- )

Delikatny różowy cieniowany makijaż oczu na co dzień

Część z Was spoglądając na to zdjęcie myśli sobie: makijaż na imprezę, makijaż wieczorowy. Dla części z Was z kolei to makijaż na co dzień, ze względu na delikatną kolorystykę. Chcemy skoncentrować się nie na przeznaczeniu makijażu (niektóre z nas malują się mocno i wyraźnie nawet idąc na uczelnię czy do pracy), a na tym jak go wykonać. Pamiętaj że w cieniowanym makijażu najistotniejsze są pędzelki, których używasz do cieniowania. Cienie nie muszą pochodzić z tej samej palety, od tego samego producenta. Jeśli odpowiednio dobierzesz pędzelek, który powinien być średniej twardości – na pewno uda Ci się uzyskać odpowiedni efekt.

 

Różowy makijaż: oczy i usta na różowo!

 

 

Jeśli wydaje Ci się, że różowy kolor jest zarezerwowany po pierwsze tylko dla „różowych landrynek”, a po drugie tylko do makijażu ust – mylisz się. Róż świetnie wygląda także na powiekach i można go stosować bez najmniejszych obaw, że ktoś przez różowy make up uzna nas za infantylne istoty. Każdy kolor – każdy makijaż – może wyglądać świetnie, jeśli przyłożymy się do jego wykonania i wykonamy go precyzyjnie.

 

 

 

Różowy makijaż oczu – jak wykonany szminką

 

 

Jeśli lubisz przeglądać strony internetowe i czasopisma, w których pojawiają się zdjęcia popularnych i modnych w danym sezonie makijażów, to na pewno nie raz widziałaś już makijaże oczu które wyglądają tak, jakby były wykonane szminką. Cienie do powiek możemy kupić nie tylko w formie sprasowanego pudru czy proszku – możemy także wykonać makijaż oczu cieniem w sztyfcie jak szminka, albo cieniem w formie bardzo lekkiego musu. Przykładowy makijaż tego typu, wykonany różowym cieniem, możesz zobaczyć na zdjęciu.

 

 

 

Różowo-fioletowy makijaż oczu – na wieczorowe wyjście

 

 

Makijaż wieczorowy większości z nas kojarzy się z czarnym makijażem, albo makijażem w stylu smokey – utrzymanym w srebrno-czarnej tonacji. Makijaż wieczorowy wcale nie musi być czarny, nie musi być też pochodną srebra i szarości. Podobnie jak strój wieczorowy – niekoniecznie musi być czarną sukienką, do której dobieramy srebrną albo złotą biżuterię. Równie dobrze możesz postawić na inne kolory, jeśli w takich czujesz się najlepiej. Spójrz na zdjęcie i zobacz, że nawet różowo-fioletowy makijaż oczu może wyglądać elegancko.

 

 

 

Różowy makijaż ust + różowy makijaż oczu

 

 

Różowe kolory w makijażu większości z nas kojarzą się z lalkami barbie, ale wcale nie musimy wyglądać cukierkowo i infantylnie w różowym makijażu! Spójrz na makijaż na zdjęciu: usta pomalowane zostały delikatną szminką w pudrowym kolorze różowym – a oczy pomalowane w „smokey”, ale z dodatkiem różowego cienia. Całość wygląda elegancko i ładnie. Pewnie nie zafundujecie sobie takiego makijażu na wyjście do pracy – zwłaszcza jeśli pracujecie w biurze, w banku, czy urzędzie – ale może na imprezę? Albo chociaż na wakacyjnego drinka z koleżanką?

 

 

 

Różowy makijaż na imprezę

Kiedy wybieramy makijaż na imprezę, zazwyczaj stawiamy na ciemne kolory. Chcemy podczas imprezy wyglądać inaczej niż na co dzień – to pierwsza sprawa. Druga sprawa: chcemy aby nasz makijaż był wyraźny i widoczny. Ciemny makijaż nie musi koniecznie oznaczać makijażu w czerni czy brązie – czerń może być tylko akcentem, który podkreśli całość. Możemy śmiało stawiać na fuzję kolorów, albo wybrać kolor, którego wcale nie nosimy na co dzień – i na przykład postawić na makijaż w mocnym różu!

 

Dwukolorowy makijaż oczu krok po kroku

W jaki sposób wykonać dwukolorowy makijaż, aby wszystko wyglądało równo i ładnie? Na zdjęciu krok po kroku widzimy, w jaki sposób nakładane były kosmetyki. Najpierw nakładamy oczywiście podkład albo puder, na całą twarz. Makijaż oczu zaczynamy od cienia jaśniejszego – w tym przypadku białego – nakładając go przy wewnętrznym kąciku oka. Następnie dokładamy cień ciemniejszy – tutaj różowy. Miejsce, gdzie cienie się spotykają, delikatnie rozcieramy aby granica między nimi nie była zbyt widoczna. Następnie jeśli mamy ochotę – dokładamy kreskę, a jeśli nie, to tylko tusz do rzęs który nada naszemu spojrzeniu uroku.

 

Stonowany, różowy makijaż oczu

Kiedy patrzymy na to zdjęcie, pierwsze co rzuca nam się w oczy, to soczyste usta kobiety pomalowane na różowy kolor. Kiedy przyglądamy się bliżej, zauważamy że to nie usta, a oczy są tu najpiękniejszym elementem. Rzęsy są wprost idealnie rozdzielone, odpowiednio pogrubione i wydłużone. Oczy pomalowane na różowo, z czarnymi akcentami, z jednej strony stanowią intensywny makijaż – z drugiej strony, są delikatne. Taki makijaż oczu, w idealnie dobranym do naszej cery odcieniu różu, to odpowiedni makijaż zarówno na wieczorową imprezę, jak i na przykład na wakacje! Jeśli jesteś odważna, możesz stawiać na taki make up także na co dzień.

 

Różowy makijaż: oczy i usta

Czasami różowy makijaż kojarzy nam się głównie z lalkami barbie, albo z makijażem karnawałowym na zabawę w gorących klimatach. Na zdjęciu widzimy różowy makijaż, który choć nieco przerysowany (to znaczy nie nadający się raczej na wyjście do szkoły czy do pracy) wygląda bardzo delikatnie i ładnie. Możemy śmiało wykorzystywać róż, zarówno na ustach jak i na powiekach, w codziennym makijażu, jeśli po pierwsze dobierzemy odpowiedni dla swojej urody odcień tego koloru, a po drugie, kiedy zachowamy odpowiedni umiar w nakładanej ilości kosmetyków.