Cieniowany makijaż oczu w niebieskich kolorach

Aby optycznie powiększyć oczy, a jednocześnie zachować moc ciemnego makijażu, możesz wykorzystać trick ze zdjęcia: na ruchomą część powieki nałóż jaśniejszy cień, zbliżony do bieli, a dopiero powyżej nałóż cień w kolorze ciemniejszym. Kreska na górnej powiece może być wtedy szersza, a mimo to nie będzie ona przytłumiała oka i sprawiała, że będzie wydawało się optycznie mniejsze. Cieniowane makijaże wyglądają naprawdę atrakcyjnie i wcale nie trzeba wielkiej wprawy w makijażu, aby nauczyć się je wykonywać.

Makijaż oczu na imprezę – delikatne i oryginalne wydanie

 

 

Nie każdy makijaż na imprezę – od wyjścia do klubu po studniówkę czy inne tego typu wieczorowe wyjście – musi oscylować wokół czerni, srebra i złota. Śmiało możemy postawić na makijaż w innych kolorach, a jeśli chcemy wyglądać ciekawie – wybrać jakieś nowe, nieznane, oryginalne formy. Możemy na przykład wybrać wersję z dołączonego do wpisu zdjęcia: kreskę malujemy nie tylko na górnych powiekach tuż nad rzęsami, ale i w miejscu załamania powieki.

 

 

 

Złoto-niebieski makijaż oczu na imprezę krok po kroku

 

 

Czasami z góry zakładamy, że niektóre kolory niekoniecznie do siebie pasują, albo że na przykład dany kolor współgra tylko z pewnymi konkretnymi barwami. Czasem dobrze jest poszukać nowych połączeń kolorystycznych – i na przykład kiedy wybieramy się na imprezę czy inne wieczorowe wyjście, to zamiast na klasyczną czerń, postawić na inne zestawienie kolorów, a czerń pozostawić jedynie do wykonania konturów oczu, a więc kresek i makijażu rzęs. Na zdjęciach możesz zobaczyć przykład połączenia koloru złotego i niebieskiego, w ciekawym i charakterystycznym makijażu na imprezę.

 

 

 

Niebieski makijaż oczu przy jasnej cerze?

 

 

Niebieski makijaż oczu ma to do siebie, że możemy tak dobrać kolorystykę, że będzie do nas pasował w stu procentach – niezależnie od tego jaki mamy kolor oczu, jaki jest odcień naszej cery czy jaki mamy kolor włosów. Niebieski ma to do siebie, że pasuje do wszystkiego – jeśli dobierzemy odpowiedni odcień. Możemy szukać wśród delikatnych błękitów czy mocnych chabrów. Dla jednej z nas lepsze będą zdecydowanie błyszczące cienie – dla innych matowe, ale z pewnością każda z nas znajdzie wśród nich coś dla siebie zarówno na co dzień, jak i na imprezę czy ważne wieczorowe wyjście.

 

 

 

Delikatny makijaż oczu na co dzień – niebieskie kreski

 

 

Makijaż oczu na co dzień nie musi być wykonany tylko i wyłącznie naturalnym cieniem do oczu i tuszem do rzęs, który podkreśli nasze spojrzenie. Coraz częściej możemy natknąć się na zdjęcia, które prezentują makijaże bez zastosowania tuszu do rzęs – i bez kreski w postaci linii wykonanej linerem czy kredką w czarnym kolorze. Coraz częściej możemy spotkać makijaże, w których kreski wykonane są cieniem do powiek. Kreski są dość grube – jak na załączonym zdjęciu – i okalają oko w całości, to znaczy namalowane są zarówno na górnej jak i dolnej powiece.

 

 

 

Makijaż na imprezę: błyszczący cień do powiek

 

 

Co to jest błyszczący cień do powiek? Odpowiedzi mogą być trzy. Pierwszy błyszczący cień do powiek to taki, który zawiera w sobie mnóstwo brokatu. Brokat przeważnie znajduje się tylko na powierzchni cienia, kiedy zejdziemy głębiej – nie ma go już (mowa o cieniach prasowanych). Drugi rodzaj błyszczącego cienia, to taki który po nałożeniu wygląda jak błyszczyk do ust. Takie cienie pojawiły się stosunkowo niedawno i wyglądają świetnie – ale są bardzo nietrwałe. Trzeci błyszczący cień do powiek to taki, który błyszczy się i iskrzy, nazywamy go metalicznym. Taki właśnie widzimy na zdjęciu.

 

 

 

Zimowy makijaż w niebieskich kolorach

Niebieski kolor kojarzy nam się albo z latem, pięknym niebem, ciepłym morzem, albo z zimowymi klimatami. W zależności od tego jakie inne kolory dobierzemy do niebieskiego makijażu oczu, uzyskamy bardziej letni – albo bardziej zimowy make up. Na zdjęciu widzimy makijaż, który zdecydowanie kojarzy nam się z zimą: niebieski kolor w połączeniu z bielą kojarzy nam się z mrozem i lodem. Gdyby biel zastąpić żółcią, różem, zielenią, delikatnymi pastelami – makijaż byłby zdecydowanie bardziej letni, kojarzący nam się z wakacjami, urlopem, plażą i łąkami pełnymi kwiatów.

 

Prawdziwie amerykański makijaż – kolory flagi narodowej

Kiedy czasami w domu łapie nas nuda, to albo marnujemy czas leżąc przed telewizorem i śledząc ciągnące się w nieskończoność seriale, albo wymyślamy ciekawe pomysły na spędzanie tego nadmiaru wolnego czasu. Fajnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu w kreatywny sposób jest wymyślanie… ciekawych makijaży. Wystarczy rozejrzeć się w sieci żeby natrafić na mnóstwo blogów, na których pojawiają się makijażowe arcydzieła, z których możemy czerpać inspiracje. Dla przykładu zdjęcie z makijażem, w którym raczej nie wybierzemy się do pracy… ale na imprezę sylwestrową? Czemu nie.

 

Błękitny makijaż na imprezę

Stwierdzasz, że najbardziej pasuje Ci błękitny makijaż, ale nie zawsze przecież ubierasz się na niebiesko i zakładasz niebieskie dodatki. Czy taki makijaż może pasować także do innych stylizacji? Jasne! Pod warunkiem, że całość będzie utrzymana w podobnej tonacji. Jeśli stosujemy chłodny makijaż, to do tego dobieramy także chłodną stylizację jeśli chodzi o modę – a w zasadzie odwrotnie. Chociaż: można śmiało powiedzieć, że do wakacyjnych stylizacji pasuje w zasadzie wszystko i możesz łączyć dowolne odcienie i kolory jak tylko Ci się podoba.

 

Niebieski makijaż oczu dla blondynki

Niebieski makijaż oczu dla blondynki, części z nas może kojarzyć się trochę z okresem sprzed dwudziestu lat, gdy panowała moda na niebieski kolor na powiekach, a czerwień na ustach i na paznokciach. Każdy kolor ma na tyle dużo odcieni, że można wyczarować z niego makijaż w zasadzie na każdą okazję. Wystarczy znaleźć swój odcień, który będzie idealnie pasował do naszej cery, do naszych oczu, włosów, do naszej urody, aby stworzyć coś ciekawego, wyjątkowego i elegancko wyglądającego.