Delikatny makijaż do pracy

 

 

Kiedy malujemy się do pracy – niezależnie od tego czy pracujemy w biurze czy na przykład w sklepie przy kasie fiskalnej – raczej stawiamy na delikatne makijaże. Przyjęło się, że tylko poważne bussines woman mogą sobie pozwolić na mocny makijaż – dodają sobie tym pewności siebie. Nie musisz jednak za każdym razem idąc do pracy stawiać na naturalne beże, róże i brązy – postaw od czasu do czasu na kolor niebieski, zielony, fioletowy – zwłaszcza latem!

 

 

 

Naturalnie wyglądający makijaż na co dzień

 

 

Kiedy spoglądamy na to zdjęcie, na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy te mankamenty które dostrzegamy związane są z jakością zdjęcia – czy jakością makijażu. Nieważne jak jest – my koncentrujemy się na naturalnie wyglądającym makijażu. Pamiętaj że kluczem do sukcesu zawsze jest baza, a więc podkład. Powinien być dobrany nie tylko pod względem koloru – a więc współgrać z odcieniem naszej skóry. Podkład powinien także mieć taką formę, by po nałożeniu go na buzię nie było żadnych smug. Co za tym idzie: powinien mieć taką konsystencję która pozwala na zakrycie tego co chcemy ukryć przy nie nakładaniu zbyt grubej warstwy.

 

 

 

Naturalny neutralny makijaż do pracy

 

 

Nie w każdym miejscu pracy możemy pozwolić sobie na mocny makijaż każdego dnia – a czasami po prostu nie chcemy się specjalnie wyróżniać. Jednak lubimy make up na co dzień. Wówczas dobrze jest stawiać po prostu naturalny i neutralny makijaż, który po pierwsze nie rzuca się w oczy, a po drugie, który nawet jeśli odrobinę nam się rozmaże – nadal będzie wyglądał w porządku i elegancko.

 

 

 

Neutralny, naturalny makijaż na co dzień

 

 

Jeśli stosujesz makijaż na co dzień, to na pewno dwóch kosmetyków nigdy nie pomijasz w codziennym make up’ie: podkładu do twarzy i tuszu do rzęs. O ile podkład jest niezbędny (chyba że mamy naprawdę idealną cerę bez jakichkolwiek zmian czy przebarwień) to tusz do rzęs od czasu do czasu możemy sobie podarować. Spójrz na to zdjęcie: makijaż jest wyraźny, ale naturalny i neutralny. Kobieta nie ma na rzęsach tuszu, a mimo to jej twarz wygląda bardzo ładnie. Daj od czasu do czasu odpocząć swoim rzęsom i pomiń mascarę w codziennym makijażu!

 

 

 

Makijaż na co dzień – makijaż do szkoły

 

 

Lubisz się malować? Nakładanie na swoją twarz makijażu sprawia Ci przyjemność? Jednak do szkoły nie możesz malować się mocno – ponieważ nie życzą sobie tego nauczyciele? Jeśli chcesz aby Twój makijaż z jednej strony był delikatny i nikomu nie przeszkadzał – a z drugiej strony podkreślał Twoją urodę i sprawiał, że Twoja twarz będzie wyglądała promiennie, przede wszystkim musisz wybrać odpowiedni do Twojej cery podkład. Jeśli trafisz z odcieniem podkładu – 90% sukcesu masz już za sobą. Dodaj jeszcze tusz na rzęsy – i to już będzie 100%!

 

 

 

Naturalny makijaż oczu na co dzień

 

 

W makijażu na co dzień, do pracy i do szkoły, większość z nas stawia na stonowane kolory. Rzadko decydujemy się na mocny makijaż, a nawet jeśli – to w naturalnych kolorach. Na zdjęciu widzimy makijaż na co dzień, który na pierwszy rzut oka w zasadzie jest niewidoczny, modelka wygląda tak, jakby nie miała na swojej cerze żadnych kolorowych kosmetyków. Kiedy przyjrzymy się bliżej, widzimy tusz do rzęs, bardzo delikatną kreskę i jasny, rozświetlający cień na powiekach. Na ustach kobieta ma odrobinę błyszczyku, który również rozświetla jej usta.

 

 

 

Makijaż na imprezę bez tuszu do rzęs

Jesteś blondynką i masz jasną karnację, masz dosyć nakładania na rzęsy tuszu i ciemnych kresek? Wypróbuj pomysł na pudrowy albo cielisty makijaż, w którym jedynym kosmetykiem jakiego użyjesz do makijażu oczu będzie cień do powiek. Delikatny cień nałożony na powieki jak na zdjęciu sprawia, że nasza twarz jest bardziej promienna i delikatna. Brak tuszu do rzęs w takim makijażu wcale nie jest wadą, a zaletą, ponieważ rzęsy są delikatne i wyglądają bardzo naturalnie. Ciekawy pomysł na imprezę czy wieczorowe wyjście.

 

Naturalny makijaż na co dzień

Na co zwracamy szczególną uwagę, kiedy chcemy uzyskać naturalny efekt naszego makijażu? Podstawą jest oczywiście dobrze dobrany podkład, którego zarówno kolor jak i struktura będą się komponowały z naszą cerą. Musimy zwracać także uwagę na to, czy delikatny makijaż jaki nakładamy w postaci cienia do powiek czy kredki, nie spowoduje negatywnego efektu. To znaczy: musimy sprawdzić, czy kolor pasuje do naszej twarzy, ponieważ nawet delikatny cień, ale źle dobrany, może powodować efekt zmęczenia.

 

Delikatny makijaż w naturalnych kolorach

Nie każdy delikatny makijaż na przykład do pracy czy do szkoły musi bazować na cielistych odcieniach, jednak jeśli chcemy by całość była naprawdę delikatna, możemy przestrzegać jednej prostej zasady: jeżeli stawiamy na inne od cielistych kolorów na powiekach, to cielisty, to znaczy naturalny, powinien być makijaż ust. W makijażu ze zdjęcia postawiono na kwiatowe kolory na powiekach i cielisty kolor na ustach. Dzięki temu całość makijażu wygląda bardzo delikatnie i naturalnie, a kolory ładnie podkreślają urodę modelki.

 

Makijaż na co dzień: makijaż orientalny

Kobiety z dalekiego wschodu rzadko używają mocnego makijażu na co dzień. Możemy się od nich wiele nauczyć, podpatrując w jaki sposób podkreślają swoją oryginalną urodę. W makijażu orientalnym na co dzień stawiamy na jasne podkłady i fluidy. Stosujemy naturalne w kolorach cienie, które współgrają z odcieniem naszej cery i nie rzucają się mocno w oczy. Dodajemy delikatną kreskę na powiekach, która jest cienka i wygląda naturalnie. Usta akcentujemy jasną szminką lub błyszczykiem.