Wieczorowy makijaż oczu w starym stylu – mocna kreska, mocne rzęsy

 

 

Makijaż oczu zawsze jest elementem przewodnim, jeśli chodzi o makijaż wieczorowy lub makijaż na ważną imprezę. Przeważnie decydujemy się na rozwiązanie, w którym to oczy stanowią główny element naszego wizażu – rzadziej na rozwiązanie, w którym usta są motywem przewodnim. Przykładem dosłownie idealnego na każdą okazję makijażu oczu jest to zdjęcie – mocna kreska, wyraźne rzęsy pasują do każdego typu urody i do każdej kobiecej buzi, a do tego pasują do każdej stylizacji i na każdą ważną okazję.

 

 

 

Czerwono-czarny makijaż wieczorowy

 

 

Wybierasz się na ważne wyjście: szykuje Ci się wieczorowa impreza, na przykład z okazji okrągłej rocznicy istnienia Twojej firmy, zostałaś zaproszona na ślub i wesele kogoś bliskiego, albo po prostu wybierasz się na imprezę do klubu i chcesz mieć tego dnia wyjątkowy makijaż? Planujesz ubrać się na czerwono – bo czerwona sukienka to seksapil i elegancja w jednym? Możesz śmiało stawiać na czerwone akcenty nie tylko w makijażu ust… ale i w makijażu oczu! Czerwień na powiekach pojawia się coraz częściej – i coraz chętniej z niej korzystamy.

 

 

 

Intensywny fiolet na powiekach – makijaż oczu na imprezę

Makijaż na imprezę zawsze staramy się wybierać w taki sposób, aby poza tym, że będzie pasował do naszej stylizacji, był dodatkowo trwały i aby przyciągał wzrok. Kiedy wychodzimy gdzieś wieczorem, chcemy wyglądać wyjątkowo, bo to zwyczajnie poprawia nam nastrój. Kiedy dobrze wyglądamy, to dobrze się czujemy. Kiedy dobrze się czujemy, zabawa jest dla nas zdecydowanie przyjemniejsza. U modelki bardzo mocny makijaż oczu z pewnością jest wyrazisty, jednak cień w takiej wersji, która na pierwszy rzut oka przypomina dosłownie płynną powłokę, może nam się dość szybko zacząć ścierać z powiek.

 

Czarne kreski na powiekach bez tuszu

Modelka na zdjęciu, choć ma bardzo jasną cerę i delikatną urodę, postawiła na szerokie, grube kreski na powiekach. Taki makijaż zdecydowanie przyciąga nasz wzrok, szczególnie do oczu. Każda kobieta z pewnością na pierwszy rzut oka zauważy, że to co najdziwniejsze w tej stylizacji to nie szerokość kreski, a fakt że modelka nie ma tuszu na rzęsach. Jeśli malujemy kreskę eye linerem w płynie, to nawet przy sporej wprawie często zdarza nam się, że trochę tuszu nałoży się także na rzęsy. Przykrywamy to później tuszem z mascary i nie widać. U modelki nie ma ani grama tuszu z linera, ani tuszu z mascary, widać jej dość jasne rzęsy w naturalnym kolorze.

 

Mocny granatowy makijaż na imprezę

Makijaż na imprezę czy na wieczorowe wyjście nie zawsze musi składać się z nałożonego jak w smokey eyes cienia do powiek, w połączeniu z mocną kreską namalowaną linerem albo kredką. Na zdjęciu widzimy propozycję makijażu na imprezę w zupełnie innym wydaniu. Oczy modelki pomalowane są mocnym, granatowym cieniem, ale nie standardowo. Górna powieka pomalowana jest dosłownie w całości, makijaż sięga aż po linię brwi. Na dolnej powiece także widzimy ciemny granat, jednak modelka nie ma na powiekach żadnych wyraźnych kresek. Przy tak mocnym cieniu, można nawet zrezygnować z tuszu do rzęs.

 

Makijaż oczu – mocno podkreślone rzęsy

Dla większości z nas najistotniejszą częścią makijażu są rzęsy. Lubimy kiedy są mocno podkreślone: przyciemnione, pogrubione, wydłużone i odrobinę podkręcone. Kiedy wykonujemy makijaż oczu, szczególnie zwracamy uwagę na to, w jaki sposób nakładamy tusz. Nie może być go zbyt wiele, bo wówczas rzęsy stracą swoją naturalną delikatność. Zawsze staramy się wykonać makijaż rzęs „przy jednym podejściu”, bo kiedy nakładamy kilka warstw na siebie, rzęsy mogą się sklejać lub zaczną pojawiać się grudki.

Jak wykonać makijaż oczu na imprezę krok po kroku

Kiedy już nałożysz podkład na twarz, zacznij od malowania powiek. Zaznacz najpierw za pomocą konturówki lub cienia kształt, jaki chcesz nadać oczom. Wypełnij go czarnym cieniem do oczu, najlepiej w sztyfcie. Następnie rozjaśnij część powieki poniżej brwi, nad czarną powieką. Na zewnętrzny kącik oka nałóż złoty brokat o większych ziarenkach. Na wewnętrzną część powieki nałóż nieco jaśniejszy cień brokatowy, najlepiej sypki. Taki makijaż na podstawie, bazie wykonanej z cienia w sztyfcie, brokatowa iluminacja będzie się dłużej trzymać. Wystarczy dodać tusz, kreskę i gotowe.