Makijaż oczu: optycznie powiększamy nasze oko!

Makijaż oczu może dodawać nam uroku i podkreślać naszą urodę – pod warunkiem że wykonamy go profesjonalnie i dobrze dobierzemy rodzaj makijażu do nas samych. Na przykład przy wąskich oczach, które nie są duże, nie sprawdzi się ciemny, bardzo ciemny cień nałożony na ruchomą część powieki. Zdecydowanie lepiej będzie, jeżeli wykorzystasz prosty chwyt zaprezentowany na zdjęciu i ruchomą część powieki pomalujesz na bardzo jasny kolor, a dopiero powyżej namalujesz „kontur” oka ciemnym cieniem, na przykład czarnym.

Makijaż oczu na imprezę – co najważniejsze?

Gdy wybieramy się na imprezę do klubu – niezależnie od tego, czy ze swoim partnerem i ukochanym, czy na tak zwane łowy – zawsze chcemy wyglądać fantastycznie. Chcemy by nasz makijaż był inny, bardziej wyraźny niż na co dzień – i jednocześnie chcemy, by był on naprawdę trwały. Jeśli chodzi o makijaż oczu i jego oryginalność: niezastąpione są mocno wytuszowane, albo doklejone rzęsy, a do tego mocna kreska o „kocim” kształcie. Jeśli chodzi o trwałość makijażu – cóż, trzeba nakładać nie więcej kosmetyków niż jest to potrzebne, a jeśli mamy tendencję do pocenia się, albo nasza skóra szybko się przetłuszcza, możemy wykorzystać specjalne utrwalacze do makijażu w atomizerach.

Cieniowany makijaż oczu w niebieskich kolorach

Aby optycznie powiększyć oczy, a jednocześnie zachować moc ciemnego makijażu, możesz wykorzystać trick ze zdjęcia: na ruchomą część powieki nałóż jaśniejszy cień, zbliżony do bieli, a dopiero powyżej nałóż cień w kolorze ciemniejszym. Kreska na górnej powiece może być wtedy szersza, a mimo to nie będzie ona przytłumiała oka i sprawiała, że będzie wydawało się optycznie mniejsze. Cieniowane makijaże wyglądają naprawdę atrakcyjnie i wcale nie trzeba wielkiej wprawy w makijażu, aby nauczyć się je wykonywać.

Wieczorowy makijaż oczu – metaliczne cienie na powiekach

Chociaż coraz częściej sięgamy w przypadku wieczorowego, czy imprezowego makijażu po brokatowe cienie, warto czasami sięgnąć na powrót do cieni metalicznych, które są bardziej klasyczne. Nie muszą to być koniecznie cienie w kolorze złota czy srebra, bo równie dobrze będą wyglądać na naszych powiekach inne kolory w metalicznej wersji, które możemy ze sobą ciekawie łączyć. Nie musisz posiadać cieni z tej samej serii, tej samej marki, aby dobrze je ze sobą zgrać. Najważniejsza jest wprawa – zwłaszcza w mocnym makijażu, w ciemnym makijażu, w którym każdy ewentualny defekt będzie niestety widoczny.

Makijaż wieczorowy: czerwone usta, zielone oczy

 

 

Czasy, kiedy pewne połączenia kolorystyczne były nie do zaakceptowania, minęły bezpowrotnie. Dzisiaj połączenie czerwieni i zieleni nikogo nie dziwi, malujemy się tak jak nam się podoba. Niekoniecznie musimy też dopasowywać kolory naszego makijażu do naszych tęczówek, do naszej cery czy włosów – jednak wciąż jest to wskazane, aby nasz make up współgrał z naszą urodą, bo wtedy wyglądamy po prostu lepiej. Warto trzymać się tej zasady, zwłaszcza kiedy wybieramy się na ważne wyjście, na przykład istotną dla nas wieczorową uroczystość.

 

 

 

Makijaż sylwestrowy: makijaż oczu z koronką

 

 

Jak wiesz, w makijażu sylwestrowym możemy pozwolić sobie w zasadzie na wszystko – o ile to nam się podoba i o ile dla nas samych jest to estetyczne. Makijaż sylwestrowy to dla nas często (obok ewentualnych zabaw karnawałowych) jedyna okazja, aby poszaleć z makijażem naprawdę i zafundować sobie coś szalonego. Możemy wykorzystywać wówczas nie tylko ogólnie dostępne kosmetyki – możemy również starać na przeróżne dostępne w drogeriach dodatki, na przykład takie jak widzisz na zdjęciu.

 

 

 

Wieczorowy makijaż oczu – srebrzysta, brokatowa poświata

 

 

Makijaż oczu na wieczorowe wyjście – na przykład sylwestrowe – nie musi być bardzo mocny, bardzo ciemny, aby wyglądał wyjątkowo. Wyjątkowy efekt możesz osiągnąć na przykład wybierając cienie do powiek, które poza tym że będą współgrały z kolorem Twoich oczu – to jeszcze dodatkowo je rozświetlą, nadadzą Twojemu spojrzeniu blasku. Cienie dostępne w sklepach, nawet takie za kilka złotych, zawierać mogą drobinki, które odbijają w magiczny sposób światło, ale są na tyle drobne, że z pewnością nie podrażnią Twoich oczu.

 

 

 

Makijaż wieczorowy: mocne czerwone usta i zero makijażu oczu!

 

 

Twój typ urody zbliżony jest do kobiety ze zdjęcia? Masz jasną cerę, delikatne blond włosy i kształtne usta? Jeśli wybierasz się na wieczorowe wyjście, nie musisz koniecznie stawiać na make up, w którym dominującą częścią będą oczy. Przy jasnej cerze, zdecydowanie odradzamy makijaż w którym i usta i oczy będą mocno podkreślone. Wybieramy albo mocne powieki i naturalnie wyglądające usta, albo odwrotnie. W przypadku idealnych ust, które wyglądają naprawdę kusząco, możesz użyć tylko i wyłącznie wyraźnej szminki, aby wykonać makijaż wieczorowy – czy makijaż na imprezę.

 

 

 

Makijaż ust: błyszczyk + odrobina brokatu

 

 

Kiedy spoglądamy na to zdjęcie, widzimy że drobinki brokatu na ustach nie są „częścią” błyszczyku – są dodanym elementem, usta zostały oprószone brokatem po nałożeniu błyszczyka. Taki pomysł to fajne rozwiązanie, kiedy planujemy zrobić sobie sesję zdjęciową, kiedy wybieramy się na sylwestrową zabawę albo zabawę w klubie… o ile mamy pod ręką lusterko i jesteśmy gotowe co jakiś czas – relatywnie krótki – poprawiać makijaż. Pamiętaj, że wszelkiego rodzaju kosmetyki, z brokatem włącznie, które nakładasz na swoje usta, powinny być nietoksyczne. Absolutnie unikaj brokatu dostępnego na przykład z przeznaczeniem do papierowych zabaw, czy zabaw z paznokciami! To mogłoby Ci zaszkodzić!

 

 

 

Makijaż ust: mocna czerwień – pasuje każdej z nas?

 

 

Kiedy przyglądasz się zdjęciom z ważnych światowych imprez, albo podglądasz w sieci trendy w makijażu związane z wieczorowymi wyjściami, na pewno często widzisz… czerwień na ustach. Nie tylko klasyczną, jasną – ale i mocną czerwień wpadającą w bordo jak ta ze zdjęcia dołączonego do postu. Jeżeli zastanawiasz się, czy taka czerwień pasuje każdej z nas, odpowiadamy: niekoniecznie. Każda z nas może znaleźć odcień czerwieni dla siebie, jednak musi to być zawsze kolor dobrany do typu naszej urody. Czerwień, w ciemnym odcieniu, podobnie jak każda inna ciemna szminka – może nas nieco postarzać.