Makijaż na Sylwestra – albo na zabawę karnawałową

W makijażu sylwestrowym, czy karnawałowym, możemy pozwolić sobie na wiele przeróżnych szaleństw, których na co dzień nie mamy gdzie i nie mamy jak wykorzystać. W takich makijażach możemy pozwolić sobie chociażby na kolorystykę, której do pracy nigdy byśmy nie wybrały – na przykład na czerwony makijaż oczu, albo na dodatki, jakich na co dzień unikamy, bo wyglądają one sztucznie – na przykład sztucznych rzęs. Na zdjęciu możesz podpatrzeć pomysł na fantazyjny makijaż oczu… w którym zdecydowanie nie wybrałybyśmy się na poważne wieczorowe wyjście, czy nawet na „zwykłą” imprezę w klubie.

Makijaż na Sylwestra w złotej wersji

Co prawda od końca czerwca do Sylwestra musi upłynąć jeszcze całkiem sporo czasu (przed nami wakacyjne, słoneczne miesiące i magiczna jesień) to podrzucamy pomysł na makijaż sylwestrowy, który pozornie wygląda na bardzo skomplikowany – a tak naprawdę jest do wykonania w domu. Oczywiście nie musisz powielać dokładnie naklejek, dodatków z twarzy modelki, ale na pewno uda Ci się znaleźć podobne gadżety, które można wykorzystać jako ozdoby do makijażu, gdzieś w pobliskiej drogerii. Do tego złoty pyłek, złoty puder – i to co najbardziej charakterystyczne w tym make up’ie osiągnięte.

Pomarańcz na ustach, pomarańcz na powiekach – makijaż sylwestrowy

W makijażu jest kilka takich kolorów, które stosujemy rzadko – albo w ogóle ich unikamy, z niewiadomych w zasadzie przyczyn. Dla części z nas cytrusowe kolory w pomieszczeniach, czy w ubiorze są jak najbardziej OK – ale w makijażu już nie. Czasem decydujemy się na pomarańczową szminkę – i to by było na tyle. Do tego ta szminka, zanim ją zużyjemy, ląduje w koszu bo traci swój termin ważności. Tymczasem pomarańcz i żółć to fajne, ciepłe kolory – nie tylko na lato. Podsuwamy nieco szalony pomysł na pomarańczowy makijaż sylwestrowy.

Makijaż sylwestrowy – tylko dla odważnych! Makijaż brokatowy!

 

 

Makijaż sylwestrowy nie może być nudny. Makijaż sylwestrowy nie może być taki jak na co dzień, jeśli chcemy tego wieczoru, tej nocy, wyglądać naprawdę wyjątkowo. Jeśli szukasz pomysłu na make up na Sylwestra – podsuwamy Ci mega prosty pomysł! Taki makijaż wykonasz sama, kolor możesz dobrać do swoich upodobań, a jeśli coś się rozmaże, coś się przesunie, coś się zepsuje – zawsze możesz taki make up poprawić bardzo szybko, mając w ręku tylko aplikator i pojemniczek z brokatem. Fajny pomysł?

 

 

 

Makijaż sylwestrowy: makijaż oczu z koronką

 

 

Jak wiesz, w makijażu sylwestrowym możemy pozwolić sobie w zasadzie na wszystko – o ile to nam się podoba i o ile dla nas samych jest to estetyczne. Makijaż sylwestrowy to dla nas często (obok ewentualnych zabaw karnawałowych) jedyna okazja, aby poszaleć z makijażem naprawdę i zafundować sobie coś szalonego. Możemy wykorzystywać wówczas nie tylko ogólnie dostępne kosmetyki – możemy również starać na przeróżne dostępne w drogeriach dodatki, na przykład takie jak widzisz na zdjęciu.

 

 

 

Nietypowy makijaż sylwestrowy: kolorowe brwi

 

 

Coraz częściej możemy się natknąć w czasopismach poświęconych urodzie i makijażowi, na makijaże w których dominującą częścią całości są brwi – ponieważ są pomalowane na mocny kolor, nic nie mający wspólnego z brązem czy czernią. Brwi przyciągają wzrok nie tylko ze względu na kolor – zwracamy uwagę także na to, jak są szerokie. Jeszcze niedawno jak najmocniejsza regulacja brwi była wskazana – dzisiaj pozostawiamy często brwi takie, jakimi stworzyła je natura.

 

 

 

Szalony makijaż na sylwestra – wzory i kolory!

 

 

Jeśli należysz do tych kobiet, które są odważne, nie boją się wyzwań i nie boją się od czasu do czasu zaszaleć i wyglądać inaczej – to zdjęcie może stać się dla Ciebie inspiracją do makijażu sylwestrowego. Wiadomo, że w takim make up’ie, który stanowi swojego rodzaju małe dzieło sztuki na naszej twarzy, nie pokażemy się w pracy czy na rodzinnym spotkaniu – ale na imprezie sylwestrowej, dlaczego by nie? Kolorowy makijaż, duży makijaż – to nic dziwnego w sylwestrowych stylizacjach.

 

 

 

Przydymione oko w wersji czarno-złotej

 

 

Makijaż w stylu przydymionego oka stosujemy i fundujemy sobie najczęściej na okazje takie jak pożegnanie starego roku i przywitanie nowego – a więc na imprezę sylwestrową, a także na wieczorowe wyjścia w eleganckim stylu czy wyjścia ze znajomymi do klubu, kiedy chcemy wypaść naprawdę dobrze. Makijaż z przydymieniem możemy stosować w zasadzie w każdych wybranych kolorach – kluczem jest czerń, którą musimy wykorzystać aby uzyskać elegancki i wyraźny efekt.

 

 

 

Makijaż na Sylwestra – złote cieniowane oczy

Makijaż który widzisz na zdjęciu, możesz przerobić w taki sposób, aby najbardziej pasował do Twojej urody. Możesz na przykład zamienić dominujące w tym makijażu złoto na inny kolor, jeśli uważasz że złoto niekoniecznie współgra z Twoją urodą. W takim makijażu, bardzo szerokim, bardzo wyraźnym, najważniejsza jest symetria i estetyka. Wystarczy minimalna nawet odchyłka od symetrii – i całość nie wygląda już tak dobrze. Zawsze upewniaj się, czy to co namalowałaś jest równe!

 

Makijaż sylwestrowy – złoto!

 

 

Makijaż sylwestrowy to jeden z tych makijaży, w którym możemy pozwolić sobie na zdecydowanie więcej. Możemy postawić w zasadzie na każdy kolor, na każdą kombinację i zestawienie kolorów – makijaż jest dowolny. Najczęściej decydujemy się na klasykę: makijaż w stylu przydymionego oka, z mocnymi kreskami, gęstymi i długimi rzęsami, w czarnym kolorze. Fajnie jest raz na jakiś czas wybrać coś innego – i na przykład postawić na bogate złoto, jak na zdjęciu.