Makijaż oczu krok po kroku – czy warto korzystać z tutoriali?

 

 

Zastanawiasz się, ile dają nam tutoriale, które pokazują w jaki sposób wykonać makijaż krok po kroku? Czasami wydaje nam się, że wszystko już widziałyśmy, że żaden makijaż nas nie zaskoczy – a wszystkie techniki nakładania kosmetyków już znamy. Tym czasem warto od czasu do czasu zajrzeć do tutoriali, w których możemy znaleźć triki, których wcześniej nie znałyśmy, a które ułatwią nam wykonywanie makijażu na co dzień, na przykład techniki rozcierania, łączenia ze sobą cieni do powiek – bo to makijaż oczu sprawia nam największej kłopotów, najwięcej pracy.

 

 

 

Cieniowany makijaż na imprezę krok po kroku

 

 

Czasami jakiś makijaż wpada nam w oko, ale niekoniecznie wiemy w jaki sposób go wykonać. Choć pozornie wydaje się prosty – to kiedy zasiadamy przed lusterkiem i próbujemy go zrobić, powtórzyć… nie jest to jednak taka banalna sprawa. Wówczas najlepiej jest sięgnąć po tutoriale takie jak ten, na którym możemy dokładnie zobaczyć krok po kroku jak wykonać makijaż.

 

 

 

Makijaż oczu: przydymiony czarno-srebrny makijaż krok po kroku

 

 

Na załączonym komplecie zdjęć, możesz podpatrzeć, w jaki sposób krok po kroku wykonać klasyczny przydymiony makijaż oczu, w kolorze czerni i srebra. Tutoriale krok po kroku pokazują nam, od czego powinnyśmy zacząć – że na przykład zaczynamy od ciemniejszego cienia w przydymionym makijażu, a dopiero potem uzupełniamy go cieniem jaśniejszym, albo że ostatnim krokiem jest nałożenie tuszu – nie odwrotnie. Makijaż w stylu „przydymionego oka” nadaje się nie tylko na imprezę w klubie czy wieczorne wyjście ze znajomymi, ale i na studniówkę czy inne tego typu wyjście.

 

 

 

Różowo-pomarańczowy makijaż oczu step by step

 

 

Z jakimi kolorami najczęściej kojarzy Ci się makijaż oczu? – To co wymieniło 99% z Was w myślach, to na pewno nie róż i pomarańcza. A tym czasem spójrz na zdjęcia aby przekonać się, jak fajnie te kolory mogą wyglądać na naszych powiekach. Makijaż w żywych jasnych kolorach sprawdza się nie tylko na imprezach w stylu oczekiwanie na nowy rok w Sylwestra. Możesz śmiało stawiać na takie makijaże nawet na co dzień, jeśli oczywiście szkoła czy praca Ci na to pozwalają. Zobacz, jak krok po kroku wyczarować makijaż w pomarańczowych i różowych kolorach – dobry szczególnie na lato.

 

 

 

Makijaże gwiazd: Beyonce – makijaż oczu, kocia kreska

 

 

Lubisz podglądać makijaże gwiazd? – Możesz sama sobie takie zafundować i wcale nie potrzebujesz do tego kosmetyków za grube dolary… ani nawet za grube złotówki. Jeśli na przykład wypatrzyłaś jakiś makijaż, który bardzo Ci się podoba – i udało Ci się nawet znaleźć w sieci tutorial w jaki sposób taki make up wykonać, ale użyte były do niego ekstremalnie drogie kosmetyki… nie musisz używać akurat takich! Na przykład – spójrz na nasz tutuorial związany z makijażem gwiazd, Beyonce. Nie musisz do malowania kocich kresek używać eye linera za kilkaset złotych – może to być zwykły liner z osiedlowego sklepu. Najważniejsza jest wprawa!

 

 

 

Jasny smokey eyes krok po kroku – makijaż oczu

 

 

Jednym z najpopularniejszych makijaży, jakie fundujemy sobie na imprezy, czyjeś urodziny, ważne wyjścia, to makijaż oczu w stylu „smokey eyes”. W klasycznym makijażu tego typu, dominującym kolorem jest czerń i albo beż, albo srebro. Na zdjęciu możesz zobaczyć, jak w łatwy sposób wykonać taki makijaż oczu krok po kroku – wykorzystując kolor srebrny, ciemny srebrny zamiast czarnego – i delikatny błękit zamiast jaśniejszej części tradycyjnego smokey eyes. Możesz użyć dowolnych kolorów: zasada główna jest jedna, jaśniejszy cień po wewnętrznej stronie oka, ciemniejszy po zewnętrznej.

 

 

 

Makijaż gwiazd: Eva Longoria – krok po kroku

 

 

Lubisz podglądać kobiece czasopisma i portale, aby znaleźć w nich inspiracje dla siebie? Czasami coś wpada Ci w oko, ale nie wiesz skąd to wziąć czy jak to zrobić? Najłatwiej będzie zawsze najpierw sprawdzić, czy ktoś podobnie jak Ty nie zafascynował się danymi zdjęciami – na przykład danym makijażem. W sieci możesz znaleźć mnóstwo tutoriali i wskazówek, jak wykonać makijaże gwiazd. My pokazujemy na zdjęciu, jak wykonać makijaż krok po kroku – makijaż oczu Evy Longorii. To ciemny makijaż w stylu „smokey eyes” z fioletowymi cieniami.

 

 

 

Makijaż oczu krok po kroku – optycznie powiększamy oko

Chciałabyś, aby Twoje oczy wydawały się większe? Doskonałym sposobem na uzyskanie takiego efektu jest zastosowanie ciemniejszych i jaśniejszych kolorów w odpowiedniej kolejności. Nakładając jasny kolor na dolną powiekę, a dopiero poniżej akcentując ciemniejszą kreską, powiększamy oko. Podobnie nakładając jasny cień na górną powiekę, a dopiero powyżej linii zagięcia górnej powieki nakładając cień w zdecydowanie ciemniejszym kolorze, uzyskujemy efekt optycznie powiększonego oka.

 

Szary makijaż oczu krok po kroku

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób wykonane są makijażowe stylizacje gwiazd lub kobiet, które umieszczają zdjęcia swoich makijaży na blogach, możesz zawsze poszukać instrukcji krok po kroku, w jaki sposób wykonać dany make up. Na zdjęciu zaprezentowane zostało wykonanie makijażu oczu. Instrukcja jest bardzo precyzyjna, ponieważ zawiera nie tylko zdjęcia, ale i opis. Do takich instrukcji krok po kroku często dodane są, wymienione, kosmetyki które zostały wykorzystane do wykonania makijażu.