Makijaż oczu: przydymiony czarno-srebrny makijaż krok po kroku

 

 

Na załączonym komplecie zdjęć, możesz podpatrzeć, w jaki sposób krok po kroku wykonać klasyczny przydymiony makijaż oczu, w kolorze czerni i srebra. Tutoriale krok po kroku pokazują nam, od czego powinnyśmy zacząć – że na przykład zaczynamy od ciemniejszego cienia w przydymionym makijażu, a dopiero potem uzupełniamy go cieniem jaśniejszym, albo że ostatnim krokiem jest nałożenie tuszu – nie odwrotnie. Makijaż w stylu „przydymionego oka” nadaje się nie tylko na imprezę w klubie czy wieczorne wyjście ze znajomymi, ale i na studniówkę czy inne tego typu wyjście.

 

 

 

Makijaż wieczorowy – makijaż na studniówkę i na Sylwestra!

 

 

Nie lubisz kolorowych makijaży? Na co dzień stawiasz na tusz do rzęs w połączeniu z delikatną kreską na powiekach, a na imprezę wybierasz nieco mocniejszy makijaż? Fajnym pomysłem na makijaż wieczorowy, na studniówkę, makijaż na Sylwestra albo inne wyjście, jest mocna kreska – ale nieco inna. Kreskę malujemy bardzo grubą, tak aby sięgała mniej więcej do połowy naszej powieki. Przeciągamy ją mocno za zewnętrzny kontur oka. Kreska powinna zwężać się stopniowo ku końcowi, tak jak widzimy na zdjęciu. To mocny i zdecydowany makijaż – ale nie skomplikowany i na pewno nie wulgarny.

 

 

 

Makijaż „kocie oko” z dodatkową kreską

Makijaż z tak zwaną „kocią kreską” wykonujemy przeważnie, kiedy wybieramy się na jakieś większe wyjście: wyjście wieczorowe, imprezę, wyjście do pubu. Wiele z nas jednak nosi taki makijaż nawet na co dzień, zwłaszcza w delikatnym wydaniu gdzie bazą do makijażu oka jest delikatny cień, na którym namalowana jest linerem wąska kreska. Tutaj, na zdjęciu, widzimy makijaż w kociej wersji, ale z dodatkową kreską powyżej górnej powieki. Na taki makijaż mogą sobie pozwolić głównie panie, u których załamanie między górną powieką a częścią nad brwiami nie jest zakryte, ponieważ wówczas kreska po pierwsze jest widoczna, a po drugie nam się nie rozmazuje.

 

Optycznie zwiekszamy oko – makijaż oczu z białą kreską

Na zdjęciu u modelki widzimy oczy w rozmiarze XXL, oczywiście takiego makijażu nie zrobimy sobie na imprezę, nawet sylwestrową. Jednak jeżeli chcemy optycznie powiększyć oczy, ponieważ z natury są bardzo wąskie, stosujemy do tego celu tak jak modelka na zdjęciu, białą kredkę. Jeżeli zależy nam na naprawdę mocnym efekcie, kredkę kładziemy nawet poniżej linii dolnych rzęs, a poniżej przyklejamy sobie sztuczne rzęsy. Te naturalne powinny także być potraktowane białą kredką do oczu.

 

Makijaż oczu: kilka kolorów na powiekach

Lubisz kolorowe makijaże, ale czasami nie możesz się zdecydować jaki kolor cienia wybrać do makijażu na imprezę, czy makijażu na wakacyjne wieczorowe wyjście? Spróbuj poeksperymentować z różnymi kolorami na powiekach, które będą się wzajemnie uzupełniały – albo wręcz przeciwnie, które w delikatny sposób będą ze sobą kontrastować. Makijaż kolorowy ożywia naszą twarz i nadaje jej pogodnego wyglądu. Wybierz paletkę ulubionych kolorów i wypróbuj, które najlepiej komponują się ze sobą na powiekach.

 

Makijaż oczu krok po kroku: delikatny makijaż

Jak wykonać dobrze delikatny makijaż oczu? Zaczynamy oczywiście od nałożenia na całą twarz podkładu, o ile oczywiście go stosujemy. Następnie na górną powiekę nakładamy jaśniejszy cień. Jeśli mamy zamiar dodać cieniowanie, nakładamy cień w załamaniu górnej powieki lub w zewnętrznym kąciku oka, aby optycznie wydawało się większe. Zaznaczamy brwi, malujemy kreskę na górnej (i dolnej jeśli chcemy) powiece, a dopiero pod koniec całego makijażu oka, nakładamy na nasze rzęsy tusz.

 

Makijaż oczu krok po kroku – optycznie powiększamy oko

Chciałabyś, aby Twoje oczy wydawały się większe? Doskonałym sposobem na uzyskanie takiego efektu jest zastosowanie ciemniejszych i jaśniejszych kolorów w odpowiedniej kolejności. Nakładając jasny kolor na dolną powiekę, a dopiero poniżej akcentując ciemniejszą kreską, powiększamy oko. Podobnie nakładając jasny cień na górną powiekę, a dopiero powyżej linii zagięcia górnej powieki nakładając cień w zdecydowanie ciemniejszym kolorze, uzyskujemy efekt optycznie powiększonego oka.

 

Precyzyjne kreski na powiekach – makijaż wieczorowy

Kreski na górnych powiekach, które coraz częściej wykonujemy za pomocą eye linera, rzadziej kredki do oczu, sprawiają że oko optycznie wydaje się większe. Dodatkowa kreska jak w tym przypadku, którą wykonujemy nad linią załamania górnej powieki, nadaje im jeszcze bardziej oryginalnego kształtu. Jako bazy używamy jasnego cienia, na przykład pudrowego różu albo koloru cielistego. W wykonywaniu takiego makijażu oczu najważniejsza jest precyzja: kreski powinny być wykonane symetrycznie i równo, co wymaga wprawy i cierpliwości.

 

Makijaż oczu – domalowane gwiazdki

Jeśli chcesz jakoś ozdobić tradycyjny makijaż, który wykonujesz na wyjście na imprezę, sylwestra, dyskotekę, możesz dodać malutkie wzorki, które namalujesz za pomocą kredki do oczu albo eye linera, na przykład w złotym czy srebrnym kolorze. Możesz na przykład postawić na gwiazdki, które wyglądają ładnie i oryginalnie. To fajny pomysł na makijaż sylwestrowy czy makijaż wykonany na inną imprezę. Możesz postawić na inne kolory, tak aby były dopasowane do makijażu powiek.

Białe rzęsy – makijaż oka w wersji zimowej

Rzadko spotykamy się z tuszami do rzęs w innych kolorach niż czerń i bardzo ciemne odcienie zieleni, granatu i brązu. A co dopiero biały tusz do rzęs! Zobacz, jak oryginalnie mogą wyglądać rzęsy pomalowane na biało. Taka stylizacja jest bardzo oryginalna i ciekawa, jednak sprawdzi się dobrze chyba tylko podczas makijażowej sesji zdjęciowej lub ekstremalnego balu sylwestrowego czy halloweenowego, podczas którego przebierzesz się za Królową Śniegu.