Iskrzący złotem makijaż sylwestrowy

Noc z ostatniego grudnia na pierwszego stycznia, to jedna z niewielu nocy kiedy możemy pozwolić sobie na wszystko – przynajmniej jeśli chodzi o makijaż, strój i dodatki:- ) Nie pomalowałybyśmy się raczej tak jak na zdjęciu, idąc do pracy czy wybierając się na zajęcia na uczelni – ale w Sylwestra, dlaczego by nie? Iskrzący brokatem, mieniącymi się drobinkami makijaż, doskonale sprawdza się w sylwestrową noc i podczas karnawałowych zabaw. Dla ciemnej karnacji lepsze będzie złoto – dla jasnej srebro, jeśli chodzi o mieniące się drobinki.

Makijaż na Sylwestra – albo na zabawę karnawałową

W makijażu sylwestrowym, czy karnawałowym, możemy pozwolić sobie na wiele przeróżnych szaleństw, których na co dzień nie mamy gdzie i nie mamy jak wykorzystać. W takich makijażach możemy pozwolić sobie chociażby na kolorystykę, której do pracy nigdy byśmy nie wybrały – na przykład na czerwony makijaż oczu, albo na dodatki, jakich na co dzień unikamy, bo wyglądają one sztucznie – na przykład sztucznych rzęs. Na zdjęciu możesz podpatrzeć pomysł na fantazyjny makijaż oczu… w którym zdecydowanie nie wybrałybyśmy się na poważne wieczorowe wyjście, czy nawet na „zwykłą” imprezę w klubie.

Makijaż oczu ze sztucznymi, doklejanymi rzęsami

Choć rzęsy – w wersji sztucznej – prezentują się lepiej, kiedy powieki są otwarte, to zdjęcie zostało wybrane by omówić jak zamaskować nieco linię doklejanych rzęs. Kiedy doklejamy rzęsy – niezależnie od tego jakim klejem, bezbarwnym czy czarnym, część może wydostać się na zewnątrz i nawet najbardziej precyzyjne wycieranie patyczkiem kosmetycznym czy wacikiem, może nie usunąć dobrze resztek. Kiedy doklejamy rzęsy, dobrze jest z założenia użyć później w miejscu styku rzęs z powieką, namalować kreskę linerem. Można też wykorzystać pomysł ze zdjęcia: na ozdoby z kryształkami.

Makijaż na Sylwestra w złotej wersji

Co prawda od końca czerwca do Sylwestra musi upłynąć jeszcze całkiem sporo czasu (przed nami wakacyjne, słoneczne miesiące i magiczna jesień) to podrzucamy pomysł na makijaż sylwestrowy, który pozornie wygląda na bardzo skomplikowany – a tak naprawdę jest do wykonania w domu. Oczywiście nie musisz powielać dokładnie naklejek, dodatków z twarzy modelki, ale na pewno uda Ci się znaleźć podobne gadżety, które można wykorzystać jako ozdoby do makijażu, gdzieś w pobliskiej drogerii. Do tego złoty pyłek, złoty puder – i to co najbardziej charakterystyczne w tym make up’ie osiągnięte.

Makijaż ust: kredka mocniejsza niż szminka

 

 

Jeszcze jakiś czas temu, makijaże w których dominujące były usta podkreślone w nietypowy na dziś dzień sposób – gdzie konturówka miała kolor znacznie mocniejszy niż szminka, lub szminki w ogóle nie było – nikogo nie dziwił. Dzisiaj kiedy widzimy makijaż jak na zdjęciu, gdzie konturówka dosyć mocno odznacza się na tle jaśniejszych ust… nie podoba nam się wcale, nawet kiedy kobieta ma wydatne, duże usta, których de facto mocniejszy kolor nie przytłumia.

 

 

 

Czerwono-pomarańczowy makijaż na imprezę + długie i gęste rzęsy

 

 

Makijaż oczu nie zawsze musi być czarny, nie zawsze musi być w tych samych kolorach. Makijaż oczu możesz wykonać dosłownie wszystkimi dostępnymi kolorami – i wcale nie musisz ograniczać się do tych, o których przeczytasz w czasopiśmie, że pasują do koloru Twojej tęczówki. Wybieraj co tylko Ci się podoba, makijaż nie zawsze musi współgrać z okiem – czasem wręcz fajnie, kiedy z nim kontrastuje. Nie bój się eksperymentów z makijażem, to ciekawa rozrywka:- )

 

 

 

Makijaż sylwestrowy – tylko dla odważnych! Makijaż brokatowy!

 

 

Makijaż sylwestrowy nie może być nudny. Makijaż sylwestrowy nie może być taki jak na co dzień, jeśli chcemy tego wieczoru, tej nocy, wyglądać naprawdę wyjątkowo. Jeśli szukasz pomysłu na make up na Sylwestra – podsuwamy Ci mega prosty pomysł! Taki makijaż wykonasz sama, kolor możesz dobrać do swoich upodobań, a jeśli coś się rozmaże, coś się przesunie, coś się zepsuje – zawsze możesz taki make up poprawić bardzo szybko, mając w ręku tylko aplikator i pojemniczek z brokatem. Fajny pomysł?

 

 

 

Wieczorowy makijaż oczu – srebrzysta, brokatowa poświata

 

 

Makijaż oczu na wieczorowe wyjście – na przykład sylwestrowe – nie musi być bardzo mocny, bardzo ciemny, aby wyglądał wyjątkowo. Wyjątkowy efekt możesz osiągnąć na przykład wybierając cienie do powiek, które poza tym że będą współgrały z kolorem Twoich oczu – to jeszcze dodatkowo je rozświetlą, nadadzą Twojemu spojrzeniu blasku. Cienie dostępne w sklepach, nawet takie za kilka złotych, zawierać mogą drobinki, które odbijają w magiczny sposób światło, ale są na tyle drobne, że z pewnością nie podrażnią Twoich oczu.

 

 

 

Makijaż wieczorowy – makijaż na Sylwestra w złocie

 

 

Kiedy czeka nas ważne wieczorowe wyjście, zawsze chcemy wyglądać niesamowicie. Stawiamy nie tylko na idealnie dobrane kreacje i dodatki – ale i na idealnie dobrany makijaż. Na typowe wieczorowe wyjście, na przykład biznesowe spotkanie, nie stawiamy raczej na makijażowe szaleństwa. Jednak jeśli chodzi o Sylwestra, możemy zaszaleć! Na zdjęciu możesz zobaczyć przykład makijażu, w którym wykorzystane zostały delikatne drobinki złotej „folii” kosmetycznej. Dzięki niej możesz uzyskać zjawiskowy efekt!

 

 

 

Makijaż na Sylwestra krok po kroku

 

 

Czasami zdarza się, że gdzieś w gazecie, albo oglądając jakąś filmową czy muzyczną galę w telewizji, natkniesz się na makijaż, który po prostu wydaje Ci się idealny – i chciałabyś go powtórzyć, ale zupełnie nie wiesz jak się za to zabrać. Wówczas najlepiej jest poszukać gotowych tutoriali – często dziewczyny zafascynowane makijażem zakładają swoje strony, blogi, nawet miejsca na serwisach z filmikami, gdzie pokazują dokładnie krok po kroku jak wykonać makijaż gwiazd.