Makijaż ust bez makijażu oczu?

Gdyby zapytać statystyczną kobietę, co jest (poza oczywiście dobrze dobranym i rozprowadzonym podkładem na buzi) najważniejszą częścią makijażu, większość odpowiedziałaby, że… tusz do rzęs. To prawda, zawsze szczególną uwagę zwracamy na makijaż oczu, jednak jakiś czas temu pojawił się pewien trend, w którym makijaż oczu pomijamy – a malujemy tylko usta, na zdecydowany i mocny kolor. Przykład takiego makijażu, który szczególnie świetnie sprawdzi się w lato – na przykład podczas nadmorskiego plażowania, możesz zobaczyć na zdjęciu.

Makijaż na letnią wakacyjną imprezę!

No i zaczęło się! Zaczęły się kolejne wakacje dla uczniów polskich szkół. Wakacje, to nie tylko przerwa w nauce dla dzieciaków, nastolatków i studentów – ale i czas szalonych zabaw dla osób w bardziej zaawansowanym wieku. W wakacje, nawet jeśli już od dobrych paru lat de facto nas nie dotyczą, bo przestaliśmy się mieścić w przedziale wiekowym kiedy wakacje nam przysługiwały, pozwalamy sobie na więcej. Również w makijażu, który na imprezy, spotkania ze znajomymi – nawet takie w stylu grilla na działce – możemy szaleć bardziej. I szalejemy bardziej. Podsuwamy pomysł na żółto-turkusowy makijaż oczu, w połączeniu z kuszącą szminką na ustach.

Makijaż oczu na imprezę – delikatne i oryginalne wydanie

 

 

Nie każdy makijaż na imprezę – od wyjścia do klubu po studniówkę czy inne tego typu wieczorowe wyjście – musi oscylować wokół czerni, srebra i złota. Śmiało możemy postawić na makijaż w innych kolorach, a jeśli chcemy wyglądać ciekawie – wybrać jakieś nowe, nieznane, oryginalne formy. Możemy na przykład wybrać wersję z dołączonego do wpisu zdjęcia: kreskę malujemy nie tylko na górnych powiekach tuż nad rzęsami, ale i w miejscu załamania powieki.

 

 

 

Słoneczny błyszczący makijaż na wakacje

Zastanawiałaś się kiedyś, w jaki sposób można uzyskać efekt bardzo rozpromienionej skóry, jak na zdjęciu? Większość dostępnych w sklepach z kosmetykami podkładów, skoncentrowane jest na tym, aby zmatowić naszą cerę – a nie odwrotnie. To prawda, jeśli jednak dobrze poszukasz, z pewnością uda Ci się znaleźć podkład zawierający drobinki przypominające te, które znajdują się w cieniach do powiek czy na przykład w rozświetlających pudrach brązujących. Dodatkowo, możesz zastosować właśnie taki puder – w odpowiednio dobranym do Twojej karnacji odcieniu, którym „potraktujesz” nie tylko policzki, ale całą twarz by wyglądała promiennie.

 

Makijaż oczu na wakacyjną imprezę

 

 

Lubisz czasami poszaleć z makijażem? – Chyba najlepszą okazją (poza zimowymi wieczorami kiedy czasem malujemy się i eksperymentujemy z makijażem dla rozrywki, z nudów) na eksperymenty z odważnym makijażem jest lato – a zwłaszcza letnie imprezy. Dla przykładu podsuwamy zdjęcie, które prezentuje makijaż nie tylko oryginalny pod względem koloru – ale i pod względem swojego kształtu.

 

 

 

Letni makijaż – delikatne kolory

 

 

Lubisz makijaż na co dzień – a więc makijaż, który wygląda lekko, delikatnie, który możesz mieć na sobie i w pracy, i w szkole i w każdym innym miejscu? – A więc doskonale wiesz, że szczególnie trudny jest makijaż letni, ponieważ wówczas poza kolorami musimy dopasowywać także kosmetyki w taki sposób, żeby pod wpływem wysokiej temperatury nie „rozpuszczał” nam się makijaż.

 

 

 

Zielony makijaż oczu: jasny cień + brokat

 

 

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem makijażu na jakieś wyjście w lato, bierzemy pod uwagę nie tylko to, czy make up będzie ładnie wyglądał – ale też to, czy nie rozmaże nam się zbyt szybko, kiedy słońce będzie cały czas nagrzewało naszą skórę. W lato doskonałym sposobem na makijaż oczu jest stosowanie jasnych cieni, które uzupełniamy o dodatkowe drobinki brokatu – albo kupujemy gotowe lakiery z brokatem. Ślicznie mienią się w słońcu – i są trwałe. Raczej unikamy mocnych kresek, zwłaszcza tych malowanych kredką w ołówku, która może po prostu „spłynąć” z naszych powiek.

 

 

 

Makijaż gwiazd – naturalna Miranda Kerr

Choć Miranda na tym zdjęciu wygląda tak, jakby w ogóle nie miała na sobie makijażu, z pewnością ma na twarzy delikatny rozświetlacz. Rozświetlacze w postaci niemalże płynnej były bardzo modne jakiś czas temu, później na moment wypadły z obiegu kiedy nastała pora na bardzo matowe podkłady i pudry, dziś znowu spotykamy w sklepach fluidy i podkłady, które wyglądają jakby zawierały w sobie setki malutkich drobinek, które rozświetlają cerę i sprawiają, że wygląda ona bardzo naturalnie.