Makijaż oczu: optycznie powiększamy nasze oko!

Makijaż oczu może dodawać nam uroku i podkreślać naszą urodę – pod warunkiem że wykonamy go profesjonalnie i dobrze dobierzemy rodzaj makijażu do nas samych. Na przykład przy wąskich oczach, które nie są duże, nie sprawdzi się ciemny, bardzo ciemny cień nałożony na ruchomą część powieki. Zdecydowanie lepiej będzie, jeżeli wykorzystasz prosty chwyt zaprezentowany na zdjęciu i ruchomą część powieki pomalujesz na bardzo jasny kolor, a dopiero powyżej namalujesz „kontur” oka ciemnym cieniem, na przykład czarnym.

Makijaż na imprezę – na co szczególnie zwracać uwagę?

Kiedy wybierasz się na imprezę do klubu, pamiętaj że w świetle klubowym Twoja twarz będzie wyglądać nieco inaczej niż w domu przed lustrem. Jeśli w domu makijaż, który szykujesz sobie na imprezę, będzie wydawał Ci się nieco zbyt mocny – nic nie szkodzi, w świetle dyskoteki czy tak zwanego baru, będziesz wyglądać OK. Zawsze staraj się aby Twój makijaż był wykonany perfekcyjnie, równo, by całość była ze sobą zgrana i by poszczególne elementy Twojego makijażu i pozostałych dodatków do siebie pasowały.

Makijaż oczu na imprezę – co najważniejsze?

Gdy wybieramy się na imprezę do klubu – niezależnie od tego, czy ze swoim partnerem i ukochanym, czy na tak zwane łowy – zawsze chcemy wyglądać fantastycznie. Chcemy by nasz makijaż był inny, bardziej wyraźny niż na co dzień – i jednocześnie chcemy, by był on naprawdę trwały. Jeśli chodzi o makijaż oczu i jego oryginalność: niezastąpione są mocno wytuszowane, albo doklejone rzęsy, a do tego mocna kreska o „kocim” kształcie. Jeśli chodzi o trwałość makijażu – cóż, trzeba nakładać nie więcej kosmetyków niż jest to potrzebne, a jeśli mamy tendencję do pocenia się, albo nasza skóra szybko się przetłuszcza, możemy wykorzystać specjalne utrwalacze do makijażu w atomizerach.

Cieniowany makijaż oczu w niebieskich kolorach

Aby optycznie powiększyć oczy, a jednocześnie zachować moc ciemnego makijażu, możesz wykorzystać trick ze zdjęcia: na ruchomą część powieki nałóż jaśniejszy cień, zbliżony do bieli, a dopiero powyżej nałóż cień w kolorze ciemniejszym. Kreska na górnej powiece może być wtedy szersza, a mimo to nie będzie ona przytłumiała oka i sprawiała, że będzie wydawało się optycznie mniejsze. Cieniowane makijaże wyglądają naprawdę atrakcyjnie i wcale nie trzeba wielkiej wprawy w makijażu, aby nauczyć się je wykonywać.

Makijaż oczu ze sztucznymi, doklejanymi rzęsami

Choć rzęsy – w wersji sztucznej – prezentują się lepiej, kiedy powieki są otwarte, to zdjęcie zostało wybrane by omówić jak zamaskować nieco linię doklejanych rzęs. Kiedy doklejamy rzęsy – niezależnie od tego jakim klejem, bezbarwnym czy czarnym, część może wydostać się na zewnątrz i nawet najbardziej precyzyjne wycieranie patyczkiem kosmetycznym czy wacikiem, może nie usunąć dobrze resztek. Kiedy doklejamy rzęsy, dobrze jest z założenia użyć później w miejscu styku rzęs z powieką, namalować kreskę linerem. Można też wykorzystać pomysł ze zdjęcia: na ozdoby z kryształkami.

Makijaż ust: kredka mocniejsza niż szminka

 

 

Jeszcze jakiś czas temu, makijaże w których dominujące były usta podkreślone w nietypowy na dziś dzień sposób – gdzie konturówka miała kolor znacznie mocniejszy niż szminka, lub szminki w ogóle nie było – nikogo nie dziwił. Dzisiaj kiedy widzimy makijaż jak na zdjęciu, gdzie konturówka dosyć mocno odznacza się na tle jaśniejszych ust… nie podoba nam się wcale, nawet kiedy kobieta ma wydatne, duże usta, których de facto mocniejszy kolor nie przytłumia.

 

 

 

Przerysowany makijaż na imprezę – hot or not?

 

 

Co myślicie sobie, kiedy widzicie makijaż jak ten ze zdjęcia? Podoba Wam się takie makijażowe wydanie, czy niekoniecznie? Czasami, kiedy szykujemy się na imprezę, tak bardzo chcemy wypaść oryginalnie, ciekawie i inaczej niż na co dzień, że popełniamy odrobinę przesady – stosując makijaż tak intensywny, który sprawia wrażenie, że nasza twarz jest sztuczna. Kiedy oglądamy potem zdjęcia z imprez, łapiemy się za głowę mówiąc: to nie ja! Przecież nie mogłam tak wyglądać! – A tym czasem same sobie taki look fundujemy. Nieświadomie często.

 

 

 

Czerwono-pomarańczowy makijaż na imprezę + długie i gęste rzęsy

 

 

Makijaż oczu nie zawsze musi być czarny, nie zawsze musi być w tych samych kolorach. Makijaż oczu możesz wykonać dosłownie wszystkimi dostępnymi kolorami – i wcale nie musisz ograniczać się do tych, o których przeczytasz w czasopiśmie, że pasują do koloru Twojej tęczówki. Wybieraj co tylko Ci się podoba, makijaż nie zawsze musi współgrać z okiem – czasem wręcz fajnie, kiedy z nim kontrastuje. Nie bój się eksperymentów z makijażem, to ciekawa rozrywka:- )

 

 

 

Cukierkowy makijaż na imprezę – dla blondynki i nie tylko

 

 

Jeśli chcesz swoich znajomych zaskoczyć na 100% swoim makijażem i chcesz, żeby dosłownie wszyscy się za Tobą oglądali – postaw na coś naprawdę wyjątkowego, nietuzinkowego. Nie musisz przez cały czas malować rzęs na czarno, oczu na ciemne kolory, możesz czasami zaszaleć i postawić na przykład na… rzęsy w kolorze jasnego różu, powieki w zgranym do tego innym odcieniu, albo wybrać zieleń, błękit, żółć, coś co najbardziej pasuje do Twoich oczu i cery, ale jest inne niż zwykle;- )

 

 

 

Makijaż oczu na imprezę – delikatne i oryginalne wydanie

 

 

Nie każdy makijaż na imprezę – od wyjścia do klubu po studniówkę czy inne tego typu wieczorowe wyjście – musi oscylować wokół czerni, srebra i złota. Śmiało możemy postawić na makijaż w innych kolorach, a jeśli chcemy wyglądać ciekawie – wybrać jakieś nowe, nieznane, oryginalne formy. Możemy na przykład wybrać wersję z dołączonego do wpisu zdjęcia: kreskę malujemy nie tylko na górnych powiekach tuż nad rzęsami, ale i w miejscu załamania powieki.