Makijaż sylwestrowy – tylko dla odważnych! Makijaż brokatowy!

 

 

Makijaż sylwestrowy nie może być nudny. Makijaż sylwestrowy nie może być taki jak na co dzień, jeśli chcemy tego wieczoru, tej nocy, wyglądać naprawdę wyjątkowo. Jeśli szukasz pomysłu na make up na Sylwestra – podsuwamy Ci mega prosty pomysł! Taki makijaż wykonasz sama, kolor możesz dobrać do swoich upodobań, a jeśli coś się rozmaże, coś się przesunie, coś się zepsuje – zawsze możesz taki make up poprawić bardzo szybko, mając w ręku tylko aplikator i pojemniczek z brokatem. Fajny pomysł?

 

 

 

Makijaż sylwestrowy: makijaż oczu z koronką

 

 

Jak wiesz, w makijażu sylwestrowym możemy pozwolić sobie w zasadzie na wszystko – o ile to nam się podoba i o ile dla nas samych jest to estetyczne. Makijaż sylwestrowy to dla nas często (obok ewentualnych zabaw karnawałowych) jedyna okazja, aby poszaleć z makijażem naprawdę i zafundować sobie coś szalonego. Możemy wykorzystywać wówczas nie tylko ogólnie dostępne kosmetyki – możemy również starać na przeróżne dostępne w drogeriach dodatki, na przykład takie jak widzisz na zdjęciu.

 

 

 

Nietypowy makijaż sylwestrowy: kolorowe brwi

 

 

Coraz częściej możemy się natknąć w czasopismach poświęconych urodzie i makijażowi, na makijaże w których dominującą częścią całości są brwi – ponieważ są pomalowane na mocny kolor, nic nie mający wspólnego z brązem czy czernią. Brwi przyciągają wzrok nie tylko ze względu na kolor – zwracamy uwagę także na to, jak są szerokie. Jeszcze niedawno jak najmocniejsza regulacja brwi była wskazana – dzisiaj pozostawiamy często brwi takie, jakimi stworzyła je natura.

 

 

 

Makijaż na Sylwestra – makijaż oczu w cętki

 

 

Jeśli wydaje Ci się, że wszystkie makijaże są już nudne, że nic ciekawego nie da się już znaleźć – spójrz na to zdjęcie dołączone do wpisu. Z pewnością nie zafundujesz sobie takiego make up’u na wyjście do pracy czy do szkoły – ale na przykład na imprezę sylwestrową czy na imprezę karnawałową, dlaczego by nie? Możesz wykorzystać do tego typu makijażu każdy dowolny kolor i namalować nim cętki, albo inne wzorki. Fajnie jest do malowania wzorków wykorzystać eye liner, którym będzie łatwiej namalować delikatne wzorki niż kredką do oczu czy cieniem.

 

 

 

Makijaż w kropki – makijaż sylwestrowy

 

 

Wybierasz się na imprezę, albo zastanawiasz się nad swoim makijażem sylwestrowym? Chciałabyś by był inny niż zwykle, jednak nie przychodzą Ci do głowy żadne pomysły, bo wydaje Ci się, że „wszystko już było”? Spójrz na makijaż ze zdjęcia – klucz do sukcesu nie zawsze musi leżeć w doborze odpowiednich kolorów (innych niż te które stosujesz na co dzień). Może to być też kwestia wzorów… wzorki mogą pojawiać się nie tylko na paznokciach, ale i na przykład w makijażu ust czy nawet makijażu oczu:- )

 

 

 

Złote powieki i gęste brwi

Jeszcze jakiś czas temu, głównym trendem jeżeli chodzi o stylizację i makijaż brwi, była regulacja na maksymalnie cienką kreskę, którą później podkreślało się henną, albo kredką do brwi. Dzisiaj stawiamy na szerokie i naturalne brwi, które coraz częściej na imprezę albo inne podobne wyjścia malujemy specjalnym tuszem. Brwi nie muszą być – a nawet nie powinny być – już tak cienkie jak kiedyś. Makijaż oczu możemy nakładać po samą linię brwi, mowa tu oczywiście o cieniu do powiek. Całość wygląda nieco awangardowo, ale to właśnie dzisiejszy trend w makijażu oczu i brwi.

 

Karnawałowy makijaż w azjatyckim stylu

Kiedy spoglądacie na to zdjęcie, pewnie myślicie sobie: co to za makijaż! Przecież nikt nie pójdzie tak do pracy, do szkoły, ani nawet na imprezę. Macie rację, bo to nie jest makijaż ani do szkoły, ani do pracy, ani na imprezę w klubie podczas zwykłego weekendu – to makijaż sylwestrowy albo makijaż karnawałowy! Czasami dzięki makijażowi, nie musimy się nawet przebierać – bo makijaż załatwia całość stylizacji sam w sobie. Jeśli nie boisz się wyzwań i szykuje Ci się impreza sylwestrowa albo karnawałowa, na którą każdy ma przyjść przebrany – może warto postawić na azjatycką stylizację?

 

Makijaż na imprezę – kot

Wybierasz się na zabawę, na której będą obowiązywały przebrania, a Ty nie masz ochoty wypożyczać stroju czy kombinować czegoś bardzo skomplikowanego? Możesz postawić na stylizacje, której głównym elementem będzie wykonany samodzielnie makijaż plus kilka drobnych dodatków. Pani na zdjęciu ma mocno podkreślone kredką oczy i brwi, do tego pomalowaną na czarno końcówkę nosa i domalowane linerem lub kredką do oczu wąsy. Do tego opaska z uszami, które przypominają kocie uszy i przebranie gotowe.

 

Złote usta – makijaż na imprezę

Dlaczego rzadko stawiamy na naprawdę złotą szminkę, a wolimy na przykład brązy? Wystarczy spojrzeć na modelkę ze zdjęcia: złote usta sprawiają, że cały makijaż wygląda dość sztucznie. Jednak kiedy wybieramy się na imprezę, na dyskotekę, na sylwestra, na zabawę karnawałową, możemy wykorzystać taki makijaż i niczym nie musimy się przejmować. Makijaż na imprezę może być szalony, przerysowany i odrobinę sztuczny, ale najważniejsze jest to, aby Twoja twarz ładnie się w nim prezentowała.