Makijaż do szkoły i do pracy – jakich przestrzegać zasad?

Wiele z Was po przeczytaniu tematu tego wpisu powie: nie ma już zasad w makijażu, panuje totalna dowolność. Owszem, jeśli chodzi o kolorystykę i dobór rodzaju makijażu, możemy szaleć. Jednak nie warto na przykład ryzykować przesadnie mocnym makijażem na wyjście do szkoły, który nauczycielka może kazać nam zmyć. Nie ma co też ryzykować ze zbyt mocnym makijażem do pracy, który będziemy musiały co chwilę korygować i poprawiać – oczywiście fajnie mieć pretekst do zrobienia sobie przerwy w pracy… ale co półgodzinne poprawianie makijażu nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. I to są właśnie zasady, których warto przestrzegać:- )

Makijaż na co dzień – dla pani o piegowatej cerze

Kiedyś pieguski marzyły o tym, aby ukryć swoje piegi – i były w stanie stosować nawet najbardziej zaawansowane terapie, by pozbyć się swoich uroczych kropeczek na buzi. Dzisiaj pieguski są ze swoich malutkich kropek na twarzy dumne i rzadko mają ochotę ukrywać je pod grubą warstwą makijażu, na przykład podkładu w kompakcie który skutecznie ukrywa ewentualne przebarwienia. Nie musisz ukrywać piegów – podkreślaj oczy, podkreślaj usta, nakładaj róż albo brąz na policzki, ale nie zakrywaj piegów! One naprawdę wyglądają uroczo i kusząco!

Mocny makijaż na co dzień – jakie kolory wybrać?

 

 

Uważasz, że najbardziej atrakcyjnie wyglądasz w dość mocnym makijażu – i na taki make up stawiasz także wychodząc do pracy, czy na zajęcia na uczelni. Czasami jednak nudzą Cię kolory, których używasz na co dzień i chciałabyś wprowadzić odrobinę zmian. Podpowiadamy, że jeśli masz problem z dobieraniem kolorów, a lubisz mocny make up – najlepsze rozwiązanie, to pomalowanie oczu na czarno, a do tego dobranie szminki, która po prostu będzie Ci się podobać, na przykład różową jak na zdjęciu. Do czerni zawsze pasuje wszystko!

 

 

 

Delikatny makijaż na co dzień – do pracy, do szkoły

 

 

Delikatny makijaż wykonujemy zazwyczaj, kiedy wybieramy się do szkoły albo do pracy. Delikatny make up nie musi być wcale nudny, to że jest lekki, przeważnie jasny, nie oznacza że nie dodaje nam uroku i seksapilu. Gdyby był bezużyteczny, a więc gdyby nie dawał nam oczekiwanych efektów – nie stosowałybyśmy go wcale. Makijaż, by można było go uznać za skuteczny, powinien być dopasowany do typu naszej urody i jak najlepiej podkreślać atuty naszej buzi – z kolei powinien maskować ewentualne niedoskonałości.

 

 

 

Delikatny makijaż na co dzień – czy faktycznie dodaje nam uroku?

Zastanawiasz się czasami, po co właściwie się malować, jeśli efekt nie jest powalający? Po co malować się na delikatne kolorki, po co malować się tak by nasza buzia wyglądała naturalnie? Jeśli ma z założenia wyglądać naturalnie to po co nam taki make up? Makijaż ma nie tylko tuszować ewentualne wady naszej cery, makijaż także wydobywa pozytywne cechy rysów naszej twarzy, makijaż sprawia że nasza twarz wygląda młodziej, atrakcyjniej. Jeśli Ty sama nie widzisz efektów swojego makijażu – odpuść. Ale jeśli widzisz, a myślisz że inni nie zauważą – maluj się, to fajna zabawa!:- )

 

Makijaż oczu: rzęsy dodają nam uroku!

 

 

Kiedy spoglądasz na pierwsze i ostatnie zdjęcie z kompletu, który prezentuje jak krok po kroku wykonać delikatny makijaż na co dzień (odpowiedni do pracy, do szkoły, na uczelnię – na każdą codzienną okazję), z pewnością pierwsza rzecz jaka rzuca Ci się w oczy to rzęsy. One właśnie dodają naszemu spojrzeniu uroku, one sprawiają, że nasze oczy wyglądają na większe. Jeśli chcesz, by Twoje oczy wyglądały na rozpromienione, by spojrzenie było kuszące i seksowne, by Twoje oczy wyglądały kobieco – nie możesz pominąć tuszu na rzęsach, chyba że natura obdarowała Cię niesamowicie długimi rzęsami!

 

 

 

Neutralny, naturalny makijaż na co dzień

 

 

Jeśli stosujesz makijaż na co dzień, to na pewno dwóch kosmetyków nigdy nie pomijasz w codziennym make up’ie: podkładu do twarzy i tuszu do rzęs. O ile podkład jest niezbędny (chyba że mamy naprawdę idealną cerę bez jakichkolwiek zmian czy przebarwień) to tusz do rzęs od czasu do czasu możemy sobie podarować. Spójrz na to zdjęcie: makijaż jest wyraźny, ale naturalny i neutralny. Kobieta nie ma na rzęsach tuszu, a mimo to jej twarz wygląda bardzo ładnie. Daj od czasu do czasu odpocząć swoim rzęsom i pomiń mascarę w codziennym makijażu!

 

 

 

Makijaż na co dzień – makijaż do szkoły

 

 

Lubisz się malować? Nakładanie na swoją twarz makijażu sprawia Ci przyjemność? Jednak do szkoły nie możesz malować się mocno – ponieważ nie życzą sobie tego nauczyciele? Jeśli chcesz aby Twój makijaż z jednej strony był delikatny i nikomu nie przeszkadzał – a z drugiej strony podkreślał Twoją urodę i sprawiał, że Twoja twarz będzie wyglądała promiennie, przede wszystkim musisz wybrać odpowiedni do Twojej cery podkład. Jeśli trafisz z odcieniem podkładu – 90% sukcesu masz już za sobą. Dodaj jeszcze tusz na rzęsy – i to już będzie 100%!

 

 

 

Makijaż oczu krok po kroku: czarna i biała kreska

 

 

Kiedy spoglądamy na kroki pokazane na zdjęciach, można by było śmiało trochę je streścić. Podpowiemy Ci jak. Najpierw nakładamy podkład na całą twarz. Jeśli używasz pudru – nałóż także puder matujący. Na powieki nakładasz delikatny cień w neutralnym kolorze, na przykład beżowym. Później za pomocą eye linera albo kredki do oczu, malujesz klasyczną czarną kreskę na górnej powiece. Uważaj, aby była równa i symetryczna na obu powiekach. Nad czarną kreską, za pomocą białej kredki malujesz symetryczną do czarnej kolejną kocią kreskę.

 

 

 

Makijaż do pracy: pastelowe kolory na powiekach!

 

 

Jakiś czas temu pojawił się trend – nie tylko w makijażu, ale i w modzie – w którym prym wiodą pastelowe i delikatne kolory. Wszędzie możemy zobaczyć pastelowe róże, błękity, pastelową zieleń – mamy pastelowe spodnie, buty i makijaże także. Na zdjęciu widzisz fajny i ciekawy pomysł, jak wykonać pastelowy makijaż oczu w dwóch kolorach: delikatnym niebieskim i beżowym. Wystarczy, że krok po kroku pomalujesz oczy jak na zdjęciu, aby nadać swojemu spojrzeniu odrobinę więcej uroku. Oczy wyglądają na rozpromienione i rozświetlone!