Makijaż oczu – co robimy z brwiami?

 

 

Jeszcze niedawno bardzo modne były brwi, które przypominały dosłownie cieniutkie kreski namalowane kredką. Niektóre kobiety nawet goliły albo depilowały całe brwi, a potem trwale dawały sobie namalować cienką kreskę za pomocą henny, na stałe. Dzisiaj wolimy naturalnie wyglądające brwi, szerokie i gęste. Co robimy z brwiami, kiedy szykujemy się na jakieś wyjście? Opcje są generalnie trzy: nic nie robimy, malujemy skórę między włoskami za pomocą specjalnej kredki do brwi albo nakładamy na brwi specjalną mascarę przeznaczoną do tego celu – kolorową, na przykład brązową, albo bezbarwną, która działa mniej więcej jak żel do włosów – utrzymuje włoski w takim ułożeniu, jakiego oczekujemy.

 

 

 

Makijaż na imprezę inaczej – kolorowe brwi

 

 

Choć większość z nas może ze śmiałością powiedzieć, że w makijażu widziała już dosłownie wszystko – to spoglądając na to zdjęcie, pewnie ta sama większość z nas powie: coś oryginalnego! Zdjęcie pokazuje, jak w prosty sposób można zafundować sobie kolorowe brwi. Wiadomo, że w takim makijażu raczej nie wybierzemy się do szkoły czy do pracy – ale na imprezę, zwłaszcza wakacyjną, dlaczego nie? Kolory możemy dobrać jak tylko nam się podoba. Brwi malujemy najpierw białą kredką do oczu, a następnie nakładamy cień. Kredka sprawia, że cienie nabierają kremowej konsystencji i są bardziej trwałe.

 

 

 

Pudrowy makijaż oczu – kolorowe brwi

Pudrowe kolory dominują w modzie i w makijażu 2013, zdecydowanie! Już w zeszłym roku modne były takie kolory, jednak nie pojawiały się w tak dużej ilości jak dziś zarówno w sklepach z ubraniami, jak i kosmetykami. Możemy znaleźć pudrowe i cukierkowe lakiery do paznokci, szminki, błyszczyki, cienie do powiek, tusze do kresek, tusze do rzęs, kredki do oczu czy nawet specjalne kosmetyki, którymi na cukierkowy, pudrowy kolor możemy pomalować nasze brwi, jak na zdjęciu.

 

Złote powieki i gęste brwi

Jeszcze jakiś czas temu, głównym trendem jeżeli chodzi o stylizację i makijaż brwi, była regulacja na maksymalnie cienką kreskę, którą później podkreślało się henną, albo kredką do brwi. Dzisiaj stawiamy na szerokie i naturalne brwi, które coraz częściej na imprezę albo inne podobne wyjścia malujemy specjalnym tuszem. Brwi nie muszą być – a nawet nie powinny być – już tak cienkie jak kiedyś. Makijaż oczu możemy nakładać po samą linię brwi, mowa tu oczywiście o cieniu do powiek. Całość wygląda nieco awangardowo, ale to właśnie dzisiejszy trend w makijażu oczu i brwi.

 

Mocne brwi w makijażu na co dzień

Niedawno głównym trendem, jeżeli chodzi o stylizację brwi, było wyrównywanie ich i niemalże maksymalne zwężanie. Pamiętacie na pewno swoje koleżanki, które miały w końcu brwi tak cieniutkie, że trzeba było malować je kredką do oczu żeby w ogóle cokolwiek było widać. Dziś koleżanki, jeśli chcą podążać za modą w makijażu, muszą nastawić się na jedno: zapuszczanie. Makijaże z pokazów, makijaże z czasopism, wskazują jednoznacznie na to, że zarówno w makijażu na co dzień jak i makijażu na większe wyjścia, stawiamy na mocno podkreślone, szerokie, gęste, naturalne brwi – jak te ze zdjęcia.

 

Idealny makijaż brwi – jak wykonać?

Jeszcze niedawno, głównym trendem jeśli chodzi o kształt i makijaż brwi, była cienka kreska. Brwi według tego, co obserwowałyśmy w czasopismach, telewizji, Internecie, powinny być cieniutkie i najlepiej niemalże niewidoczne. Dzisiaj stawiamy na naturalną linię brwi, wyregulowaną jedynie w miejscach, w których włoski wystają poza ich smukły kształt. Brwi powinny być przycięte trymerem, a makijaż wykonujemy wedle naszego uznania: na jasno, albo na ciemno. Możemy stawiać na hennę, która podkoloruje włoski, albo na nakładanie cienia lub specjalnej kredki, która „przenika” między włoskami i pozostaje na skórze na linii brwi.

 

Kolorowe brwi? – Nowy trend w makijażu oczu

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego umieszczamy tutaj akurat takie zdjęcie – co jest w nim ciekawego – odpowiemy: przyjrzyj się, jak pomalowane zostały oczy kobiety na zdjęciu. Widzisz coś dziwnego? Coś ciekawego? Z pewnością tak, uwagę przykuwają brwi kobiety, które pomalowane zostały… na pomarańczowo. Nie można powiedzieć, że to trend w makijażu który na dobre zagnieździł się w czasopismach o makijażu, czy że często spotyka się go na ulicach – jednak śmiało można powiedzieć, że to jedna z makijażowych modowych nowości, którą z pewnością chętnie będą wykorzystywać kobiety odważne!

 

Idealna czarna kreska i idealnie równe brwi

Jeszcze do niedawna, im cieńsze brwi, tym lepiej. Taka była główna zasada. Dziś wracamy do tradycji, w dwóch wariantach. Albo naturalne, szerokie brwi, które są jedynie ładnie przyczesywane, albo brwi nieco zwężone, przystrzyżone trymerem w idealnym kształcie. Brwi coraz chętniej akcentujemy nie tylko kosmetykami takimi jak henna. Często malujemy linię brwi, skórę „między włoskami brwi” na przykład za pomocą kredki do oczu czy cienia, by brwi były jeszcze bardziej wyraziste. Wyglądają świetnie, zwłaszcza z równie idealną i równą kreską na powiekach, najlepiej wykonaną za pomocą eye linera.

 

Makijaż oczu – pomalowane brwi

Jeśli szykujesz się do oryginalnej sesji zdjęciowej albo po prostu jesteś fanką eksperymentów w makijażu, wypróbuj pomysł na makijaż, w którym cień nakładamy nie tylko na powieki… ale też na brwi. Pomaluj powieki delikatnym kolorem, najlepiej w pudrowym odcieniu. Nałóż na brwi bezbarwną mascarę albo odżywkę do brwi i rzęs, a następnie nałóż na nie ten sam kolorowy cień do oczu, zanim jeszcze baza wyschnie. Brwi są wówczas jasne i zlewają się z makijażem, przez co twarz jest rozpromieniona i delikatna.

 

Kreska na powiece, podkreślone brwi

Najbardziej modnymi trendami w dzisiejszym makijażu jest mocna kreska na powiekach, namalowana za pomocą cienkiego pędzelka dołączonego do eye linera w płynie, oraz podkreślone brwi. Jeszcze niedawno zwracało się uwagę na to, aby brwi absolutnie nie były zbyt szerokie. Były cieniutkie jak nitka, skrupulatnie usuwałyśmy nadmiar włosów pęsetą. Dzisiaj powracają do mody brwi nieco szersze, które podkreślamy odpowiednio dobranym odcieniem kredki lub specjalnego cienia do malowania brwi.