Granatowo-niebieski makijaż oczu – na imprezę

 

 

Makijaż oczu daje nam do wyboru mnóstwo ciekawych opcji. Możemy bawić się nie tylko kolorem, ale i wyborem przeróżnych połączeń kosmetyków. Gdy myślisz o kresce na powiekach, przeważnie kojarzy Ci się to z czarną linią namalowaną kredką do oczu tuż nad linią górnych rzęs i na dolnej powiece. Na zdjęciu widzimy kreskę całkowicie inaczej: namalowana jasnym, niebieskim linerem w płynie, jednak nie klasycznie, nad linią rzęs, a w pewnej odległości. Linia namalowana jest na granatowym cieniu do powiek i nadaje oku ciekawego wyglądu.

 

 

 

Makijaż oczu jak u Twiggy

Kiedy patrzymy na ten makijaż, na pierwszy rzut oka mamy wrażenie, że coś poszło nie tak albo coś się rozmazało. Kiedy jednak przyjrzymy się bliżej, widzimy że takie właśnie było założenie makijażu. Namalowana w ten sposób kreska na powiekach, w miejscu załamania górnej powieki, sprawia że oczy wyglądają na większe, ale w momencie gdy są otwarte. Gdy zamykamy oczy, efekt nie jest zbyt spektakularny, ale generalnie kreska nadaje naszemu spojrzeniu ciekawego wyglądu.

 

Kocie oczy – jak uzyskać taki efekt?

Kocie oczy kojarzą nam się z makijażem już sprzed kilku dekad. To makijaż seksowny, który nadaje naszemu spojrzeniu nieco erotycznego uroku. Makijaż który sprawia, że nasze oczy wydają się wyraźniejsze i większe. Jak wykonać taki makijaż dobrze – mowa o samej kresce – by oczy były symetryczne? Zaczynamy od cienkiej kreski, którą nakładamy od wewnętrznego kącika oka. Później można ją pogrubić, jeśli jednak zaczniemy od razu od grubej kreski, trudno później będzie utrzymać idealny kształt. Kreskę wyciągamy za zewnętrzny kącik oka na tyle mocno, na ile nam się podoba – to zależy od naszego gustu.

 

Kreska na powiekach inna niż zwykle – makijaż oczu

Jeżeli lubisz na co dzień podkreślać swoje spojrzenie kreską, to na imprezę albo inne wieczorowe wyjście, by urozmaicić co nieco makijaż, możesz zafundować sobie kreskę w nieco innym kształcie. Na przykład możesz wykorzystać pomysł ze zdjęcia. Na górnej powiece kreska została namalowana w klasyczny sposób, na dolnej powiece mamy kilka osobnych, krótkich kreseczek. Makijaż fajnie podkreśla spojrzenie, nie jest w żadnym razie wulgarny ani przerysowany – a jest oryginalny i inny niż makijaż, który stosujemy na co dzień.

 

Kreska linerem – jak wycieniować

Zastanawiasz się, czy jeśli używasz do makijażu eye linera, to da się jakoś wycieniować namalowaną kreskę, aby nie była taka intensywna? Da się, jednak efekt nie zawsze będzie korzystny. Może to wyglądać trochę tak, jak spękany lakier do paznokci… bo kreska wykonana linerem nie będzie się rozmywała, a jedynie będzie się miejscowo wykruszać. Jeśli więc masz ochotę na cieniowana kreskę na powiekach, lepiej postaw na kredkę do oczu. Taką w formie tradycyjnego „ołówka”, albo taką w formie wysuwanego sztyftu, którego nie trzeba ostrzyć.

 

Makijaż oczu: idealna kreska, idealne brwi

W jaki sposób uzyskamy najbardziej idealną, równą kreskę na naszych powiekach – za pomocą kredki, czy eye linera? Za pomocą kredki do oczu, jesteśmy w stanie uzyskać równą linię, ale stosunkowo grubą w porównaniu do tej, jaką możemy namalować na powiece eye linerem. Z drugiej strony, eye liner wymaga wprawy – trzeba nauczyć się malować kreskę za pomocą płynnego kosmetyku, do którego dołączony jest ekstremalnie cieniutki pędzelek. Podobnie jak trzeba nabrać wprawy w modelowaniu brwi, które nie zawsze wychodzą nam idealne na początku…

 

Oczy jak z francuskiego żurnalu

Kiedy oczy kobiety są naprawdę intensywnie – co nie znaczy „mocno” – pomalowane, przyciągają wzrok! Wystarczy spojrzeć na zdjęcie tej dziewczyny: pierwsze, co rzuca nam się w oczy… to właśnie oczy. Dziewczyna ma pomalowane powieki na delikatny, fioletowo-liliowy kolor. Górne powieki podkreślone są mocną, grubą, długą, czarną kreską. Rzęsy, to z pewnością sztuczne rzęsy, które zostały doklejone za pomocą specjalnego kleju do rzęs. Całość wygląda niczym makijaż sprzed kilkudziesięciu lat, z francuskiego żurnala. Makijaż, który był, jest i będzie zawsze na topie!

 

Idealna czarna kreska i idealnie równe brwi

Jeszcze do niedawna, im cieńsze brwi, tym lepiej. Taka była główna zasada. Dziś wracamy do tradycji, w dwóch wariantach. Albo naturalne, szerokie brwi, które są jedynie ładnie przyczesywane, albo brwi nieco zwężone, przystrzyżone trymerem w idealnym kształcie. Brwi coraz chętniej akcentujemy nie tylko kosmetykami takimi jak henna. Często malujemy linię brwi, skórę „między włoskami brwi” na przykład za pomocą kredki do oczu czy cienia, by brwi były jeszcze bardziej wyraziste. Wyglądają świetnie, zwłaszcza z równie idealną i równą kreską na powiekach, najlepiej wykonaną za pomocą eye linera.

 

Kocie oko – gruba i długa kreska

Kreska na powiekach, którą malujemy sobie coraz częściej i na co dzień, jest już często po prostu stałym elementem naszego makijażu. Tak to już jest, że kiedy nabierzemy nawyku nakładania na oczy kreski i tuszu, to potem trudno się z tego pozytywnego nawyku wyrwać. Makijaż nas po prostu uzależnia, ale w pozytywnym sensie. Lubimy się malować i sprawia nam to przyjemność, czemu więc byśmy miały tego nie robić? Kiedy kreskę malujemy na powiekach na co dzień, kiedy idziemy na imprezę szukamy innego rozwiązania. Tu przykład: bardzo długa, mocna i gruba kreska w stylu kociego oka. Dla fanek kresek.