Kredka do oczu nałożona od wewnątrz – makijaż oczu

Na zdjęciach możesz zobaczyć, jak wykonać cieniowany makijaż oczu krok po kroku. Szczególnie uwagę przykuwa technika nałożenia kredki. Kiedyś było to modne i popularne, by konturówkę, kredkę do oczu, nakładać od wewnętrznej strony rzęs, bliższej oku. Z jednej strony to rozwiązanie dobre, bo kreska jest – ale nie jest ona bardzo widoczna z daleka. Daje swój efekt, ale nie jest on sztuczny. Z drugiej strony – nawet najlepszej jakości kredka do oczu po jakimś czasie, w kontakcie z naturalnym nawilżaczem naszych gałek ocznych, zacznie się rozpuszczać i w efekcie zbierać w kącikach oczu.

Mocna i gruba kreska na powiekach bez tuszu na rzęsach – makijaż oczu

 

 

Jednym z ostatnich trendów, jeśli chodzi o makijaż oczu, jest mocna, gruba kreska na górnej powiece, wykonana linerem albo kredką… bez tuszu na rzęsach. Tego typu makijaż wycelowany jest definitywnie w lato, które sprawia, że makijaż rzęs lubi nam się rozmazywać. Coraz cieplejszy klimat w Polsce sprawia, że makijaż w lato po prostu lubi nam się co nieco rozpuszczać. Mniejsze ryzyko – kiedy spędzamy czas na plaży, nad kąpieliskiem w środku miasta – będzie, jeśli pomalujesz oczy tylko cieniem, albo nałożysz tylko kreskę. Lepiej wygląda rozmazany cień na powiekach, niż odciśnięte na skórze rzęsy:- )

 

 

 

Makijaż oczu – nietypowy trend: rozmazana konturówka

 

 

Jeśli jesteś fanką makijażu i często podglądasz najnowsze trendy związane z make up’em, na pewno natknęłaś się w tym roku – a nawet i pod koniec zeszłego roku – na nietypowy trend związany z makijażem oczu: nieco rozmazana kreska wykonana konturówką, kredką do oczu „w ołówku”. Taki makijaż to fajny pomysł na lato, na przykład na plażę, ponieważ nawet jeśli coś tam nam się obsunie – makijaż wygląda niemalże na niezmieniony. Jednak musisz sobie odpowiedzieć na pytanie – czy chcesz wyglądać tak, żeby wszyscy myśleli, że makijaż Ci się po prostu rozmazał? Czy taka niby-kreska pasuje do Twoich oczu?

 

 

 

Makijaż oczu – kreska… a może dwie?

 

 

– Wcale nie chodzi tu o kreskę na górnej i dolnej powiece, ale o makijaż, w którym dwie kreski znajdują się na górnej powiece. Pierwsza kreska, to standardowa „kocia krecha” malowana kredką do oczu albo linerem w płynie. Druga kreska (a w zasadzie ta powinna być wymieniona na początku – bo najpierw malujemy oczy cieniem, a kredka do oczu i tusz zostają na koniec) to kreska znajdująca się mniej więcej w załamaniu górnej powieki – jak u kobiety ze zdjęcia. Dolna część powieki pomalowana jest na jasno – górna na ciemno. Spojrzenie nabiera głębi i oryginalnego wyglądu. Świetny makijaż oczu na imprezę!

 

 

 

Makijaż oczu krok po kroku – jak wykonać równą kreskę?

 

 

Kiedy zaczynamy naszą przygodę z makijażem, wydaje nam się, że wszystko jest bardzo proste. Bierzemy do ręki kosmetyki, malujemy – i gotowe. Tak naprawdę okazuje się, że makijaż wcale nie jest tak łatwy do wykonania, kiedy nie mamy wprawy. Szczególnie wiele kłopotów sprawia nam malowanie kresek na powiekach. Jeśli pierwszy raz w życiu bierzesz do ręki eye liner, postaraj się najpierw namalować kreskę jak najbliżej linii rzęs, a dopiero potem sukcesywnie ją pogrubiaj. Maluj oczy tak, aby linie miały równe brzegi zwłaszcza na górze, aby osiągnąć efekt lepszy niż ten z pokazanego zdjęcia.

 

 

 

Makijaż oczu – wakacyjna żółta kreska

 

 

Masz już dosyć makijażów, w których dominują beże i czerń? Znudziły Ci się srebrne brokatowe cienie, masz dosyć cielistych kolorów, chciałabyś zaszaleć? Postaw na kolorową, wakacyjną kreskę wokół oczu! Zobacz, jak ciekawie może wyglądać oko, jeśli zastosujesz tylko i wyłącznie kolorową kredkę i tusz do rzęs w klasycznej czerni. Kredki do oczu możesz dostać dziś w każdym w zasadzie kolorze. Możesz dostać nawet czerwoną kredkę do oczu! Kredki dostępne są w klasycznych ołówkowych formach, albo w formie sztyftów, których nie musisz ostrzyć – wysuwają się z plastikowego opakowania jak szminka.

 

 

 

Czarny makijaż wieczorowy – mocna kreska

 

 

Mocna kreska, którą malujemy sobie na powiekach, najlepiej wyjdzie nam jeśli wykonamy ją trwałym płynnym eye linerem w tuszu. Taki eye liner ma konsystencję podobną do tuszu do rzęs i nakłada się go za pomocą dołączonego do opakowania cieniutkiego pędzelka. Jeśli nie masz wprawy w malowaniu eye linerem, kreska może nie wyjść Ci zbyt równa. Możesz postawić na klasyczną kredkę do oczu w czarnym kolorze, aby zastąpić kosmetyk w tuszu, jednak wówczas makijaż nie będzie tak trwały – możesz łatwo rozmazać go przypadkiem pocierając nawet delikatnie powiekę.

 

 

 

Makijaż oczu krok po kroku: czarna i biała kreska

 

 

Kiedy spoglądamy na kroki pokazane na zdjęciach, można by było śmiało trochę je streścić. Podpowiemy Ci jak. Najpierw nakładamy podkład na całą twarz. Jeśli używasz pudru – nałóż także puder matujący. Na powieki nakładasz delikatny cień w neutralnym kolorze, na przykład beżowym. Później za pomocą eye linera albo kredki do oczu, malujesz klasyczną czarną kreskę na górnej powiece. Uważaj, aby była równa i symetryczna na obu powiekach. Nad czarną kreską, za pomocą białej kredki malujesz symetryczną do czarnej kolejną kocią kreskę.

 

 

 

Prosty makijaż na imprezę: szary cień i neonowa zielona kreska

 

 

Lubisz nosić makijaże w stylu smokey eyes, lubisz szare albo czarne cienie do oczu – i najczęściej właśnie takie wybierasz na różnego rodzaju imprezy: wyjście do klubu ze znajomymi, wakacyjna dyskoteka pod chmurką czy impreza sylwestrowa? Pomyśl o wprowadzeniu od czasu do czasu ciekawych zmian. Taką zmianą może być na przykład przedstawiona na zdjęciu neonowa kreska – w dowolnie dobranym przez Ciebie kolorze. Możesz znaleźć zarówno kredki, linery jak i cienie do oczu, które poza tym że mają intensywny kolor w świetle dziennym, to jeszcze dodatkowo świecą w ultrafiolecie!

 

 

 

Makijaż wieczorowy – makijaż na studniówkę i na Sylwestra!

 

 

Nie lubisz kolorowych makijaży? Na co dzień stawiasz na tusz do rzęs w połączeniu z delikatną kreską na powiekach, a na imprezę wybierasz nieco mocniejszy makijaż? Fajnym pomysłem na makijaż wieczorowy, na studniówkę, makijaż na Sylwestra albo inne wyjście, jest mocna kreska – ale nieco inna. Kreskę malujemy bardzo grubą, tak aby sięgała mniej więcej do połowy naszej powieki. Przeciągamy ją mocno za zewnętrzny kontur oka. Kreska powinna zwężać się stopniowo ku końcowi, tak jak widzimy na zdjęciu. To mocny i zdecydowany makijaż – ale nie skomplikowany i na pewno nie wulgarny.