Makijaż ust: szminki w wakacyjnych, oryginalnych kolorach!

 

 

Jeśli jesteś fanką kolorowego makijażu i należysz do grona tych, które nie boją się wyzwań i żadna awangarda im nie straszna, spójrz jakie ciekawe rzeczy możesz wyczarować na swoich ustach! Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie łatwo będzie Ci namierzyć takie kolory szminek w typowym sklepie z kosmetykami… ale na pewno kiedy dobrze się rozejrzysz, uda Ci się trafić coś ciekawego, co będziesz mogła wykorzystać w makijażu wakacyjnym!

 

 

 

Kolorowy makijaż oczu na Sylwestra – fiolet i błękit!

 

 

Jesteśmy przyzwyczajone do tego, że na ważne okazje nasz makijaż przeważnie skomponowany jest z kolorów takich jak czerń, szarość, srebro i złoto. Zwłaszcza na Sylwestra często wybieramy właśnie takie kolory – a do dyspozycji mamy przecież zdecydowanie więcej ciekawych kombinacji kolorystycznych. Jedną z nich pokazujemy Wam na zdjęciu – oko może wyglądać równie świetnie co w czerni także w zdecydowanie jaśniejszych i bardziej bajkowych kolorach.

 

 

 

Szalony makijaż na sylwestra – wzory i kolory!

 

 

Jeśli należysz do tych kobiet, które są odważne, nie boją się wyzwań i nie boją się od czasu do czasu zaszaleć i wyglądać inaczej – to zdjęcie może stać się dla Ciebie inspiracją do makijażu sylwestrowego. Wiadomo, że w takim make up’ie, który stanowi swojego rodzaju małe dzieło sztuki na naszej twarzy, nie pokażemy się w pracy czy na rodzinnym spotkaniu – ale na imprezie sylwestrowej, dlaczego by nie? Kolorowy makijaż, duży makijaż – to nic dziwnego w sylwestrowych stylizacjach.

 

 

 

Makijaż oczu na wakacyjną imprezę

 

 

Lubisz czasami poszaleć z makijażem? – Chyba najlepszą okazją (poza zimowymi wieczorami kiedy czasem malujemy się i eksperymentujemy z makijażem dla rozrywki, z nudów) na eksperymenty z odważnym makijażem jest lato – a zwłaszcza letnie imprezy. Dla przykładu podsuwamy zdjęcie, które prezentuje makijaż nie tylko oryginalny pod względem koloru – ale i pod względem swojego kształtu.

 

 

 

Kolorowy makijaż oczu – makijaż wieczorowy

 

 

Gdybyś miała odpowiedzieć na pytanie, z jakimi kolorami kojarzy Ci się wieczorowy makijaż, z pewnością nie wymieniłabyś na pierwszym miejscu zieleni i żółci. Na zdjęciu możesz za to podpatrzeć makijaż pasujący na wieczorowe wyjście – właśnie w tych dwóch kolorach. Do tego klasyczna czerwona szminka – nie każdy makijaż musi być standardowy.

 

 

 

Makijaż oczu – kilka kolorów połączonych w całość!

 

 

Kiedy decydujemy się na wykonanie kolorowego makijażu, w którym kilka różnych kolorów łączy się ze sobą, dobrze jest wybrać cienie pochodzące z tej samej linii. Jeśli na przykład na co dzień używasz tylko kilku kolorów (załóżmy neutralnych, naturalnych) ale od czasu do czasu masz ochotę zaszaleć – dobrze jest się wyposażyć w prostą paletkę cieni, która będzie łączyła w sobie różne kolory. Dzięki temu, że takie cienie pochodzą od jednego producenta i są z tej samej linii – łatwiej łączą się później w makijażu oczu. Paletki nie muszą być bardzo obszerne i bardzo drogie – bo nawet za kilkanaście złotych możesz znaleźć całkiem niezły komplet cieni.

 

 

 

Zielono-pomarańczowy makijaż oczu – na imprezę

 

 

Wakacyjne imprezy kojarzą nam się nieco inaczej, niż zabawy w których uczestniczymy w tych zimniejszych porach roku. Zimą, jesienią, zatapiamy się w klubach z których nie chce nam się później wychylać noska na zewnątrz, bo aura temu nie sprzyja. Latem natomiast wolimy imprezy plenerowe, na świeżym powietrzu – wolimy na przykład zabawę przy zespole na żywo przygrywającym w zadaszonym ogródku piwnym, niż zabawę przy muzyce płynącej z didżejki w klubie. Podsuwamy fajny pomysł na wakacyjny makijaż oczu – który nadaje się między innymi na taką letnią, plenerową imprezę: makijaż w pomarańczowym i zielonym kolorze, które kojarzą nam się z latem!

 

 

 

Szalony kolorowy makijaż na imprezę

 

 

Jeśli jesteś odważna i lubisz eksperymentować z makijażem, jednak większość przykładów make up’ów które widziałaś już przetestowałaś i szukasz czegoś nowego – to podsuwamy pomysł na makijaż na imprezę, w którym rolę odgrywają nie tylko kolory użytych kosmetyków, ale i geometria. Cienie zostały nałożone na powieki tak, by linie między nimi były proste. Można to zrobić na przykład przykładając do skóry zwykłą kartkę, uważając by przy malowaniu się nie przesunęła.

 

 

 

Pomarańczowy makijaż oczu – jak zachód słońca

 

 

Makijaż oczu przeważnie wykonujemy w tych samych kolorach – a od czasu do czasu warto postawić na odrobinę odmiany. Możemy na przykład wykonywać raz na jakiś czas makijaż inspirowany kolorystyką „naturalnych zjawisk” – na przykład zachodu słońca jak w tym przypadku ze zdjęcia.

 

 

 

Różowe usta + niebieskie oczy!

 

 

Kiedyś połączenie kolorów typu: zieleń plus czerwień, fiolet plus zieleń, czy róż plus kolor niebieski – niekoniecznie były wskazane, bo wolałyśmy unikać połączeń kolorów, które ze sobą kontrastują. Dzisiaj stawiamy na przeróżne połączenia kolorów – na przykład szminka w kolorze intensywnego różu, plus niebieskie powieki jak na zdjęciu – nikogo nie dziwią i takie połączenie makijażu oczu i makijażu ust nikogo nie dziwi, nawet w make up’ie na co dzień.