Mocna kreska + mocne rzęsy = idealny makijaż na imprezę

Nie musisz szukać cienia do powiek, który będzie idealnie pasował do Twojego stroju, do Twoich dodatków czy biżuterii, kiedy wybierasz się na imprezę… to sprawdza się zwłaszcza w momencie, kiedy nie do końca wiesz na 100%, co założysz na siebie danego wieczoru. Najlepszym i najbardziej sprawdzonym makijażem, który jest całkowicie uniwersalny, jest mocna czarna, kocia kreska na powiekach, w połączeniu z gęstymi, długimi, mocno wytuszowanymi rzęsami. Jeśli uważasz, że Twoje naturalne rzęsy wyglądają mało spektakularnie – możesz zafundować sobie sztuczne rzęsy, jednorazowe, które kosztują nawet od kilku złotych.

 

Makijaż oczu na imprezę – kocia kreska!

 

 

Kocia kreska, czyli taka która wychyla się zdecydowanie poza zewnętrzny kącik oka, sprawia że nasze spojrzenie jest seksowne, uwodzicielskie, oczy wyglądają po prostu kusząco. Najważniejsza w takim makijażu jest symetria i precyzja. Jeśli wykonasz kreski niesymetrycznie, efekt może być zdecydowanie inny niż taki jakiego oczekujesz. To samo dotyczy niedokładnie poprowadzonych kresek – kreski muszą być równe!

 

 

 

Makijaż oczu – bardzo mocna kocia kreska

Ostatnio całkiem często można spotkać na stronach internetowych i w czasopismach pomysł na makijaż oczu 2w1. Dlaczego dwa w jednym? Bo cień, który nałożony jest na powieki, stanowi jednocześnie kreskę. Mówiąc wprost: malujemy górną powiekę na mocny kolor – z reguły czarny – a później wykańczamy całość kreską na zewnątrz, jak w „kocim oku”. To makijaż który nadaje się raczej tylko na wyjścia w rodzaju impreza sylwestrowa, nie na co dzień – i makijaż, z którym trzeba uważać… bo nie każdej z nas będzie pasował.

 

Makijaż oczu krok po kroku: czarna i biała kreska

 

 

Kiedy spoglądamy na kroki pokazane na zdjęciach, można by było śmiało trochę je streścić. Podpowiemy Ci jak. Najpierw nakładamy podkład na całą twarz. Jeśli używasz pudru – nałóż także puder matujący. Na powieki nakładasz delikatny cień w neutralnym kolorze, na przykład beżowym. Później za pomocą eye linera albo kredki do oczu, malujesz klasyczną czarną kreskę na górnej powiece. Uważaj, aby była równa i symetryczna na obu powiekach. Nad czarną kreską, za pomocą białej kredki malujesz symetryczną do czarnej kolejną kocią kreskę.

 

 

 

Smokey eyes, kocie oko i fałszywy pieprzyk

Domalowane pieprzyki czarną kredką do oczu kojarzą nam się w dużej mierze z fankami Marylin Monroe, albo kobietami, które przebierają się za tą aktorkę. Domalowany pieprzyk wcale nie musi kojarzyć nam się z kiczem i może wyglądać całkiem fajnie, ale raczej nie fundujemy sobie takiej makijażowej ozdoby na co dzień. Na zdjęciu widzimy propozycję makijażu na imprezę. Smokey eyes, makijaż oczu wykonany w klasycznym stylu, połączenie naturalnego odcienia i czerni, która jest idealnie wycieniowana. Całość makijażu oczu zwieńczona kocią kreską. Fajny pomysł na makijaż na studniówkę czy Sylwestra.

 

Makijaż „kocie oko” z dodatkową kreską

Makijaż z tak zwaną „kocią kreską” wykonujemy przeważnie, kiedy wybieramy się na jakieś większe wyjście: wyjście wieczorowe, imprezę, wyjście do pubu. Wiele z nas jednak nosi taki makijaż nawet na co dzień, zwłaszcza w delikatnym wydaniu gdzie bazą do makijażu oka jest delikatny cień, na którym namalowana jest linerem wąska kreska. Tutaj, na zdjęciu, widzimy makijaż w kociej wersji, ale z dodatkową kreską powyżej górnej powieki. Na taki makijaż mogą sobie pozwolić głównie panie, u których załamanie między górną powieką a częścią nad brwiami nie jest zakryte, ponieważ wówczas kreska po pierwsze jest widoczna, a po drugie nam się nie rozmazuje.

 

Brokatowy makijaż oczu z mocną kreską

Makijaż oczu wykonany brokatowym, mocno iskrzącym cieniem do oczu sprawia, że oko wygląda elegancko. Drobinki, które iskrzą się w świetle, sprawiają że oko jest optycznie większe. Kocia kreska, to znaczy kreska która została namalowana tak by wychodziła za zewnętrzny kącik oka, sprawia że oczy wyglądają kusząco i seksownie. Taki makijaż jest idealny na imprezę, na wyjście do kina, na kolację w restauracji czy po prostu na wieczór spędzany w domowych warunkach z przyjaciółmi.