Makijaż do pracy: pastelowe kolory na powiekach!

 

 

Jakiś czas temu pojawił się trend – nie tylko w makijażu, ale i w modzie – w którym prym wiodą pastelowe i delikatne kolory. Wszędzie możemy zobaczyć pastelowe róże, błękity, pastelową zieleń – mamy pastelowe spodnie, buty i makijaże także. Na zdjęciu widzisz fajny i ciekawy pomysł, jak wykonać pastelowy makijaż oczu w dwóch kolorach: delikatnym niebieskim i beżowym. Wystarczy, że krok po kroku pomalujesz oczy jak na zdjęciu, aby nadać swojemu spojrzeniu odrobinę więcej uroku. Oczy wyglądają na rozpromienione i rozświetlone!

 

 

 

Żółto-niebieski makijaż oczu – jasny makijaż

Kobiety o naturalnych blond włosach i jasnej cerze, o tak zwanej skandynawskiej urodzie, często stawiają na mocny makijaż oczu, który ma dodać im charakteru. Stawiają na ciemne tusze do rzęs, które kontrastują z ich jasną cerą i jasnymi włosami. Jeśli jesteś blondynką, wypróbuj pomysł na jasny makijaż – który w równie ciekawy sposób co ciemne makijaże, podkreśli Twoją urodę. Spróbuj podkreślić ją w taki sposób, by Twoja bardzo jasna cera i bardzo jasne włosy stały się atutem. Połączenia kolorów – dosłownie dowolne, nawet niebieski i żółty połączone ze sobą mogą wyglądać świetnie.

 

Bardzo jasny podkład – dla kogo?

Dla kogo przeznaczone są bardzo jasne podkłady do twarzy? To zależy o jakim podkładzie mówimy. Jeżeli podkład jest we fluidzie, a więc ma konsystencję przypominającą lekki krem do twarzy, to jeśli jaśniejszy odcień nałożymy na nieco ciemniejszą cerę, nie będzie to bardzo widoczne. Mówiąc wprost: mniejszy błąd popełnimy nakładając jasny fluid na ciemną cerę, niż nakładając fluid jak na zdjęciu, bardzo mocno kryjący. Taki podkład zazwyczaj występuje w formie kompaktu i pasuje tylko do jasnej karnacji, jeśli sam jest bardzo jasny.

 

Delikatny i wyrazisty makijaż

Nie każdy delikatny makijaż musi wyglądać mało wyraziście. Najbardziej istotnym elementem w makijażu oczu są zazwyczaj rzęsy, które nadają całości charakteru. Jeżeli malujesz oczy na bardzo jasne kolory, a chciałabyś od czasu do czasu dodać swojemu makijażowi trochę „pazura”, możesz postawić na kępki sztucznych rzęs które dokleisz do swoich naturalnych. W ten sposób delikatny makijaż nabierze czegoś wyjątkowego. Nie musisz rezygnować z jasnych kolorów: wystarczą sztuczne rzęsy albo ciemna kreska aby uzyskać ciekawy efekt inny niż na co dzień.

 

Kolorowy cieniowany makijaż oczu

Jeżeli lubisz różne kolory na powiekach, na przykład neonowe czy pudrowe, nie musisz zawsze stawiać na delikatny makijaż. Możesz śmiało za pomocą nawet bardzo jasnych cieni, dodając do nich kilka charakterystycznych elementów, uzyskać efekt wyrazistego makijażu. Do jasnego cienia do powiek wystarczy dodać odrobinę czerni, aby oko stało się większe. Czerń rozprowadzamy po zewnętrznej stronie oka. Dodajemy czarną kreskę odpowiednio przeciągniętą na zewnątrz i mocne ciemne rzęsy, uzyskując tym samym wyrazisty makijaż.

 

Delikatny makijaż na co dzień – kreska plus różowe usta

Kiedy robimy makijaż na co dzień – do pracy czy do szkoły – stawiamy raczej na stonowane kolory. Do mody z powrotem wróciły delikatne kolory, takie jak róż, beż, naturalny brąz. Rezygnujemy coraz częściej z bronzera na policzkach, a makijaż wykonujemy tylko naturalnymi, jasnymi podkładami, które nie wyglądają jak ciężka maska, a jedynie tuszują ewentualne niedoskonałości i nadają jednolitą barwę naszej cerze. Połączenie delikatnych różowych ust i nieco mocniejszej kreski na powiekach to doskonały makijaż do pracy.

 

Jasny makijaż z kreską na co dzień

Często nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez makijażu nawet na poranne zakupy. Jednak też nie wyobrażamy sobie na co dzień nosić makijażu, który jest bardzo mocny. Mocne makijaże są raczej zarezerwowane na większe wyjścia, zwłaszcza wieczorowe. Jeśli chcemy aby nasze oczy wyglądały naturalnie i makijaż był delikatny, ale jednocześnie chcemy podkreślić kontur oka, świetnie sprawdzą się cienie w jasnych, zbliżonych do naturalnego koloru skóry barwach plus kreska wykonana eye linerem w płynie, plus tusz do rzęs.