Delikatny makijaż do pracy

 

 

Kiedy malujemy się do pracy – niezależnie od tego czy pracujemy w biurze czy na przykład w sklepie przy kasie fiskalnej – raczej stawiamy na delikatne makijaże. Przyjęło się, że tylko poważne bussines woman mogą sobie pozwolić na mocny makijaż – dodają sobie tym pewności siebie. Nie musisz jednak za każdym razem idąc do pracy stawiać na naturalne beże, róże i brązy – postaw od czasu do czasu na kolor niebieski, zielony, fioletowy – zwłaszcza latem!

 

 

 

Letni makijaż – delikatne kolory

 

 

Lubisz makijaż na co dzień – a więc makijaż, który wygląda lekko, delikatnie, który możesz mieć na sobie i w pracy, i w szkole i w każdym innym miejscu? – A więc doskonale wiesz, że szczególnie trudny jest makijaż letni, ponieważ wówczas poza kolorami musimy dopasowywać także kosmetyki w taki sposób, żeby pod wpływem wysokiej temperatury nie „rozpuszczał” nam się makijaż.

 

 

 

Makijaż na co dzień – makijaż do szkoły

 

 

Lubisz się malować? Nakładanie na swoją twarz makijażu sprawia Ci przyjemność? Jednak do szkoły nie możesz malować się mocno – ponieważ nie życzą sobie tego nauczyciele? Jeśli chcesz aby Twój makijaż z jednej strony był delikatny i nikomu nie przeszkadzał – a z drugiej strony podkreślał Twoją urodę i sprawiał, że Twoja twarz będzie wyglądała promiennie, przede wszystkim musisz wybrać odpowiedni do Twojej cery podkład. Jeśli trafisz z odcieniem podkładu – 90% sukcesu masz już za sobą. Dodaj jeszcze tusz na rzęsy – i to już będzie 100%!

 

 

 

Makijaż ślubny: delikatny i wyrazisty jednocześnie

Makijaż ślubny kojarzy nam się z klasycznymi kolorami. Kiedy szykujemy się do ślubu, często mamy naprawdę ekstremalnie dużo czasu na przygotowania. Z jednej strony to dobrze, bo mamy czas na to, by mnóstwo ciekawych pomysłów pojawiło się w naszych głowach – a z drugiej strony, im więcej czasu na dywagacje, tym więcej wątpliwości. Makijaż ślubny może być delikatny i wyrazisty jednocześnie – wystarczy spojrzeć na to zdjęcie. Klucz do sukcesu, to odpowiedni dobór kolorów, które będą pasowały do naszej urody i współgrały z nią, a nie w niekomfortowy sposób z nią kontrastowały.

 

Makijaż ślubny – na jaki kolor stawiają panny młode?

Podczas ślubu, kiedy występujemy zazwyczaj w długich białych sukniach, a nasze włosy upięte są w delikatne koki lub spływają lokami po naszych ramionach, chcemy wyglądać wyjątkowo ale jednocześnie delikatnie. Najczęściej stawiamy na kolory, które współgrają z całością naszej stylizacji i jednocześnie nie są za mocne: beżowy, jasny brąz, róż, delikatne odcienie złota i srebra. Makijaż ślubny nie powinien być za bardzo przerysowany, jednak powinien być wykonany w taki sposób, aby idealnie podkreślać urodę naszej twarzy.

 

Makijaż na co dzień – wersja delikatna – makijaż do pracy

Jeżeli lubisz się malować, ale wydaje Ci się że makijaż który stosujesz na co dzień jest co nie co za mocny do Twojego nowego miejsca pracy, na przykład pracy w urzędzie czy innym miejscu publicznym, możesz postawić na ekstremalnie łagodną wersję makijażu jak przykład na zdjęciu. Podkreśl kolor Twojej cery podkładem i zamaskuj korektorem ewentualne niedoskonałości. Postaraj się także podkreślić delikatnie oczy, na przykład jasnym cieniem rozświetlającym plus tuszem do rzęs. Na usta nałóż delikatny błyszczyk i makijaż do pracy gotowy.

 

Delikatny makijaż: na co dzień i do szkoły

Makijaż do szkoły, na który decyduje się coraz więcej młodych dziewczyn, musimy często uważać, żeby nie podpadł – to znaczy nie wpadł w oko nauczycielom, którzy niekoniecznie przychylnie patrzą na make up w szkole, zwłaszcza gimnazjum. Jeśli malujesz się do szkoły, staraj się aby makijaż był jak najbardziej delikatny. Jeśli będzie stanowił po prostu podkreślenie Twojej urody albo zatuszowanie pewnych niedoskonałości, na przykład przebarwień skóry, to na pewno nikt nie będzie miał o to do Ciebie pretensji. Unikaj za to mocnych makijaży które właściwe są bardziej na imprezę, niż do szkoły.

 

Delikatny makijaż na różowo

Mówi się, że róż nie wszystkim z nas pasuje, że jednak część powinna takiego koloru unikać, zwłaszcza na powiekach. W zasadzie każdy kolor ma tak wiele odcieni, że jest w stanie dopasować się do każdej z nas, niezależnie od typu naszej urody, typu karnacji czy koloru włosów. Róż dobrze dobrany może być świetny zarówno do makijażu na co dzień, jak i do makijażu na większe i ważniejsze wyjścia. Grunt, to dobrać odpowiedni odcień. Mamy dziś do dyspozycji całą masę testerów kosmetyków, które możemy najpierw wypróbować, a dopiero potem decydować się na zakup.

 

Delikatny makijaż na imprezę

Nudzą Cię już standardowe makijaże, w których głównym elementem jest mocno pomalowana górna powieka z kreską zaznaczoną linerem albo kredką do oczu? Na zdjęciu widzimy propozycję makijażu, w którym to dolna powieka jest zaznaczona mocnym cieniem lub rozmazaną, roztartą nieco kredką do oczu. Na górnej powiece mamy nałożony cień w cielistym kolorze, który nieco przypomina nam roztarty olejek do opalania. Takie cienie, które wyglądają jakby były płynne, będą z pewnością modne w tym sezonie letnim. Trzeba z nimi trochę uważać, ponieważ bardzo łatwo je rozetrzeć, a po drugie trzeba na bieżąco sprawdzać czy coś się na nich nie osadziło.

 

Łososiowy makijaż ust i oczu

Czy takie kolory jak delikatny łososiowy, pasują tylko kobietom o jasnych włosach i jasnej cerze? Niekoniecznie. Bardzo często łososiowe i wpadające w róż kolory pasują także do szatynek, rzadziej do brunetek. Najlepszym sposobem by sprawdzić czy w danych kolorach będziemy wyglądać dobrze przed zakupieniem kosmetyków jest sprawdzenie tego w programie, w którym możemy przerobić nieco nasze zdjęcie dodając po prostu makijaż w wersji elektronicznej.