Makijaż w stylu pin-up: czerwone usta, delikatne oczy!

 

 

Mocny makijaż nie musi oznaczać, że zarówno Twoje powieki jak i usta przeładowane będą kolorem. Na pewno doskonale wiesz, że w makijażu najważniejsze są dwie rzeczy: cera, a więc to w jaki sposób dobrałaś i rozprowadziłaś podkład – oraz optymalny dobór kolorów, optymalny dobór ilości kosmetyków na buzi. Jeśli stawiasz na mocne usta – dobierz do nich delikatne oczy. Nie oznacza to, że w przypadku mocnej czerwonej szminki musisz całkowicie zrezygnować z cienia na powiekach, czy z tuszu na rzęsach, jednak wybierz kolor cienia jak najbardziej naturalny – a rzęsy wytuszuj tak, aby wyglądały na długie, mocne, ale delikatne i naturalne.

 

 

 

Czerwone usta – czerwona szminka

 

 

Czerwona szminka kojarzy nam się często z elegancją i seksapilem i słusznie zresztą. Czerwona szminka kiedyś pojawiała się na ustach kobiet tylko podczas naprawdę ważnych uroczystości i eleganckich wyjść. Z czasem czerwony makijaż ust zaczął pojawiać się także na co dzień – na przykład w makijażu do pracy, czy w makijażu który nakładamy na siebie na spotkanie biznesowe.

 

 

 

Czerwone usta – ciepły letni odcień szminki

 

 

Czerwony makijaż ust kojarzy nam się głównie z wieczorowymi wyjściami, albo z biznes woman, które malują się w taki sposób wychodząc do pracy czy wyjeżdżając na ważne konferencje. Czerwień ma tak wiele przeróżnych odcieni, że nawet możemy znaleźć taki, który będzie nam pasował na co dzień i będzie wyglądał lekko i naturalnie. Przykładem takiego odcienia jest ten ze zdjęcia – ciepła czerwień wpadająca nieco w pomarańczę, idealna na letnie dni i wieczory.

 

 

 

Czerwone usta w makijażu na co dzień?

Czy czerwone usta możemy nosić także w makijażu na co dzień? Wszystko zależy od tego, co robimy na co dzień. Nie wypada raczej w czerwonej szmince przyjść do szkoły czy nawet na zajęcia na uczelni, a także w niektórych zawodach taki makijaż… no nie jest wskazany. Jeśli jednak nie ma żadnych „przeciwwskazań”, a Ty dobrze czujesz się w czerwonych ustach, możesz nosić je na co dzień. Pamiętaj tylko, aby dobrze dobrać swój odcień, który będzie pasował do Twojej urody. Pamiętaj też, że jeśli na co dzień mocno malujesz usta – to dla równowagi stawiaj na delikatny makijaż oczu.

 

Czerwone usta – klasyka?

Większość z nas nie wyobraża sobie noszenia czerwonej szminki na co dzień – ale dla części z nas czerwona szminka to klasyka, bez której nie wychodzimy z domu. Czerwona szminka musi mieć odpowiednio dobrany do naszej urody odcień. Czerwień ma wiele obliczy – podobnie jak każda kobieta. Jeśli uda nam się znaleźć nasz idealnie dopasowany odcień czerwieni, możemy śmiało nakładać ją na usta nawet wychodząc do pracy. Pamiętajmy tylko, aby nie przesadzać z pozostałą częścią makijażu (z makijażem oczu), by całość nie wyglądała wulgarnie – a elegancko.

 

Czerwone usta i delikatny makijaż oczu

Kiedy decydujemy się na makijaż ust wykonany czerwoną szminką w naprawdę intensywnym kolorze, nie należy wówczas przesadzać z makijażem oczu. Powinien on być oczywiście na tyle wyrazisty, aby dobrze podkreślał nasze oczy i nasze spojrzenie, ale jednocześnie na tyle delikatny, by w połączeniu z bardzo mocnym kolorem szminki, nie stawał się wulgarną całością. Idealne połączenie, to czerwona szminka i delikatny makijaż oczu, który będzie stanowił uzupełnienie całości – podkreślenie naszego spojrzenia.

 

Czerwone usta i niebieskie powieki

Niebieski i czerwony kolor nie bardzo do siebie pasują, przynajmniej kiedy przychodzi nam do głowy pierwsze skojarzenie, raczej rzadko stawiamy na łączenie właśnie tych dwóch kolorów. Jednak w przypadku makijażu, zwłaszcza makijażu wieczorowego, albo makijażu na imprezę, możemy ze sobą łączyć dosłownie wszystko. Makijaż ma pasować przede wszystkim do naszej twarzy i urody. U modelki widzimy mocno zaakcentowane niebieskim, błękitnym kolorem oczy, wykończone dodatkowo mocną kreską. Usta – choć czerwone – są delikatne, ale też wyraziste. Całość dobrze się ze sobą komponuje.

 

Makijaż na imprezę: czarne oczy, czerwone usta

Jednym z najbardziej standardowych makijaży na wieczorowe czy imprezowe wyjścia, jest połączenie czerni z czerwienią. Z czerwienią, jak wszystkie dobrze wiemy, trzeba troszkę uważać, po pierwsze dlatego, że nie każdy jej odcień pasuje do naszej urody, a po drugie nie przy każdej stylizacji czerwień jest na miejscu. Makijaż modelki, to bardzo mocno pomalowane intensywnie czarnym cieniem powieki, plus mocna czerwień na ustach. Makijaż jest naprawdę wyrazisty, dlatego jeśli chcesz zdecydować się na podobny, sprawdź czy na pewno będzie on pasował do Twojej urody i do modowej stylizacji, którą planujesz.

 

Soczyste czerwone usta

Jak najlepiej uzyskać efekt tak soczystych ust jak na zdjęciu? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że tradycyjne szminki nadają naszym ustom kolor, ale nie do końca. One po prostu nakładają się na nasze usta i same w sobie tworzą kolor. Z kolei błyszczyki, zwłaszcza takie o strukturze bez brokatu, które są dość lepkie, „wgryzają się” w skórę naszych ust i nadają im kolor naprawdę. Najlepsze kosmetyki na wykonanie takiego soczystego makijażu ust, to zatem błyszczyki, ale takie o dość gęstej konsystencji.

 

Makijaż ust w czerwieni

Czerwień na ustach pasuje szczególnie do pań, które mają włosy blond, włosy rude lub włosy czarne. Czerwień sprawdza się w różnych wersjach. Zarówno w wersji matowej, jak i w wersji mega błyszczącej. Świetnie wyglądają na ustach i czerwone szminki i czerwone błyszczyki. Czerwień na ustach uznawana jest zawsze za elegancję, oczywiście jeśli makijaż ust wykonany jest perfekcyjnie i wygląda idealnie, a całość makijażu nie jest przez czerwoną szminkę przerysowana.