Makijaż ust: mocna czerwień – pasuje każdej z nas?

 

 

Kiedy przyglądasz się zdjęciom z ważnych światowych imprez, albo podglądasz w sieci trendy w makijażu związane z wieczorowymi wyjściami, na pewno często widzisz… czerwień na ustach. Nie tylko klasyczną, jasną – ale i mocną czerwień wpadającą w bordo jak ta ze zdjęcia dołączonego do postu. Jeżeli zastanawiasz się, czy taka czerwień pasuje każdej z nas, odpowiadamy: niekoniecznie. Każda z nas może znaleźć odcień czerwieni dla siebie, jednak musi to być zawsze kolor dobrany do typu naszej urody. Czerwień, w ciemnym odcieniu, podobnie jak każda inna ciemna szminka – może nas nieco postarzać.

 

 

 

Czerwona szminka – jasny kolor

 

 

Czerwona szminka nie musi być koniecznie mocna i intensywna. Może być także jasna i delikatna, wpadająca nieco w pomarańcz – jak na załączonym do wpisu zdjęciu. Z czerwoną szminką – i z innymi szminkami wpadającymi w podobne kolory, należy zdecydowanie uważać tylko z tego względu, że kiedy się rozmazują, mogą wyglądać nieco nieestetycznie.

 

 

 

Czerwone usta – czerwona szminka

 

 

Czerwona szminka kojarzy nam się często z elegancją i seksapilem i słusznie zresztą. Czerwona szminka kiedyś pojawiała się na ustach kobiet tylko podczas naprawdę ważnych uroczystości i eleganckich wyjść. Z czasem czerwony makijaż ust zaczął pojawiać się także na co dzień – na przykład w makijażu do pracy, czy w makijażu który nakładamy na siebie na spotkanie biznesowe.

 

 

 

Czerwone usta – ciepły letni odcień szminki

 

 

Czerwony makijaż ust kojarzy nam się głównie z wieczorowymi wyjściami, albo z biznes woman, które malują się w taki sposób wychodząc do pracy czy wyjeżdżając na ważne konferencje. Czerwień ma tak wiele przeróżnych odcieni, że nawet możemy znaleźć taki, który będzie nam pasował na co dzień i będzie wyglądał lekko i naturalnie. Przykładem takiego odcienia jest ten ze zdjęcia – ciepła czerwień wpadająca nieco w pomarańczę, idealna na letnie dni i wieczory.

 

 

 

Makijaż ust: czerwona szminka

 

 

Czerwona szminka kojarzy nam się głównie z makijażem na wielkie wyjścia: na wieczorową elegancką imprezę, na Sylwestra czy na studniówkę. Raczej nie stosujemy czerwonego koloru na ustach w makijażu na co dzień – jednak swobodnie możemy na taki make up postawić, jeśli odcień czerwieni który wybierzemy po pierwsze pasuje do naszej urody, a po drugie – nie jest zbyt wulgarny i wygląda na ustach naturalnie. Pamiętaj zawsze o balansie między oczami a ustami: jeśli stawiasz na mocny makijaż ust, to dobierz do niego delikatny makijaż oczu aby zachować równowagę.

 

 

 

Czerwone usta w makijażu na co dzień?

Czy czerwone usta możemy nosić także w makijażu na co dzień? Wszystko zależy od tego, co robimy na co dzień. Nie wypada raczej w czerwonej szmince przyjść do szkoły czy nawet na zajęcia na uczelni, a także w niektórych zawodach taki makijaż… no nie jest wskazany. Jeśli jednak nie ma żadnych „przeciwwskazań”, a Ty dobrze czujesz się w czerwonych ustach, możesz nosić je na co dzień. Pamiętaj tylko, aby dobrze dobrać swój odcień, który będzie pasował do Twojej urody. Pamiętaj też, że jeśli na co dzień mocno malujesz usta – to dla równowagi stawiaj na delikatny makijaż oczu.

 

Czerwone usta – klasyka?

Większość z nas nie wyobraża sobie noszenia czerwonej szminki na co dzień – ale dla części z nas czerwona szminka to klasyka, bez której nie wychodzimy z domu. Czerwona szminka musi mieć odpowiednio dobrany do naszej urody odcień. Czerwień ma wiele obliczy – podobnie jak każda kobieta. Jeśli uda nam się znaleźć nasz idealnie dopasowany odcień czerwieni, możemy śmiało nakładać ją na usta nawet wychodząc do pracy. Pamiętajmy tylko, aby nie przesadzać z pozostałą częścią makijażu (z makijażem oczu), by całość nie wyglądała wulgarnie – a elegancko.

 

Makijaż na imprezę: czarne oczy, czerwone usta

Jednym z najbardziej standardowych makijaży na wieczorowe czy imprezowe wyjścia, jest połączenie czerni z czerwienią. Z czerwienią, jak wszystkie dobrze wiemy, trzeba troszkę uważać, po pierwsze dlatego, że nie każdy jej odcień pasuje do naszej urody, a po drugie nie przy każdej stylizacji czerwień jest na miejscu. Makijaż modelki, to bardzo mocno pomalowane intensywnie czarnym cieniem powieki, plus mocna czerwień na ustach. Makijaż jest naprawdę wyrazisty, dlatego jeśli chcesz zdecydować się na podobny, sprawdź czy na pewno będzie on pasował do Twojej urody i do modowej stylizacji, którą planujesz.

 

Ciemny makijaż ust w pigułce

Aby wykonać jak najbardziej perfekcyjny makijaż ust, który będzie pasował do naszej twarzy, przede wszystkim wybierzmy najpierw idealny kolor szminki. Możemy dokonać takiego wyboru w sklepie, próbując kosmetyki które często dostępne są do testowania. Na usta dobrze jest przed nałożeniem szminki położyć specjalną bazę. Dobrze sprawdzi się również nałożenie najpierw konturówki nie tylko na linię ust, ale na całe usta, zwłaszcza w przypadku intensywnych kolorów, głębokich kolorów.