Bardzo ciemny makijaż oczu i ust – czy nas postarza?

Przyzwyczajone jesteśmy do tego, że ciemny makijaż wykorzystujemy na wieczorowe okazje, natomiast na co dzień stosujemy delikatniejszy make up. Słusznie, bo w końcu gdybyśmy na co dzień malowały się tak jak na zdjęciu, to cóż byśmy jeszcze do makijażu dokładały na przykład na Sylwestra? Pozostałby nam tylko brokat, jako uzupełnienie całości. Ciemny makijaż nie dodaje nam lat, nie postarza nas, jeśli jest dobrze wykonany. Dobrze to znaczy z rozsądkiem. Makijaż ze zdjęcia jest przesadzony, w dodatku w połączeniu z bardzo jasną cerą modelki – chyba dodaje co nieco lat na busoli.

Wieczorowy makijaż oczu – metaliczne cienie na powiekach

Chociaż coraz częściej sięgamy w przypadku wieczorowego, czy imprezowego makijażu po brokatowe cienie, warto czasami sięgnąć na powrót do cieni metalicznych, które są bardziej klasyczne. Nie muszą to być koniecznie cienie w kolorze złota czy srebra, bo równie dobrze będą wyglądać na naszych powiekach inne kolory w metalicznej wersji, które możemy ze sobą ciekawie łączyć. Nie musisz posiadać cieni z tej samej serii, tej samej marki, aby dobrze je ze sobą zgrać. Najważniejsza jest wprawa – zwłaszcza w mocnym makijażu, w ciemnym makijażu, w którym każdy ewentualny defekt będzie niestety widoczny.

Mocny granatowy makijaż oczu na imprezę

 

 

Jeśli lubisz mocny makijaż oczu na imprezę, nie musisz zawsze koniecznie stawiać na czarny cień albo makijaż w stylu „smokey eyes”. Równie dobrze możesz od czasu do czasu wybrać całkowicie inny kolor – czerń nie jest jedyną opcją jeśli chodzi o intensywny, mocny makijaż oczu. Przykładem takiego oryginalnego makijażu na imprezę jest ten ze zdjęcia – błyszczący granatowy cień wygląda świetnie, nawet przy bladej cerze!

 

 

 

Bardzo ciemny makijaż oczu – makijaż wieczorowy

 

 

Wybierasz się na jakieś ważne wieczorowe wyjście i zastanawiasz się, jaki by tu wybrać makijaż? Jeśli nie wiesz jeszcze co na siebie założysz i jak będziesz tego dnia, a w zasadzie wieczoru, wyglądać – możesz i tak zaplanować makijaż z wyprzedzeniem. Na przykład – całkowicie czarny, mega mocny makijaż jak na zdjęciu, z pewnością sprawdzi się niezależnie od tego co na swoje wieczorowe wyjście na siebie założysz – czy „małą czarną”, czy może seksowną czerwoną mini.

 

 

 

Makijaż wieczorowy: mocno zaakcentowane usta

Gdy wybieramy się na jakieś wieczorowe wyjście – niezależnie od tego czy jest to impreza w klubie czy na przykład firmowa impreza w eleganckim lokalu – chcemy wyglądać wyjątkowo i inaczej niż na co dzień. Często stawiamy na mocny makijaż, który dodaje nam tajemniczości i uroku. Ciemny makijaż nie musi oznaczać, że wszystkie kosmetyki których używamy muszą być w mocnych kolorach. Wystarczy zaakcentować mocnym kolorem oczy albo usta, by uzyskać pożądany efekt. Na przykład na zdjęciu, kobieta ma mocno pomalowane usta – a neutralny makijaż oczu w delikatnych odcieniach.

 

Matowe usta – makijaż ust w ciemnej wersji

Próbowałaś już wiele szminek o ciemnym odcieniu, jednak wydaje Ci się że żadna do Ciebie nie pasuje? Przeważnie wybieramy szminki, które zawierają w sobie nie tylko kolorystyczne pigmenty, ale także dodatkowo iskrzące drobinki. W przypadku szminki w jasnym kolorze drobinki sprawiają, że nasze usta optycznie wydają się większe, jednak w przypadku ciemniejszych szminek efekt może być odwrotny. Jeśli chcesz znaleźć swoją ulubioną ciemną szminkę, wypróbuj także te, które są zupełnie matowe.

 

Ciemny fioletowy makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy kojarzy nam się głównie z czernią. Kiedy wybieramy się gdzieś na wieczorowe wyjście, na przykład takie jak studniówka czy karnawałowy, albo sylwestrowy bal, chcemy wyglądać elegancko i szykownie, a to głównie czerń kojarzy nam się z szykiem i elegancją. Kiedy planujemy nasz makijaż na wieczorowe wyjścia, najczęściej stawiamy na połączenia czerni z innymi, ciemnymi kolorami. Te kolory dopasowane są do dodatków do naszej sukienki, albo kolorystycznie pasują właśnie do niej. Makijaż jest swojego rodzaju uwieńczeniem, wykończeniem całej stylizacji.

 

Bardzo mocny makijaż

Kiedy malujemy się w złym świetle, to może się okazać, że po wyjściu z domu efekt będzie całkowicie inny… to znaczy w domu wydaje nam się, że podkład jest nałożony dobrze i równo, a potem okazuje się, że nawet przeglądając się w sklepowej witrynie na pierwszy rzut oka widzimy, że złe światło zrobiło swoje: i makijaż jest nieudany. Pamiętaj, że nawet jeśli wybierasz się na imprezę do ciemnej dyskoteki, to nie możesz przesadzać z ilością nakładanych na twarz kosmetyków, bo efekt może być zupełnie przeciwny do tego, jaki sobie zamierzyłaś. Lepiej nie przesadzać, zwłaszcza z podkładem.

 

Ciemny makijaż wieczorowy w kolorze

Makijaż wieczorowy w ciemnej wersji wcale nie musi być czarny albo brązowy. Jeżeli masz swoje sprawdzone kolory, które pasują do Twojej twarzy, możesz wypróbować makijaż wieczorowy w kolorach. Ciemne cienie w odcieniach, które pasują do naszej urody, sprawdzą się równie dobrze co tradycyjna czerń, brązy, złoto czy srebro. Pamiętaj, że przy ciemnych cieniach liczy się precyzja nałożenia kosmetyków bardziej, niż w przypadku jasnych makijaży, ponieważ każda asymetria jest bardziej widoczna i wyraźna.

 

Makijaż inny niż wszystkie

Jeżeli szukasz pomysłu na makijaż na przykład do sesji zdjęciowej albo wybierasz się na imprezę na której wszyscy będą mieli na sobie szalone stylizacje, wypróbuj sposób ze zdjęcia, aby połączyć dwa trendy: brokatowe oczy, które kojarzą nam się głównie z egzotycznymi karnawałami, a do tego klasyczne, eleganckie usta, których makijaż został wykonany ciemną bordową szminką. Brokat to zabawa, z kolei głęboka czerwień to elegancja, która dodaje nam szyku. Ciekawy makijaż na ciekawą imprezę.