Makijaż z wybiegu: oczy jak pomalowane farbą!

 

 

Jeśli śledzisz trendy w makijażu i lubisz podglądać, co nowego pojawia się w makijażu w czasopismach, na stronach internetowych – i co generalnie pojawia się na wybiegach czy pokazach makijażu, na pewno zwróciłaś uwagę na trend w makijażu oczu… oczy wyglądają, jakby były pomalowane farbą olejną, albo chociażby pastelami olejnymi! Takie cienie, dające efekt jak na zdjęciu, występują w formie płynnej, żelowej, kremowej, ale są też takie w proszku, które po nałożeniu na powieki dają ten nietypowy efekt.

 

 

 

Błyszczący czarny makijaż oczu

Lubimy na imprezie wyglądać olśniewająco. Kiedy wychodzimy do klubu, albo na wieczorowe spotkanie, chcemy wyglądać zawsze tak, aby nasz makijaż przyciągał wzrok. Ciemne oczy wyglądają bardzo elegancko i seksownie zarazem. Jak uzyskać taki błysk na czarnych powiekach? Przede wszystkim cień do oczu powinien zawierać co nieco iskrzących drobinek, które przypominają metaliczny malutki brokat. Następnie na powieki nakładamy suchy brokat w srebrnym kolorze, ale ciemniejszym niż tradycyjne srebro.

 

Smokey eyes – makijaż wieczorowy

Ciemne makijaże oczu sprawdzają się dobrze nie tylko w przypadku kobiet, które mają ciemne włosy i ciemniejszą karnację. Dobrze, precyzyjnie wykonany ciemny makijaż oczu sprawdzi się również u blondynki, pod warunkiem że wykonany został z odpowiednią pieczołowitością. Najlepszym rozwiązaniem na eleganckie wieczorowe wyjście, jeżeli chodzi o ciemne makijaże, jest make up zwany „smokey eyes”. Oczy są wycieniowane i dzięki ciemnemu cieniowi odpowiednio rozprowadzonemu na powiekach, wydają się większe i bardziej tajemnicze.

 

Mocny makijaż oczu – na co zwracamy uwagę

Ogólna zasada przy wykonywaniu ciemnego makijażu oczu jest taka: kolor cieni do powiek plus kredki powinien być dopasowany do koloru naszej tęczówki. Nie oznacza to że do niebieskich oczu pasuje tylko niebieski cień, bo pasuje i różowy. Jednak musimy to sprawdzić: czy wybrany przez nas cień faktycznie będzie podkreślał naszą urodę, a nie ją przytłumiał. Ciemniejszy cień nakładamy bliżej linii rzęs, na górnej części powieki nakładamy cień jaśniejszy. Ciemny makijaż dobrze jest podkreślić czarną kredką albo kreską wykonaną linerem.

 

Czarny makijaż oczu

Czarny cień na powiekach, odpowiednio nałożony z zachowaniem naturalnego kształtu oka albo w futurystycznym stylu, sprawdzi się zarówno u pani o włosach w odcieniu blond, jak i u brunetki, szatynki i rudej. Czarny makijaż oczu pasuje do każdego koloru tęczówki i jest doskonałym rozwiązaniem zarówno na imprezę z przyjaciółmi, studniówkę, wieczorowe wyjście do eleganckiej restauracji czy wyjście do kina. wystarczy dobry, czarny cień do powiek, tusz do rzęs i makijaż gotowy.

Awangardowy makijaż gwiazd ciemny cień do oczu

Coraz częściej na wybiegach znanych projektantów mody można zobaczyć modelki, które mają wykonane bardzo ciemne, mocne, intensywne makijaże, które niczym nie przypominają klasyki. Makijaż w nowoczesnym stylu polega na tym, że cień do powiek, najczęściej w iskrzących kolorach takich jak czerń, szarość, brąz, srebro, nakłada się na górną powiekę aż do linii brwi. Czasem nakładany jest też na dolną powiekę. Usta pozostają w naturalnych barwach. Jeśli jesteś odważna, możesz postawić na taki makijaż na wieczorne wyjście. Albo na halloween.