Makijaż ust: mocna bordowa szminka

 

 

Kiedy patrzymy na to zdjęcie, które dołączone zostało do wpisu, bardziej zwraca naszą uwagę makijaż oczu niż ust – ale to na tym drugim się skupimy. Makijaż ust na co dzień wykonujemy zazwyczaj jasną szminką albo jasnym błyszczykiem. Wcale nie tylko dlatego, że na przykład ciemna szminka kojarzy nam się tylko z imprezami czy wieczorowymi wyjściami. Wolimy jasne szminki i błyszczyki na co dzień, bo sprawiają one, że nasze usta optycznie wydają się większe. Fajnie jest jednak od czasu do czasu poszaleć i nałożyć na usta coś w całkowicie innym, ciemnym kolorze – na przykład kolorze bordowym, jak na zdjęciu.

 

 

 

Makijaż ust na co dzień: mocny kolor

 

 

Czy wypada malować się na co dzień mocno? Czy pracodawca nie będzie miał do nas pretensji, jeśli przyjdziemy do pracy w szmince jak na zdjęciu – w agresywnym, mocnym kolorze? Dzisiaj w zasadzie wszystko jest dozwolone. Są jednak takie miejsca pracy, gdzie raczej same nie wyobrażamy sobie przyjść w bardzo mocnym makijażu. Chociaż z drugiej strony – w pracy powinny się liczyć nasze kompetencje, nie to co mamy na ustach. Jeśli dobrze czujesz się w mocnym makijażu i intensywnych kolorach, noś je kiedy tylko chcesz!

 

 

 

Granatowa szminka – odważny makijaż ust

 

 

Kiedy wybieramy się na imprezę, zwłaszcza taką jak Sylwester albo karnawałowa zabawa, szukamy oryginalnych rozwiązań dla naszego makijażu. Chcemy wyglądać inaczej niż zwykle, mamy ochotę poszaleć z ozdobami naszej twarzy. Ciekawym pomysłem na bardzo prosty makijaż, który na pewno będzie oryginalny – jest wybór szminki w awangardowym kolorze. W makijażu ust stawiamy na czerwień, róż albo pudrowe delikatne kolory. Jeśli chcesz znaleźć coś ciekawego – postaw na szminkę w kolorze innym niż zawsze, na przykład mocno granatowym jak na zdjęciu. Efekt murowany!

 

 

 

Delikatne oczy i ciemne usta

Jak to jest, że części z nas – kiedy na przykład przeglądamy makijażowe inspiracje na zdjęciach – ciemne kolory szminki pasują idealnie, a części z nas wcale? Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiedniego koloru i jego odcienia. Każda z nas może znaleźć „swój kolor” ciemnej szminki, która sprawdzi się w makijażu zarówno na co dzień, jak i na wieczór. Do naszej wybranej ciemnej szminki, kiedy wybieramy się na przykład na imprezę, dobieramy też ciemniejszy makijaż oczu. Na co dzień możemy postawić na jasne oczy w neutralnym kolorze – i naszą ulubioną ciemną szminkę, aby wyglądać elegancko i klasycznie.

 

Bardzo ciemne usta i smokey eyes

Na zdjęciu widzimy makijaż, który do niedawna był jednym z najpopularniejszych makijaży, na jakie sporo kobiet decydowało się kiedy szykowało się jakieś wieczorowe wyjście. Ciemna, prawie czarna szminka, uznawana była za istotę szyku i elegancji. Dziś często z bardzo ciemnych szminek rezygnujemy, ale jednak nadal od czasu do czasu po nie sięgamy. Jednak często wolimy zastępować je jasnymi, cielistymi, naturalnymi kolorami. Smokey eyes to z kolei makijaż, który na pewno nie wyjdzie z mody nigdy, bo jest tyle wersji przydymionego makijażu w tym rodzaju, że każda z nas znajdzie wśród nich coś dla siebie.

 

Mocny makijaż ust – dla kogo?

Często widzisz na zdjęciach mocno pomalowane usta modelek, jednak zastanawiasz się, dlaczego podobne szminki nie wyglądają dobrze na Twoich ustach? Ciemne szminki sprawdzają się dobrze głównie wtedy, kiedy stosujemy tylko ciemny makijaż ust – a dla równowagi jasny makijaż oczu. Ciemna szminka wygląda lepiej na ustach, które są okrągłe i pełne. Nie sprawdzi się na ustach wąskich. Pamiętaj też, że mocny makijaż ust będzie podkreślał biel Twoich zębów – albo inny odcień, jeśli nie możesz cieszyć się białym uśmiechem. Weź to pod uwagę.

 

Ciemny makijaż ust w pigułce

Aby wykonać jak najbardziej perfekcyjny makijaż ust, który będzie pasował do naszej twarzy, przede wszystkim wybierzmy najpierw idealny kolor szminki. Możemy dokonać takiego wyboru w sklepie, próbując kosmetyki które często dostępne są do testowania. Na usta dobrze jest przed nałożeniem szminki położyć specjalną bazę. Dobrze sprawdzi się również nałożenie najpierw konturówki nie tylko na linię ust, ale na całe usta, zwłaszcza w przypadku intensywnych kolorów, głębokich kolorów.