Dlaczego niektóre makijaże wyglądają sztucznie?

Kiedy spoglądasz na to zdjęcie, masz wrażenie że makijaż modelki jest bardzo sztuczny, zwłaszcza jeśli chodzi o usta. W przypadku ust, makijaż będzie wyglądał sztucznie, jeśli nałożysz zbyt dużą ilość szminki. Co prawda trick polecany w wielu czasopismach o makijażu, że na usta dobrze jest najpierw nałożyć co nieco pudru, by szminka dłużej się trzymała – czasem się sprawdza, to w przypadku bardzo kremowych szminek niekoniecznie. Makijaż oczu natomiast wygląda tu sztucznie, ponieważ nietrafiony został dobór koloru cienia.

Makijaż oczu który dodaje nam lat: smokey eyes!

 

 

Jeśli decydujemy się na wykonanie makijażu w stylu smokey, musimy liczyć się z tym, że jeśli nie uzupełnimy czerni o jaśniejszy kolor (beż, biel, delikatny róż, kolor cielisty) to będzie on dodawał nam lat. Nie trudno dziś czternastolatkę pomylić ze studentką, kiedy zafunduje sobie naprawdę mocny i wulgarny makijaż. Nastolatki, a w zasadzie małolatki, fundują sobie takie makijaże celowo – by dodać sobie lat. Dorosłe kobiety wolą sobie jednak lat odejmować, więc jeśli wybierasz się na imprezę czy wieczorowe wyjście, dobierz swój smokey eyes w taki sposób, by wewnętrzne kąciki oczu wypełnione były jaśniejszymi kolorami.

 

 

 

Makijaż sylwestrowy: makijaż oczu z koronką

 

 

Jak wiesz, w makijażu sylwestrowym możemy pozwolić sobie w zasadzie na wszystko – o ile to nam się podoba i o ile dla nas samych jest to estetyczne. Makijaż sylwestrowy to dla nas często (obok ewentualnych zabaw karnawałowych) jedyna okazja, aby poszaleć z makijażem naprawdę i zafundować sobie coś szalonego. Możemy wykorzystywać wówczas nie tylko ogólnie dostępne kosmetyki – możemy również starać na przeróżne dostępne w drogeriach dodatki, na przykład takie jak widzisz na zdjęciu.

 

 

 

Nietypowy makijaż: błyszcząca cera

 

 

Kiedy patrzymy na to zdjęcie, mamy wrażenie, że cera modelki jest spocona, albo posmarowana dość grubą warstwą olejku do opalania. Jesteśmy raczej przyzwyczajone, że w makijażu panuje trend, w którym cera powinna być jak najbardziej zmatowiona – a jedynie policzki, kości policzkowe powinny być rozświetlone, albo nieco potraktowane brązem. Tutaj widzimy efekt całkowicie inny: cała buzia modelki się błyszczy i to jeszcze w mało ciekawy sposób. Podoba Wam się taki trend?

 

 

 

Makijaż z wybiegu: oczy jak pomalowane farbą!

 

 

Jeśli śledzisz trendy w makijażu i lubisz podglądać, co nowego pojawia się w makijażu w czasopismach, na stronach internetowych – i co generalnie pojawia się na wybiegach czy pokazach makijażu, na pewno zwróciłaś uwagę na trend w makijażu oczu… oczy wyglądają, jakby były pomalowane farbą olejną, albo chociażby pastelami olejnymi! Takie cienie, dające efekt jak na zdjęciu, występują w formie płynnej, żelowej, kremowej, ale są też takie w proszku, które po nałożeniu na powieki dają ten nietypowy efekt.

 

 

 

Mocna i gruba kreska na powiekach bez tuszu na rzęsach – makijaż oczu

 

 

Jednym z ostatnich trendów, jeśli chodzi o makijaż oczu, jest mocna, gruba kreska na górnej powiece, wykonana linerem albo kredką… bez tuszu na rzęsach. Tego typu makijaż wycelowany jest definitywnie w lato, które sprawia, że makijaż rzęs lubi nam się rozmazywać. Coraz cieplejszy klimat w Polsce sprawia, że makijaż w lato po prostu lubi nam się co nieco rozpuszczać. Mniejsze ryzyko – kiedy spędzamy czas na plaży, nad kąpieliskiem w środku miasta – będzie, jeśli pomalujesz oczy tylko cieniem, albo nałożysz tylko kreskę. Lepiej wygląda rozmazany cień na powiekach, niż odciśnięte na skórze rzęsy:- )

 

 

 

Makijaż oczu – nietypowy trend: rozmazana konturówka

 

 

Jeśli jesteś fanką makijażu i często podglądasz najnowsze trendy związane z make up’em, na pewno natknęłaś się w tym roku – a nawet i pod koniec zeszłego roku – na nietypowy trend związany z makijażem oczu: nieco rozmazana kreska wykonana konturówką, kredką do oczu „w ołówku”. Taki makijaż to fajny pomysł na lato, na przykład na plażę, ponieważ nawet jeśli coś tam nam się obsunie – makijaż wygląda niemalże na niezmieniony. Jednak musisz sobie odpowiedzieć na pytanie – czy chcesz wyglądać tak, żeby wszyscy myśleli, że makijaż Ci się po prostu rozmazał? Czy taka niby-kreska pasuje do Twoich oczu?

 

 

 

Makijaż oczu – mocne brwi – nowy trend!

 

 

Jeszcze niedawno jedną z wytycznych jeśli chodzi o piękny wygląd oka, była delikatna kreska brwi. Brwi powinny być delikatną linią, jak najbardziej wyskubaną – tak jeszcze niedawno zakładałyśmy. Dziś ten trend zdecydowanie się zmienił. Nie wyskubujemy już brwi do granic możliwości a wręcz przeciwnie – w modzie są brwi gęste. Na tyle stało się to modne, że powstają nawet kosmetyki które po nałożeniu na brwi sprawiają, że włoski wyglądają na gęstsze!

 

 

 

Szalony makijaż na sylwestra – wzory i kolory!

 

 

Jeśli należysz do tych kobiet, które są odważne, nie boją się wyzwań i nie boją się od czasu do czasu zaszaleć i wyglądać inaczej – to zdjęcie może stać się dla Ciebie inspiracją do makijażu sylwestrowego. Wiadomo, że w takim make up’ie, który stanowi swojego rodzaju małe dzieło sztuki na naszej twarzy, nie pokażemy się w pracy czy na rodzinnym spotkaniu – ale na imprezie sylwestrowej, dlaczego by nie? Kolorowy makijaż, duży makijaż – to nic dziwnego w sylwestrowych stylizacjach.